SoCal Regionals 2018 results

By on September 16, 2018 at 10:00 pm
SoCal Regionals 2018 poster

This Friday through Sunday is Southern California’s largest yearly event, SoCal Regionals (SCR), hosted by Level|Up Series. This year’s event moves from Santa Ana to Ontario for a second time, and is a part of the Capcom Pro Tour (Premier Event), Tekken World Tour (Challenger Tournament), Dragon Ball FighterZ World Tour (Dragon Radar Event), Injustice 2 Pro Series (Premier Event), Street Fighter 30th Anniversary Tournament Series and Tournament of Legends III qualifier series. SCR 2018 will have a massive line-up of 16 games, including the upcoming SoulCalibur VI, scheduled for release next month.

Tournament Games
  • ARMS
  • BlazBlue Centralfiction
  • BlazBlue Cross Tag Battle
  • Dragon Ball FighterZ
  • Guilty Gear Xrd REV 2
  • Injustice 2
  • Marvel vs. Capcom: Infinite
  • Pokkén Tournament DX
  • SoulCalibur VI
  • Splatoon 2
  • Super Street Fighter II Turbo
  • Street Fighter V Arcade Edition
  • Street Fighter Alpha 3
  • Super Smash Bros. for Wii U
  • Tekken 76
  • Under Night In-Birth Exe:Late[st]

As a part of multiple pro circuits and tournament series, players from across the globe will be competing at SCR. Competitors include Tokido, Fuudo, Fujimura, Haitani, Daigo Umehara, Bonchan, sako, Momochi, Itabashi Zangief, Mago, Dogura, JohnTakeuchi, stormKUBO from Japan; Xiaohai from China; Humanbomb from Hong Kong; Oil King and GamerBee from Taiwan, INFILTRATION, JDCR, SAINT from South Korea; Shakz from the United Kingdom; Akainu from France; Didimokof from Brazil; HoneyBee, Biohazard, and Hayatei from Canada; Justin Wong, NuckleDu, Snake Eyez, Punk, Smug, SonicFox, NYChrisG, CJ Truth, Ricki Ortiz, Alex Myers, Brian_F, THE COOL KID93, jimmyjtran, Speedkicks, Joey Fury, Trungy, P.Ling, Rip, Spero Gin, ApologyMan, Supernoon, Cloud805, Nakkiel, Rewind, Semiij, Scar,Kizzie Kay, Beautifuldude from the United States; and many, many more.

Six streams will be covering the event, from Level|Up, 2GGaming, Silentscope88, Capcom Fighters and NetherRealm. Check out each of the streams below and follow the brackets on Smash.gg.

LevelUpLive

Watch live video from leveluplive on www.twitch.tv

LevelUpLive2

Watch live video from leveluplive2 on www.twitch.tv

CapcomFighters

Watch live video from CapcomFighters on www.twitch.tv

NetherRealm

Watch live video from NetherRealm on www.twitch.tv

2GGaming

Watch live video from 2GGaming on www.twitch.tv

Silentscope88

Watch live video from Silentscope88 on www.twitch.tv

All times in PDT (UTC -7).

scr-2018-schedule-fri

scr-2018-schedule-sat

scr-2018-schedule-sun

Results

STREET FIGHTER V ARCADE EDITION

1. FAV|sako (Menat)
2. QANBA.Douyu|Xiaohai (Cammy)
3. CYG.BST|ChrisT (Ken, Akuma)
4. CYG.BST|Bonchan (Sagat, Karin, Nash)
5. Atlas Bear|stormKUBO (Abigail)
5. ???|XsK_Samurai (Akuma)
7. FOX|Momochi (Kolin, Akuma, Ken)
7. FOX|Punk (Karin)

9. ???|Toi (M. Bison)
9. Dankadillas (Dhalsim)
9. RB|Snake Eyez (Akuma, Zangief)
9. CAG|Dogura (Urien) vs. FOX|Punk (Karin)
13. BCF|Commander Jesse (Dhalsim)
13. Forger|Humanbomb (Chun-Li)
13. Fudoh|Haitani (Akuma) vs. FOX|Punk (Karin)
13. DNG|Itabashi Zangief (Abigail)

17. Liquid|JohnTakeuchi (Rashid)
17. Serpentaurus (Zeku)
17. CYG.BST|GamerBee (Cammy)
17. MJ|Gama (Cammy)
17. UYU|Oil King (Rashid)
17. Pnoy (M. Bison)
17. 801 Strider (G)
17. Fudoh|Fujimura (Ibuki)
25. SonicBoxx|JB (Rashid)
25. CYG.BST|Daigo Umehara (Guile)
25. Stupendous (Zangief)
25. Shine (Ibuki)
25. Neon (Kolin)
25. PONOS|moke (Cammy)
25. ChrisCCH (Guile)
25. FOX|JWong (Menat)

Match Log
Grand Final

FAV|sako (Menat) vs. QANBA.Douyu|Xiaohai (Cammy) – 3-2

Losers Final

CYG.BST|ChrisT (Ken, Akuma) vs. QANBA.Douyu|Xiaohai (Cammy) – 1-3

Winners Final

QANBA.Douyu|Xiaohai (Cammy) vs. FAV|sako (Menat) – 1-3

Losers Semi-final

CYG.BST|ChrisT (Ken) vs. CYG.BST|Bonchan (Sagat) – 3-2

Top 8 Winners

???|XsK_Samurai (Akuma) vs. QANBA.Douyu|Xiaohai (Cammy) – 1-3
FAV|sako (Menat) vs. Atlas Bear|stormKUBO (Abigail) – 3-2

Top 8 Losers

CYG.BST|ChrisT (Ken) vs. FOX|Momochi (Ken) – 3-2
FOX|Punk (Karin) vs. RB|Bonchan (Karin) – 1-3

CYG.BST|ChrisT (Ken) vs. Atlas Bear|stormKUBO (Abigail) – 3-0
???|XsK_Samurai (Akuma) vs. RB|Bonchan (Sagat) – 0-3

Top 16 Winners

CYG.BST|ChrisT (Ken) vs. ???|XsK_Samurai (Akuma) – 0-2
FOX|Momochi (Kolin) vs. QANBA.Douyu|Xiaohai (Cammy) – 0-2
FAV|sako (Menat) vs. CAG|Dogura (Urien) – 2-1
RB|Bonchan (Nash) vs. Atlas Bear|stormKUBO (Abigail) – 0-2

Top 16 Losers

???|Toi (M. Bison) vs. BCF|Commander Jesse (Dhalsim) – 2-0
Dankadillas (Dhalsim) vs. Forger|Humanbomb (Chun-Li) – 2-0
Fudoh|Haitani (Akuma) vs. FOX|Punk (Karin) – 0-2
DNG|Itabashi Zangief (Abigail) vs. RB|Snake Eyez (Akuma) – 0-2

???|Toi (M. Bison) vs. FOX|Momochi (Kolin) – 0-2
CYG.BST|ChrisT (Ken) vs. Dankadillas (Dhalsim) – 2-0
RB|Snake Eyez (Akuma) vs. RB|Bonchan (Sagat, Karin) – 1-2
CAG|Dogura (Urien) vs. FOX|Punk (Karin) – 0-2

Top 32 Winners

CYG.BST|ChrisT (Ken) vs. Fudoh|Fujimura (Ibuki) – 2-1
???|XsK_Samurai (Akuma) vs. 801 Strider (G) – 2-0
RB|Snake Eyez (Akuma, Zangief) vs. QANBA.Douyu|Xiaohai (Cammy) – 0-2
UYU|Oil King (Rashid) vs. FOX|Momochi (Akuma) – 1-2
CAG|Dogura (Urien) vs. MJ|Gama (Cammy) – 2-1
FAV|sako (Menat) vs. CYG.BST|GamerBee (Cammy) – 2-0
Atlas Bear|stormKUBO (Abigail) vs. BCF|Commander Jesse (Dhalsim) – 2-0
Liquid|JohnTakeuchi (Rashid) vs. RB|Bonchan (Nash) – 0-2

Top 32 Losers

SonicBoxx|JB vs. ???|Toi – 1-2
Serpentaurus vs. CYG.BST|Daigo Umehara – 2-0
Stupendous vs. Forger|Humanbomb – 0-2
Dankadillas vs. Shine – 2-0
DNG|Itabashi Zangief vs. Neon j- 2-0
Pnoy vs. PONOS|moke – 2-0
Fudoh|Haitani vs. ChrisCCH – 2-1
FOX|Punk vs. FOX|JWong – 2-0

Liquid|JohnTakeuchi vs. ???|Toi – 0-2
BCF|Commander Jesse vs. Serpentaurus – 2-1
Forger|Humanbomb (Chun-Li) vs. CYG.BST|GamerBee (Cammy) – 2-1
MJ|Gama vs. Dankadillas – 1-2
UYU|Oil King (Rashid) vs. DNG|Itabashi Zangief (Abigail) – 0-2
RB|Snake Eyez vs. Pnoy – 2-1
801 Strider vs. Fudoh|Haitani – 1-2
Fudoh|Fujimura vs. FOX|Punk – 0-2

dbfz-dragon-ball-fighterz-tournament

DRAGON BALL FighterZ

1. GGP|Kazunoko (Gotenks/Gohan (Adult)/Yamcha)
2. CAG|Dogura (Kid Buu/Android 16/Goku (Super Saiyan), Broly/Android 16/Goku (Super Saiyan))
3. FOX|SonicFox (Bardock/Nappa/Android 16)
4. HB|Kudaytaa (Cell/Bardock/Android 16)
5. PONOS|moke (Kid Buu/Bardock/Trunks)
5. NRG|Supernoon (Kid Buu/Cell/Vegeta (Super Saiyan))
7. FOX|dekillsage (Gohan (Adult)/Gotenks/Android 16)
7. bc|ApologyMan (Piccolo/Tien/Goku (Super Saiyan))

Match Log
Grand Final

GGP|Kazunoko (Gotenks/Gohan (Adult)/Yamcha) vs. CAG|Dogura (Kid Buu/Android 16/Goku (Super Saiyan)) – 3-2

Losers Final

FOX|SonicFox (Bardock/Nappa/Android 16) vs. CAG|Dogura (Kid Buu/Android 16/Goku (Super Saiyan)) – 2-3

Winners Final

FOX|SonicFox (Bardock/Nappa/Android 16) vs. GGP|Kazunoko (Gotenks/Gohan (Adult)/Yamcha) – 2-3

Losers Semi-final

HB|Kudaytaa (Cell/Bardock/Android 16) vs. CAG|Dogura (Kid Buu/Android 16/Goku (Super Saiyan)) – 0-2

Top 8 Winners

FOX|SonicFox (Bardock/Nappa/Android 16) vs. NRG|Supernoon (Kid Buu/Cell/Vegeta (Super Saiyan)) – 2-0
GGP|Kazunoko (Gotenks/Gohan (Adult)/Yamcha) vs. CAG|Dogura (Kid Buu/Android 16/Goku (Super Saiyan)) – 2-0

Top 8 Losers

FOX|dekillsage (Gohan (Adult)/Gotenks/Android 16) vs. PONOS|moke (Kid Buu/Bardock/Trunks) – 0-2
bc|ApologyMan (Piccolo/Tien/Goku (Super Saiyan)) vs. HB|Kudaytaa (Cell/Bardock/Android 16) – 0-2

PONOS|moke (Kid Buu/Bardock/Trunks) vs. CAG|Dogura (Kid Buu/Android 16/Goku (Super Saiyan), Broly/Android 16/Goku (Super Saiyan)) – 1-2
NRG|Supernoon (Kid Buu/Cell/Vegeta (Super Saiyan)) vs. HB|Kudaytaa (Cell/Bardock/Android 16) – 1-2

tk7fr-tournament

TEKKEN 7

1. jimmyjtran (Bryan)
2. EQNX|Dimeback (Asuka)
3. EQNX|Joey Fury (Jack-7)
4. Shadow 20z (Claudio)
5. PG|Speedkicks (Hwoarang)
5. FOX|SAINT (Jack-7)
7. ITS|chetchetty (Paul)
7. ITS|Jackie_tran (Jack-7)

Match Log
Grand Final

jimmyjtran (Bryan) vs. EQNX|Dimeback (Asuka) – 3-1

Losers Final

EQNX|Joey Fury (Jack-7) vs. EQNX|Dimeback (Asuka) – 2-3

Winners Final

jimmyjtran (Bryan) vs. EQNX|Joey Fury (Jack-7) – 3-2

Losers Semi-final

EQNX|Dimeback (Asuka) vs. Shadow 20z (Claudio) – 2-0

Top 8 Winners

EQNX|Joey Fury (Jack-7) vs. EQNX|Dimeback (Asuka) – 2-0
PG|Speedkicks (Hwoarang) vs. jimmyjtran (Bryan) – 1-2

Top 8 Losers

ITS|chetchetty (Paul) vs. Shadow 20z (Claudio) – 0-2
FOX|SAINT (Jack-7) vs. ITS|Jackie_tran (Jack-7) – 2-0

Shadow 20z (Claudio) vs. PG|Speedkicks (Hwoarang) – 2-0
FOX|SAINT (Jack-7) vs. EQNX|Dimeback (Asuka) – 0-2

sfa3-sfz3-tournament

STREET FIGHTER ALPHA 3

1. YOSHIMOTO|version (V-Cody)
2. makoto (V-Zangief)
3. Kindevu (V-Akuma)
4. MAKI (A-Chun-Li)
5. FOX|JWong (V-Sakura)
5. SOB|Bas (V-Akuma)
7. SabreAZ (V-Cody, V-Dhalsim)
7. OCxRiDaH (V-Dhalsim)

Match Log
Grand Final

YOSHIMOTO|version (V-Cody) vs. makoto (V-Zangief) – 3-1

Losers Final

makoto (V-Zangief) vs. Kindevu (V-Akuma) – 3-1

Winners Final

makoto (V-Zangief) vs. YOSHIMOTO|version (V-Cody) – 1-3

Losers Semi-final

MAKI (A-Chun-Li) vs. Kindevu (V-Akuma) – 0-2

Top 8 Winners

YOSHIMOTO|version (V-Cody) vs. Kindevu (V-Akuma) – 2-0
MAKI (A-Chun-Li) vs. makoto (V-Zangief) – 0-2

Top 8 Losers

SabreAZ (V-Cody, V-Dhalsim) vs. FOX|JWong (V-Sakura) – 0-2
SOB|Bas (V-Akuma) vs. OCxRiDaH (V-Dhalsim) – 2-0

FOX|JWong (V-Sakura) vs. MAKI (A-Chun-Li) – 0-2
Kindevu (V-Akuma) vs. SOB|Bas (V-Akuma) – 2-0

blazblue-cross-tag-battle-bbtag-tournament

BLAZBLUE CROSS TAG BATTLE

1. Jona (Ruby/Gordeau)
2. GGP|Kazunoko (Ruby/Gordeau)
3. Coopa (Waldstein/Blake, Orie/Es)
4. ZomBmu (Orie/Es)
5. FOX|SonicFox (Carmine/Blake)
5. FOX|Punk (Yu/Jin)
7. Element (Hakumen/Gordeau)
7. Nyan-derthal (Jubei/Yang, Mai/Blake)

Match Log
Grand Final

Jona (Ruby/Gordeau) vs. GGP|Kazunoko (Ruby/Gordeau) – 3-1

Losers Final

Coopa (Waldstein/Blake) vs. GGP|Kazunoko (Ruby/Gordeau) – 1-3

Winners Final

Jona (Ruby/Gordeau) vs. GGP|Kazunoko (Ruby/Gordeau) – 3-0

Losers Semi-final

Coopa (Waldstein/Blake) vs. ZomBmu (Orie/Es) – 3-1

Top 8 Winners

ZomBmu (Orie/Es) vs. GGP|Kazunoko (Ruby/Gordeau) – 0-3
FOX|Punk (Yu/Jin) vs. Jona (Ruby/Gordeau) – 1-3

Top 8 Losers

FOX|SonicFox (Carmine/Blake) vs. Element (Hakumen/Gordeau) – 3-1
Nyan-derthal (Jubei/Yang, Mai/Blake) vs. Coopa (Waldstein/Blake, Orie/Es) – 1-3

FOX|SonicFox (Carmine/Blake) vs. ZomBmu (Orie/Es) – 1-3
FOX|Punk (Yu/Jin) vs. Coopa (Orie/Es, Waldstein/Blake) – 2-3

soulcalibur-vi-scvi-tournament

SOULCALIBUR VI

1. Signia (Yoshimitsu)
2. FOX|SonicFox (Geralt)
3. Nofacekiller (Nightmare, Zasalamel)
4. Tomahawk (Taki)
5. Rambro (Sophitia)
5. MONEYMUFFINS (Sophitia, Xianghua)
7. B:L (Mitsurugi)
7. Avylon|Bibulus (Xianghua, Geralt)

Match Log
Grand Final

FOX|SonicFox (Geralt) vs. Signia (Yoshimitsu) – 2-3

Losers Final

FOX|SonicFox (Geralt) vs. Nofacekiller (Nightmare) – 3-0

Winners Final

Signia (Yoshimitsu) vs. Nofacekiller (Nightmare) – 3-2

Losers Semi-final

FOX|SonicFox (Geralt) vs. Tomahawk (Taki) – 2-1

Top 8 Winners

Signia (Yoshimitsu) vs. MONEYMUFFINS (Xianghua, Sophitia) – 2-0
FOX|SonicFox (Geralt) vs. Nofacekiller (Zasalamel) – 1-2

Top 8 Losers

B:L (Mitsurugi) vs. Rambro (Sophitia) – 0-2
Avylon|Bibulus (Xianghua, Geralt) vs. Tomahawk (Taki) – 0-2

FOX|SonicFox (Geralt) vs. Rambro (Sophitia) – 2-0
MONEYMUFFINS (Sophitia) vs. Tomahawk (Taki) – 1-2

under-night-in-birth-exe-late-st-unist-tournament

UNDER NIGHT IN-BIRTH Exe:Late[st]

1. Squish (Akatsuki)
2. LPT (Byakuya)
3. brkdave (Merkava)
4. Linguini Bros|SploogieMcNoodle (Seth)
5. noko (Orie)
5. it’s me|f6zQYGeTi2YqlrU3 (Eltnum)
7. SeraOverdose (Yuzuriha)
7. NCH|Taozenforce (Orie)

Match Log
Grand Final

Squish (Akatsuki) vs. LPT (Byakuya) – 1-3 Reset
Squish (Akatsuki) vs. LPT (Byakuya) – 3-0

Losers Final

brkdave (Merkava) vs. LPT (Byakuya) – 2-3

Winners Final

Squish (Akatsuki) vs. LPT (Byakuya) – 3-2

Losers Semi-final

brkdave (Merkava) vs. Linguini Bros|SploogieMcNoodle (Seth) – 2-0

Top 8 Winners

brkrdave (Merkava) vs. LPT (Byakuya) – 1-2
Squish (Akatsuki) vs. Linguini Bros|SploogieMcNoodle (Seth) – 2-0

Top 8 Losers

SeraOverdose (Yuzuriha) vs. noko (Orie) – 1-2
NCH|Taozenforce (Orie) vs. it’s me|f6zQYGeTi2YqlrU3 (Eltnum) – 0-2

Linguini Bros|SploogieMcNoodle (Seth) vs. noko (Orie) – 2-0
brkrdave (Merkava) vs. it’s me|f6zQYGeTi2YqlrU3 (Eltnum) – 2-1

ggxrdr2-tournament

GUILTY GEAR Xrd REV 2

1. GGP|Kazunoko (Raven)
2. UYU|Kizzie Kay (Sin Kiske)
3. Foo (Kum Haehyun)
4. UYU|Beautifuldude (Zato-1)
5. Gearless omi (Elphelt)
5. Toki (Axl Rose)
7. Dead Spike (Ky Kiske)
7. COMBO FIEND (Sol Badguy)

Match Log
Grand Final

UYU|Kizzie Kay (Sin Kiske) vs. GGP|Kazunoko (Raven) – 3-0 Reset
UYU|Kizzie Kay (Sin Kiske) vs. GGP|Kazunoko (Raven) – 1-3

Losers Final

UYU|Kizzie Kay (Sin Kiske) vs. Foo (Kum Haehyun) – 3-0

Winners Final

UYU|Kizzie Kay (Sin Kiske) vs. GGP|Kazunoko (Raven) – 0-3

Losers Semi-final

UYU|Beautifuldude (Zato-1) vs. Foo (Kum Haehyun) – 1-2

Top 8 Winners

UYU|Kizzie Kay (Sin Kiske) vs. Foo (Kum Haehyun) – 2-0
UYU|Beautifuldude (Zato-1) vs. GGP|Kazunoko (Raven) – 0-2

Top 8 Losers

Gearless omi (Elphelt) vs. Dead Spike (Ky Kiske) – 2-0
Toki vs. COMBO FIEND – DQ

UYU|Beautifuldude (Zato-1) vs. Gearless omi (Elphelt) – 2-0
Foo (Kum Haehyun) vs. Toki (Axl Rose) – 2-0

bbcf-blazblue-centralfiction-tournament

BLAZBLUE CENTRALFICTION

1. Jona (Valkenhayn, Mai)
2. brkrdave (Arakune)
3. UYU|Kizzie Kay (Jin)
4. Cmsora (Hakumen)

Match Log
Grand Final

brkrdave (Arakune) vs. Jona (Valkenhayn) – 3-1 Reset
brkrdave (Arakune) vs. Jona (Mai) – 1-3

Losers Final

brkrdave (Arakune) vs. UYU|Kizzie Kay (Jin) – 3-1

Winners Final

Jona (Valkenhayn) vs. UYU|Kizzie Kay (Jin) – 3-0

Losers Semi-final

brkrdave (Arakune) vs. Cmsora (Hakumen) – 2-0

mvci-tournament

MARVEL VS. CAPCOM: INFINITE

1. NB.ADC*|Dual Kevin (Space-Hawkeye/Dante)
2. Emorawr (Space-Dormammu/Nemesis)
3. NinjaNam (Space-Doctor Strange/Nova)
4. Clockw0rk (Soul-Strider Hiryu/Monster Hunter)

Match Log
Grand Final

Emorawr (Space-Dormammu/Nemesis) vs. NB.ADC*|Dual Kevin (Space-Hawkeye/Dante) – 3-2 Reset
Emorawr (Space-Dormammu/Nemesis) vs. NB.ADC*|Dual Kevin (Space-Hawkeye/Dante) – 0-3

Losers Final

Emorawr (Space-Dormammu/Nemesis) vs. NinjaNam (Space-Doctor Strange/Nova) – 3-1

Winners Final

NB.ADC*|Dual Kevin (Space-Hawkeye/Dante) vs. NinjaNam (Space-Doctor Strange/Nova) – 3-0

Losers Semi-final

Emorawr (Space-Dormammu/Nemesis) vs. Clockw0rk (Soul-Strider Hiryu/Monster Hunter) – 3-2

ssb-wii-u-super-smash-bros-for-wii-u-tournament

SUPER SMASH BROS. for Wii U

1. uS|Elegant (Luigi)
2. Tea (Pac-Man)
3. Tamushika (Duck Hunt)
4. CND|Raito (Duck Hunt, Lucina)
5. Eon (Fox)
5. BT|YAMATO (Little Mac)
7. AR|BestNess (Ness)
7 AMG|8BitMan (R.O.B., Diddy Kong, Cloud)

9. OCEAN (R.O.B.)
9. dB|yeti (Mega Man)
9. Ac (Meta Knight)
9. UtopianRay (Rosalina & Luma)
13. 4mana|Stroder (Fox, Greninja)
13. GoE|Lui$ (Mario)
13. falln (Rosalina & Luma)
13 Pandarian (Meta Knight)

Match Log
Grand Final

uS|Elegant (Luigi) vs. Tea (Pac-Man) – 3-2

Losers Final

Tamushika (Duck Hunt) vs. Tea (Pac-Man) – 0-3

Winners Final

Tamushika (Duck Hunt) vs. uS|Elegant (Luigi) – 1-3

Losers Semi-final

Tea (Pac-Man) vs. CND|Raito (Duck Hunt) – 3-2

Top 8 Winners

Tamushika (Duck Hunt) vs. CND|Raito (Lucina, Duck Hunt) – 3-1
uS|Elegant (Luigi) vs. Tea (Pac-Man) – 3-1

Top 8 Losers

AR|BestNess (Ness) vs. Eon (Fox) – 1-3
BT|YAMATO (Little Mac) vs. AMG|8BitMan (R.O.B.) – 3-2

CND|Raito (Duck Hunt) vs. Eon (Fox) – 3-0
BT|YAMATO (Little Mac) vs. Tea (Pac-Man) – 0-3

Top 16 Winners

Tamushika (Duck Hunt) vs. AMG|8Bitman (R.O.B., Diddy Kong) – 3-2
Ac (Meta Knight) vs. CND|Raito (Duck Hunt) – 1-3
uS|Elegant (Luigi) vs. Eon (Fox) – 3-2
AR|BestNess (Ness) vs. Tea (Pac-Man) – 2-3

Top 16 Losers

4mana|Stroder (Fox, Greninja) vs. OCEAN (R.O.B.) – 2-3
dB|yeti (Mega Man) vs. GoE|Lui$ (Mario) – 3-2
BT|YAMATO (Little Mac) vs. falln (Rosalina & Luma) – 3-2
UtopianRay (Rosalina & Luma) vs. Pandarian (Meta Knight) – 3-0

AR|BestNess (Ness) vs. OCEAN (R.O.B.) – 3-1
dB|yeti (Mega Man) vs. Eon (Fox) – 1-3
Ac (Meta Knight) vs. BT|YAMATO (Little Mac) – 1-3
UtopianRay (Rosalina & Luma) vs. AMG|8BitMan (R.O.B., Cloud, Diddy Kong) – 0-3

ssfiit-ssfiix-super-turbo-st-tournament

SUPER STREET FIGHTER II TURBO

DGV qualifies for Tournament of Legends III.

1. DGV (Ryu)
2. SSOB|Bas (O-Sagat)
3. Killer Miller (E.Honda, Vega)
4. Silentscope (Cammy)
5. kuroppi (O-E.Honda, E.Honda)
5. Fromo (Blanka)
7. Jephrocs (Dee Jay)
7. Von (Vega, O-Ken, E.Honda)

Match Log
Grand Final

SOB|Bas (O-Sagat) vs. DGV (Ryu) – 1-3

Losers Final

SOB|Bas (O-Sagat) vs. Killer Miller (Vega, E.Honda) – 3-2

Winners Final

DGV (Ryu) vs. SOB|Bas (O-Sagat) – 3-0

Losers Final

Silentscope (Cammy) vs. Killer Miller (E.Honda) – 2-3

Top 8 Winners

DGV (Ryu) vs. Fromo (Blanka) – 3-2
kuroppi (O-E.Honda) vs. SOB|Bas (O-Sagat) – 2-3

Top 8 Losers

Silentscope (Cammy) vs. Jephrocs (Dee Jay) – 3-0
Von (Vega, O-Ken, E.Honda) vs. Killer Miller (E.Honda) – 0-3

kuroppi (E.Honda) vs. Silentscope (Cammy) – 2-3
Fromo (Blanka) vs. Killer Miller (E.Honda) – 2-3

injustice-2-inj2-tournament

INJUSTICE 2

1. FOX|SonicFox (Black Canary)
2. PG|Hayatei (Robin)
3. Noble|Rewind (Catwoman, Black Adam, Doctor Fate, Batman)
4. bc|HoneyBee (The Flash, Doctor Fate)
5. DF|Grr (Atom)
5. TSS|Deoxys (Blue Beetle, Cyborg)
7. Noble|Tweedy (Starfire)
7. FOX|Scar (Power Girl, Brainiac)

Match Log
Grand Final

PG|Hayatei (Robin) vs. FOX|SonicFox (Black Canary) – 2-3

Losers Final

PG|Hayatei (Robin) vs. Noble|Rewind (Doctor Fate, Catwoman, Batman) – 3-1

Losers Semi-final

bc|HoneyBee (The Flash) vs. Noble|Rewind (Black Adam) – 0-3

Winners Final

PG|Hayatei (Robin) vs. FOX|SonicFox (Black Canary) – 0-3

Top 8 Winners

bc|HoneyBee (The Flash, Doctor Fate) vs. FOX|SonicFox (Black Canary) – 2-3
PG|Hayatei (Robin) vs. DF|Grr (Atom) – 3-2

Top 8 Losers

Noble|Tweedy (Starfire) vs. Noble|Rewind (Catwoman) – 0-3
TSS|Deoxys (Blue Beetle, Cyborg) vs. FOX|Scar (Power Girl, Brainiac) – 3-1

DF|Grr (Atom) vs. Noble|Rewind (Catwoman) – 1-3
bc|HoneyBee (The Flash) vs. TSS|Deoxys (Blue Beetle, Cyborg) – 3-1

pokken-tournament-dx-tourney

POKKÉN TOURNAMENT DX

1. STDx|ALLISTER (Mewtwo, Sceptile)
2. ThunderGriffin (Chandelure)
3. Abyss|Gouken Respekt (Suicune)
4. uwu|EveryDamnDay (Decidueye)

Match Log
Grand Final

ThunderGriffin (Chandelure) vs. STDx|ALLISTER (Mewtwo) – 0-3 Reset
ThunderGriffin (Chandelure) vs. STDx|ALLISTER (Mewtwo) – 0-3

Losers Final

STDx|ALLISTER (Sceptile) vs. Abyss|Gouken Respekt (Suicune) – 3-1

Winners Final

ThunderGriffin (Chandelure) vs. Abyss|Gouken Respekt (Suicune) – 3-2

Losers Semi-final

uwu|EveryDamnDay (Decidueye) vs. STDx|ALLISTER (Mewtwo) – 0-2

arms-tournament

ARMS

1. MWe|Twinedfive0 (Lola Pop)
2. HESS (Twintelle, Ninjara)
3. hanukkahjamboree (Twintelle)
4. SL|ColdWeatherr (Lola Pop)

Match Log
Grand Final

HESS (Twintelle) vs. MWe|Twinedfive0 (Lola Pop) – 3-2 Reset
HESS (Twintelle, Ninjara) vs. MWe|Twinedfive0 (Lola Pop) – 1-3

Losers Final

HESS (Twintelle) vs. hanukkahjamboree (Twintelle) – 3-2

Winners Final

HESS (Twintelle, Ninjara) vs. MWe|Twinedfive0 (Lola Pop) – 1-3

Losers Semi-final

SL|ColdWeatherr (Lola Pop) vs. hanukkahjamboree (Twintelle) – 0-2

Sources: SoCal Regionals, Capcom Pro Tour, Smash.gg