Final Round 20 results

By on March 12, 2017 at 7:00 pm
final round 20 xx logo

This weekend is the 20th edition of Final Round. Celebrating twenty years of Southern-fried fighting game action, Final Round is doing it bigger than ever this year, making the move from hotel ballrooms to the much larger Georgia International Convention Center in Atlanta. FR20 will also be the very first event in the 2017 Capcom Pro Tour season, and as a global premier event, it’s the first big opportunity for players to score big points towards the leaderboards. You certainly don’t want to miss out on the action.

Tournament Games
  • BlazBlue Central Fiction
  • Capcom vs. SNK 2
  • Dead or Alive 5 Last Round
  • For Honor
  • Guilty Gear Xrd -REVELATOR-
  • The King of Fighters XIV
  • Mortal Kombat XL
  • Pokkén Tournament
  • Street Fighter V
  • Super Smash Bros. Melee
  • Super Smash Bros. for Wii U
  • Tekken 7 Fated Retribution
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3

As the first premier event for the Capcom Pro Tour, you can expect quite a few heavy hitters to be in attendance. HX.CYG.BST|Daigo Umehara, FOX|Tokido, GRPT|Haitani, GRPT|Fuudo, GGP|Kazunoko, Mago, MOV, Itabashi Zangief, CO|GO1, CO|Dogura, RZR|Xian, ZOWIE|Oil King, KFGC|Verloren, Liquid|NuckleDu, DNL|Chris Tatarian, EG|K-Brad, FOX|Justin Wong, CYG.BST|Snake Eyez, CYG.BST|PR Balrog EG|NYChrisG, WFX|XsK_Samurai, TS|Sabin, Flash, Circa|LPN and RN|Alex Myers are some of names you’ll find in the player list for Street Fighter V.

Streams

Six streams will be bringing the action live from Atlanta. With Bifuteki covering the main stream, with additoinal streams from Capcom Fighters (SFV singles), FunkyP (anime titles), Tekken (TK7), Kombat Network (MKXL) and Typo House Games (Nintendo)

bifuteki

Watch live video from bifuteki on www.twitch.tv

CapcomFighters

Watch live video from CapcomFighters on www.twitch.tv

FunkyP

Watch live video from FunkyP on www.twitch.tv

TEKKEN

Watch live video from TEKKEN on www.twitch.tv

KombatNetwork

Watch live video from KombatNetwork on www.twitch.tv

TypoHouseGame

Watch live video from TypoHouseGames on www.twitch.tv

 Schedule

Times through Saturday are in Eastern Standard Time (UTC -5). Due to the start of Daylight Saving Time on March 12, times for Sunday are in Eastern Daylight Time (UTC -4).

fr20-schedule

Results

sfv-tournament

Street Fighter V

1. RZR|Xian (Ibuki)
2. GRPT|Fuudo (R. Mika)
3. Liquid|NuckleDu (Guile, R. Mika)
4. EG|K-Brad (Cammy)
5. WFX|801 Strider (Laura)
5. FOX|Tokido (Akuma)
7. KFGC|Verloren (Cammy)
7. DNG|Itabashi Zangief (Zangief)

9. TS|Sabin (Dhalsim)
9. EG|NYChrisG (Guile)
9. BX3|Phenom (Necalli)
9. GRPT|Haitani (Necalli)
13. CO|GO1 (Chun-Li, Guile) vs. KFGC|Verloren (Cammy)
13. Mouz|Problem X (Birdie)
13. JonB (Rashid)
13. Wolfkrone (Laura)

17. Inuchiyo (M. Bison)
17. PIE|Smug (Balrog)
17. TA|Moons (Rashid)
17. RN|Alex Myers (Cammy)
17. FOX|Momochi (Ken)
17. Splyce|Fchamp (Dhalsim)
17 .CYG BST|PR Balrog (Balrog)
17. Tampa Bison (M. Bison)
25. LI Joe (Urien)
25. PG|MenaRD (Birdie)
25. NS|Joel (Ryu)
25. Ice Effect (Laura)
25. PG|Punk (Karin)
25. MikeandIke12 (Laura)
25. ZOWIE|Oil King (Rashid)
25. Mago (Karen)

33. F3|alucarD
33. Flash
33. EG|Ricki Ortiz
33. GGP|Kazunoko
33. Noble|Vagabond
33. DNL|Chris Tatarian
33. BOTB|Hiro
33. FOX|JWong
33. Hx.CYG BST|Daigo Umehara
33. LuPWNIII
33. fit3amir
33. ZOWIE|GamerBee
33. CO|Dogura
33. RB.CYG BST|Snake Eyez
33. CJ Truth
33. WN.OG|Shine
49. JCampos
49. GS|gllty
49. Circa|LPN
49. Vicious
49. DRDANNYPHAM
49. Bas
49. NovaSpec
49. Zaferino
49. NS|Ludovic
49. BushinStyle
49. Splash
49. EFANTZ|Marn
49. Mike Ross
49. Conrizzle
49. brenttiscool
49. DaFeetLee

Match Log
Grand Final

GRPT|Fuudo (R. Mika) vs. RZR|Xian (Ibuki) – 1-3

Losers Final

GRPT|Fuudo (R. Mika) vs. Liquid|NuckleDu (Guile, R. Mika) – 3-1

Winners Final

GRPT|Fuudo (R. Mika) vs. RZR|Xian (Ibuki) – 2-3

Losers Semi-final

EG|K-Brad (Cammy) vs. Liquid|NuckleDu (Guile) – 1-3

Top 8 Winners

Liquid|NuckleDu (Guile) vs. RZR|Xian (Ibuki) – 2-3
GRPT|Fuudo (R. Mika) vs. WFX|801 Strider (Laura) – 3-2

Top 8 Losers

EG|K-Brad (Cammy) vs. KFGC|Verloren (Cammy) – 3-1
FOX|Tokido (Akuma) vs. DNG|Itabashi Zangief (Zangief) – 3-1

EG|K-Brad (Cammy) vs. WFX|801 Strider (Laura) – 3-2
Liquid|NuckleDu (Guile) vs. FOX|Tokido (Akuma) – 3-0

Top 16 Winners

TS|Sabin (Dhalsim) vs. Liquid|NuckleDu (R. Mika) – 0-2
WFX|801 Strider (Laura) vs. EG|NYChrisG (Guile) – 2-1
BX3|Phenom (Necalli) vs. GRPT|Fuudo (R. Mika) – 1-2
RZR|Xian (Ibuki) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 2-0

Top 16 Losers

CO|GO1 (Chun-Li, Guile) vs. KFGC|Verloren (Cammy) – 1-2
FOX|Tokido (Akuma) vs. Mouz|Problem X (Birdie) – 2-0
JonB (Rashid) vs. DNG|Itabashi Zangief (Zangief) – 1-2
GRPT|Haitani (Necalli) vs. Wolfkrone (Laura) – 2-0

TS|Sabin (Dhalsim) vs. KFGC|Verloren (Cammy) – 1-2
FOX|Tokido (Akuma) vs. EG|NYChrisG (Guile) – 2-1
BX3|Phenom (Necalli) vs. DNG|Itabashi Zangief (Zangief) – 0-2
GRPT|Haitani (Necalli) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 1-2

Top 32 Winners

PIE|Smug (Balrog) vs. Liquid|NuckleDu (R. Mika) – 0-2
TS|Sabin (Dhalsim) vs. KFGC|Verloren (Cammy) – 2-1
Mouz|Problem X (M. Bison) vs. EG|NYChrisG (Guile) – 1-2
TA|Moons (Rashid) vs. WFX|801 Strider (Laura) – 0-2
Splyce|Fchamp (Dhalsim) vs. GRPT|Fuudo (R. Mika) – 0-2
BX3|Phenom (Necalli) vs. FOX|Momochi (Ken) – 2-1
Tampa Bison (M. Bison) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 0-2
CYG.BST|PR Balrog (Balrog) vs. RZR|Xian (Ibuki) – 1-2

Top 32 Losers

LI Joe vs. Inuchiyo
CO|GO1 (Chun-Li) vs. PG|MenaRD (Birdie) – 2-1
FOX|Tokido vs. NS|Joel
RN|Alex Myers (Cammy) vs. Ice Effect (Laura) – 2-1
PG|Punk vs. DNG|Itabashi Zangief
GTG|MikeandIke12 vs. JonB
ZOWIE|Oil King vs. Wolfkrone
GRPT|Haitani vs. Mago

KFGC|Verloren vs. Inuchiyo
CO|GO1 (Chun-Li) vs. PIE|Smug (Balrog) – 2-1
TA|Moons vs. FOX|Tokido
Mouz|Problem X vs. RN|Alex Myers
FOX|Momochi (Ken) vs. DNG|Itabashi Zangief (Zangief) – 1-2
Splyce|Fchamp vs. JonB
CYG.BST|PR Balrog vs. Wolfkrone
GRPT|Haitani (Necalli) vs. Tampa Bison (M. Bison) – 2-1

Top 64 Winners

F3|alucarD (Balrog) vs. Liquid|NuckleDu (R. Mika) – 0-2
PIE|Smug (Balrog) vs. Flash (Urien) – 2-1
CO|GO1 (Chun-Li) vs. KFGC|Verloren (Cammy) – 0-2
TS|Sabin (Dhalsim) vs. GGP|Kazunoko (Cammy) – 2-0
FOX|Tokido (Akuma) vs. EG|NYChrisG (Guile) – 0-2
Mouz|Problem X (Birdie) vs. DNL|Chris Tatarian (Ken) – 2-0
TA|Moons (Rashid) vs. BOTB|Hiro (M. Bison) – 2-1
FOX|JWong (Karin) vs. WFX|801 Strider (Laura) – 1-2
Splyce|Fchamp (Dhalsim) vs. PG|Punk (Karin) – 2-0
DNG|Itabashi Zangief (Zangief) vs. GRPT|Fuudo (R. Mika) – 1-2
FOX|Momochi (Ken) vs. fit3amir (Urien) – 2-0
BX3|Phenom (Necalli) vs. ZOWIE|GamerBee (Necalli) – 2-0
Tampa Bison (M. Bison) vs. ZOWIE|Oil King (Rashid) – 2-1
Wolfkrone (Laura) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 0-2
CYG.BST|PR Balrog (Balrog) vs. RPT|Haitani (Necalli) – 2-1
RZR|Xian (Ibuki) vs. Mago (Karin) – 2-0

Top 64 Losers

JCampos vs. LI Joe
GS|gllty vs. Inuchiyo
EG|Ricki Ortiz vs. Circa|LPN
Vicious vs. PG|MenaRD
DRDANNYPHAM vs. Vagabond
NS|Joel vs. Bas
NovaSpec vs. RN|Alex Myers
Zaferino vs. Ice Effect
Hx.CYG.BST|Daigo Umehara vs. NS|Ludovic
BushinStyle vs. LuPWNIII
GTG|MikeandIke12 vs. Splash
JonB vs. EFANTZ|Marn
Mike Ross vs. CO|Dogura
CYG.BST|Snake Eyez vs. Conrizzle
CJ Truth vs. brenttiscool
DaFeetLee vs. WN.OG|Shine

F3|alucarD vs. LI Joe
Flash vs. Inuchiyo
CO|GO1 vs. EG|Ricki Ortiz
GGP|Kazunoko vs. PG|MenaRD
FOX|Tokido vs. Noble|Vagabond
DNL|Chris Tatarian vs. NS|Joel
BOTB|Hiro vs. RN|Alex Myers
FOX|JWong vs. Ice Effect
PG|Punk vs. Hx.CYG.BST|Daigo Umehara
DNG|Itabashi Zangief vs. LuPWNIII
fit3amir vs. GTG|MikeandIke12
ZOWIE|GamerBee vs. JonB
ZOWIE|Oil King vs.CO|Dogura
Wolfkrone vs. CYG.BST|Snake Eyez
GRPT|Haitani vs. CJ Truth
Mago vs. WN.OG|Shine

Pool Qualifiers
Top 64 Winners

D1 – Liquid|NuckleDu
D2 – FOX|Tokdio
D3 – PG|Punk
D4 – Tampa Bison
D5 – GRPT|Haitani
D6 – FOX|Momochi
D7 – BOTB|Hiro
D8 – CO|GO1
E1 – GGP|Kazunoko
E2 – FOX|JWong
E3 – ZOWIE|GamerBee
E4 – Mago
E5 – Wolfkrone
E6 – GRPT|Fuudo
E7 – Mouz|Problem X
E8 – Flash
G1 – PIE|Smug
G2 – DNL|Chris Tatarian
G3 – DNG|Itabashi Zangief
G4 – EG|K-Brad
G5 – RZR|Xian
G6 – BX3|Phenom
G7 – WFX|801 Strider
G8 – TS|Sabin
H1 – KFGC|Verloren
H2 – TA|Moons
H3 – fit3amir
H4 – CYG.BST|PR Balrog
H5 – ZOWIE|Oil King
H6 – Splyce|Fchamp
H7 – EG|NYChrisG
H8 – F3|alucarD

Top 64 Losers

D1 – DRDANNYPHAM
D2 – JCampos
D3 – Mike Ross
D4 – Hx.CYG.BST|Daigo Umehara
D5 – GTG|MikeandIke12
D6 CJ Truth
D7 – EG|Ricki Ortiz
D8 – GOL|NovaSpec
E1 – Zaferino
E2 – Vicious
E3 – DaFeetLee
E4 – JonB
E5 – BushinStyle
E6 – CYG.BST|Snake Eyez
E7 – GS|gllty
E8 – NS|Joel
G1 – Bas
G2 – Inuchiyo
G3 – RPS|Conrizzle
G4 – LuPWNIII
G5 – EFANTZ|Marn
G6 – WN.OG|Shine
G7 – PG|MenaRD
G8 – Ice Effect
H1 – RN|Alex Myers
H2 – Circa|LPN
H3 – brenttiscool
H4 – Splash
H5 – NS|Ludovic
H6 – CO|Dogura
H7 – LI Joe
H8 – Noble|Vagabond

mkx-mortalkombatx-tournament

Mortal Kombat XL

1. Noble|Dragon (Impostor Shinnok, Royal Storm Kitana)
2. FOX|Scar (Smoke Triborg; Demolition, Covert Ops, Special Forces Sonya Blade)
3. FOX|SonicFox (Sektor Triborg, Unstoppable Jason)
4. Semiij (Ethereal Mileena)
5. Noble|Tweedy (Possessed Kenshi)
5. Noble|iLuusions (Sorcerer Quan Chi
7. ISM|Star Charger (Assassin Kitana)
7. NS|Saltface (Ravenous Mileena)

Match Log
Grand Final

FOX|Scar (Smoke Triborg, Demolition Sonya Blade, Special Forces Sonya Blade) vs. Noble|Dragon (Impostor Shinnok, Royal Storm Kitana) – 1-3

Losers Final

FOX|Scar (Smoke Triborg) vs. FOX|SonicFox (Sektor Triborg) – 3-1

Winners Final

FOX|SonicFox (Unstoppable Jason, Sektor Triborg) vs. Noble|Dragon (Impostor Shinnok) – 2-3

Losers Semi-final

FOX|Scar (Covert Ops Sonya Blade) vs. Semiij (Ethereal Mileena) – 3-0

Top 8 Winners

FOX|SonicFox (Sektor Triborg) vs. Noble|iLuusions (Sorcerer Quan Chi) – 3-1
Semiij (Ethereal Mileena) vs. Noble|Dragon (Impostor Shinnok) – 1-3

Top 8 Losers

ISM|Star Charger (Assassin Kitana) vs. FOX|Scar (Smoke Triborg) – 0-3
NS|Saltface (Ravenous Mileena) vs. Noble|Tweedy (Possessed Kenshi) – 0-3

Noble|Tweedy (Possessed Kenshi) vs. Semiij (Ethereal Mileena) – 0-3
FOX|Scar (Demolition Sonya Blade) vs. Noble|iLuusions (Sorcerer Quan Chi) – 3-0

tk7fr-tournament

Tekken 7 Fated Retribution

1. FOX|JDCR (Heihachi, Dragunov)
2. HZRD|SpeedKicks (Hwoarang)
3. ITS|Joey Fury (Jack-7)
4. ITS|P. Ling (Xiaoyu)
5. Circa|Anakin (Jack-7, Paul)
5. ITS|Crowder (Bob)
7. ITS|Jackie Tran (Jack-7)
7. ITS|Spero Gin (Paul)

Match Log
Grand Final

FOX|JDCR (Dragunov) vs. HZRD|SpeedKicks (Hwoarang) – 3-0 Reset
FOX|JDCR (Dragunov) vs. HZRD|SpeedKicks (Hwoarang) – 3-0

Losers Final

FOX|JDCR (Dragunov) vs. ITS|Joey Fury (Jack-7) – 3-0

Winners Final

HZRD|SpeedKicks (Hwoarang) vs. Joey Fury (Jack-7) – 3-1

Losers Semi-final

ITS|P. Ling (Xiaoyu) vs. FOX|JDCR (Heihachi) – 0-2

Top 8 Winners

ITS|Crowder (Bob) vs. HZRD|SpeedKicks (Hwoarang) – 0-2
FOX|JDCR (Heihachi) vs. Joey Fury (Jack-7) – 0-2

Top 8 Losers

ITS|Jackie Tran (Jack-7) vs. Circa|Anakin (Jack-7) – 0-2
ITS|P. Ling (Xiaoyu) vs. ITS|Spero Gin (Paul) – 2-0

Circa|Anakin (Paul, Jack-7) vs. FOX|JDCR (Heihachi) – 0-2
ITS|P. Ling (Xiaoyu) vs. ITS|Crowder (Bob) – 2-1

umvc3-tournament-622

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

1. RyanLV (Chun-Li/Morrigan/Phoenix)
2. EG|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil)
3. Splyce|Fchamp (Magneto/Doctor Doom/Phoenix, Dormammu/Doctor Doom/Phoenix)
4. UA.KT.SN|TerryBogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu)
5. TNS|Ronan Healy (Taskmaster/Doctor Doom/Sentinel)
5. AHN.GB|Not Enough Damage (Zero/Doctor Doom/Vergil)
7. JoeyD (Zero/Doctor Doom/Vergil)
7. JaazzRapp (Wolverine/Spencer/Doctor Doom)

9. IHeartJustice (Phoenix Wright/Captain America/Doctor Strange, Captain America/Dormammu/Doctor Strange)
9. Tong (Hulk/Sentinel/Haggar)
9. NB.TM|Staticalpha (C.Viper/Doctor Doom/Strider Hiryu)
9. Unkn0wn (Wesker/Sentinel/C.Viper)
13. TAR|ImmaAriesBaby (Taskmaster/Sentinel/Doctor Doom)
13. GRPT|Takumi (Magneto/Doctor Doom/Vergil)
13. STVG|AsianDemon (Haggar/Doctor Doom/Wesker, Wolverine/Doctor Doom/Vergil)
13.GB|Dapvip (Dante/X-23/Iron Man)

Match Log
Grand Final

RyanLV (Chun-Li/Morrigan/Phoenix) vs. EG|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 1-3 Reset
RyanLV (Chun-Li/Morrigan/Phoenix) vs. EG|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 3-1

Losers Final

Splyce|Fchamp (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. EG|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 2-3

Winners Final

Splyce|Fchamp (Dormammu/Doctor Doom/Phoenix) vs. RyanLV (Chun-Li/Morrigan/Phoenix) – 2-3

Losers Semi-final

UA.KT.SN|TerryBogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) vs. EG|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 1-3

Top 8 Winners

Splyce|Fchamp (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. TNS|Ronan Healy (Taskmaster/Doctor Doom/Sentinel) – 3-2
AHN.GB|Not Enough Damage (Zero/Doctor Doom/Vergil) vs. RyanLV (Chun-Li/Morrigan/Phoenix) – 1-3

Top 8 Losers

UA.KT.SN|TerryBogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) vs. JoeyD (Zero/Doctor Doom/Vergil) – 3-2
JaazzRapp (Wolverine/Spencer/Doctor Doom) vs. EG|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 1-3

UA.KT.SN|TerryBogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) vs. TNS|Ronan Healy (Taskmaster/Doctor Doom/Sentinel) – 3-1
AHN.GB|Not Enough Damage (Zero/Doctor Doom/Vergil) vs. EG|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 2-3

Top 16 Winners

NB.TM|Staticalpha (C.Viper/Doctor Doom/Strider Hiryu) vs. TNS|Ronan Healy (Taskmaster/Doctor Doom/Sentinel) – 2-3
Splyce|Fchamp (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. JaazzRap (Wolverine/Spencer/Doctor Doom) – 3-0
UA.KT.SN|TerryBogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) vs. RyanLV (Chun-Li/Morrigan/Phoenix) – 2-3
Tong (Hulk/Sentinel/Haggar, Vergil/Taskmaster/Wesker) vs. AHN.GB|Not Enough Damage (Zero/Doctor Doom/Vergil) – 0-3

Top 16 Losers

TAR|ImmaAriesBaby (Taskmaster/Sentinel/Doctor Doom) vs. IHeartJustice (Phoenix Wright/Captain America/Doctor Strange, Captain America/Dormammu/Doctor Strange) – 2-3
GRPT|Takumi (Magneto/Doctor Doom/Vergil) vs. JoeyD (Zero/Doctor Doom/Vergil) – 1-3
EG|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) vs. STVG|AsianDemon (Haggar/Doctor Doom/Wesker, Wolverine/Doctor Doom/Vergil) – 3-1
Unkn0wn (Wesker/Sentinel/C.Viper) vs. GB|Dapvip (Dante/X-23/Iron Man) – 3-2

UA.KT.SN|TerryBogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) vs. IHeartJustice (Phoenix Wright/Captain America/Doctor Strange) – 3-1
Tong (Hulk/Sentinel/Haggar) vs. JoeyD (Zero/Doctor Doom/Vergil) – 0-3
NB.TM|Staticalpha (C.Viper/Doctor Doom/Strider Hiryu) vs. EG|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 1-3
JaazzRap (Wolverine/Spencer/Doctor Doom) vs. Unkn0wn (Wesker/Sentinel/C.Viper) – 3-2

ggxrdr-revelator-tournament

Guilty Gear Xrd -REVELATOR-

1. CO|Dogura (Raven, Sin Kiske)
2. GGP|Kazunoko (Raven)
3. doren2k (Jam Kuradoberi)
4. CO|GO1 (Millia Rage)
5. DBJoseph (Millia Rage)
5. PG|MarlinPie (Zato-1)
7. zenzen (Ky Kiske)
7. dot_Nova (Jack-O’)

9. TheArm (Ramlethal)
9. TA|Marvisto (Ky Kiske)
9. Tectal Eastide (May)
9. Boomcube (Slayer)
13. VGP|Nashfan (May)
13. Fame96 (Raven)
13. Shinobi (Ky Kiske)
13. Catpion|ProblemSkater (Kum Haehyun)

Match Log
Grand Final

CO|Dogura (Sin Kiske) vs. GGP|Kazunoko (Raven) – 3-1 Reset
CO|Dogura (Sin Kiske, Raven) vs. GGP|Kazunoko (Raven) – 3-2

Losers Final

CO|Dogura (Raven) vs. doren2k (Jam Kuradoberi) – 3-0

Winners Final

GGP|Kazunoko (Raven) vs. CO|Dogura (Raven) – 3-2

Losers Semi-final

CO|GO1 (Millia Rage) vs. doren2k (Jam Kuradoberi) – 0-2

Top 8 Winners

doren2k (Jam Kuradoberi) vs. CO|Dogura (Raven) – 0-2
CO|GO1 (Millia Rage) vs. GGP|Kazunoko (Raven) – 0-2

Top 8 Losers

zenzen (Ky Kiske) vs. DBJoseph (Milia Rage) – 0-2
PG|MarlinPie (Zato-1) vs. dot_Nova (Jack-O’) – 2-1

doren2k (Jam Kuradoberi) vs. DBJoseph (Millia Rage) – 2-0
CO|GO1 (Millia Rage) vs. PG|MarlinPie (Zato-1) – 2-0

Top 16 Winners

Dot_Nova (Jack-O’) vs. CO|Dogura (Raven) – 0-2
PG|MarlinPie (Zato-1) vs. doren2k (Jam Kuradoberi) – 0-2
GGP|Kazunoko (Raven) vs. TheArm (Ramlethal) – 2-0
CO|GO1 (Millia Rage) vs. TA|Marvisto (Ky Kiske) – 2-1

Top 16 Losers

DBJoseph (Millia Rage) vs. VGP|Nashfan (May) – 2-1
zenzen (Ky Kiske) vs. Fame96 (Raven) – 2-1
Shinobi (Ky Kiske) vs. Tectal Eastide (May) – 0-2
Boomcube (Slayer) vs. Catpion|ProblemSkater (Kum Haehyun) – 2-0

DBJoseph (Millia Rage) vs. TheArm (Ramlethal) – 2-0
zenzen (Ky Kiske) vs. TA|Marvisto (Ky Kiske) – 2-0
Tectal Eastide (May) vs. dot_Nova (Jack-O’) – 0-2
Boomcube (Slayer) vs. PG|MarlinPie (Zato-1) – 0-2

doa5lr-tournament

Dead or Alive 5 Last Round

1. SYN|Kaliah Delorean (Tina, Helena)
2. UGS|XcaliburBladeZ (Rachel, Eliot)
3. Mr Kwiggle (Christie, Kasumi, Rachel)
4. GXR|Hoodless (Zack, Rig)
5. EvilJutzu (Raidou)
5. FOX|SonicFox (Marie Rose, Christie, Rachel)
7. GXR|Mona Vanderwaal (Christie
7. SYN|Rojikku Reigns (Hayate)

Match Log
Grand Final

SYN|Khaliah Delorean (Tina) vs. UGS|XcaliburBladeZ (Rachel, Eliot) – 3-0 Reset
SYN|Khaliah Delorean (Tina) vs. UGS|XcaliburBladeZ (Rachel) – 3-2

Losers Final

SYN|Khaliah Delorean (Tina) vs. Mr Kwiggle (Christie, Rachel) – 3-0

Winners Final

SYN|Khaliah Delorean (Tina) vs. UGS|XcaliburBladeZ (Rachel) – 2-3

Losers Semi-final

GXR|Hoodless (Zack) vs. Mr Kwiggle (Christie) – 1-2

Top 8 Winners

FOX|SonicFox (Marie Rose) vs. UGS|XcaliburBladeZ (Eliot) – 0-2
EvilJutzu (Raidou) vs. SYN|Kaliah Delorean (Helena, Tina) – 1-2

Top 8 Losers

GXR|Hoodless (Zack) vs. GXR|Mona Vanderwaal (Christie) – 2-0
SYN|Rojikku Reigns (Hayate) vs. Mr Kwiggle (Christie) – 1-2

GXR|Hoodless (Rig) vs. EvilJutzu (Raidou) – 2-0
FOX|SonicFox (Christie, Rachel) vs. Mr Kwiggle (Christie, Kasumi) – 1-2

bbcf-tournament

BlazBlue Central Fiction

1. CO|Dogura (Azrael)
2. PG|SKD (Izayoi)
3. Tectal Eastside (μ-No.12-)
4. Fame96 (Terumi, Susanoo)
5. 482|Doza (Ragna)
5. TheArm (Rachel)
7. Flux (ν-No.13-)
7. CO|GO1 (Jin)

Match Log
Grand Final

CO|Dogura (Azrael) vs. PG|SKD (Izayoi) – 3-2 Reset
CO|Dogura (Azrael) vs. PG|SKD (Izayoi) – 3-2

Losers Final

Tectal Eastside (μ-No.12-) vs. CO|Dogura (Azrael) – 0-3

Winners Final

Tectal Eastside (μ-No.12-) vs. PG|SKD (Izayoi) – 0-3

Losers Semi-final

Fame96 (Susanoo, Terumi) vs. CO|Dogura (Azrael) – 0-2

Top 8 Winners

Tectal Eastside (μ-No.12-) vs. 482|Doza (Ragna) – 2-0
Fame96 (Terumi) vs. PG|SKD (Izayoi) – 0-2

Top 8 Losers

CO|Dogura (Azrael) vs. Flux (ν-No.13-) – 2-0
TheArm (Rachel) vs. CO|GO1 (Jin) – 2-0

482|Doza (Ragna) vs. CO|Dogura (Azrael) – 0-2
Fame96 (Terumi) vs. TheArm (Rachel) – 2-0

kof-xiv-kofxiv-tournament

The King of Fighters XIV

1. ITS|Romance (Nakoruru/Benimaru/Mai, Yuri/Benimaru/Mai, Leona/Benimaru/Mai)
2. CO|GO1 (Yuri/Mai/Leona)
3. Straywolf (Benimaru/Hein/Kyo, Benimaru/Robert/Kyo)
4. TerryBogard (Terry/Kensou/Kula, Iori/Kensou/Kula)
5. 482|Doza (K’/Mai/Shun’ei
5. 482|Mastastef (Muimui/Zarina/Athena)
7. Darklight (Mai/Kula/Leona)
7. 482|Creole Mustard (Yuri/Ryo/Robert)

Match Log
Grand Final

ITS|Romance (Leona/Benimaru/Mai, Benimaru/Mai/Nakoruru) vs. CO1|GO1 (Yuri/Mai/Leona) – 3-2 Reset
ITS|Romance (Benimaru/Mai/Nakoruru) vs. CO1|GO1 (Yuri/Mai/Leona) – 3-1

Losers Final

ITS|Romance (Nakoruru/Benimaru/Mai) vs. Straywolf (Kyo/Hein/Benimaru) – 3-1

Winners Final

CO|GO1 (Yuri/Mai/Leona) vs. ITS|Romance (Benimaru/Mai/Nakoruru, Yuri/Benimaru/Mai) – 3-2

Losers Semi-final

TerryBogard (Terry/Kensou/Kula) vs. Straywolf (Benimaru/Robert/Kyo, Kyo/Hein/Benimaru) – 1-2

Top 8 Winners

CO|GO1 (Yuri/Mai/Leona) vs. 482|Mastastef (Muimui/Zarina/Athena) – 2-0
TerryBogard (Terry/Kensou/Kula, Iori/Kensou/Kula) vs. ITS|Romance (Nakoruru/Benimaru/Mai) – 0-2

Top 8 Losers

Darklight (Mai/Kula/Leona) vs. 482|Doza (K’/Mai/Shun’ei) – 1-2
Straywolf (Benimaru/Hein/Kyo) vs. 482|Creole Mustard (Yuri/Ryo/Robert) – 2-0

482|Doza (K’/Mai/Shun’ei) vs. TerryBogard (Terry/Kensou/Kula) – 0-2
482|Mastastef (Muimui/Zarina/Athena) vs. Straywolf (Kyo/Hein/Benimaru) – 0-2

Source: Smash.gg