Stunfest 2016 Results

By on May 22, 2016 at 1:00 pm
Stunfest

This weekend is the yearly French video game culture festival Stunfest. Packed amongst the concerts and retro games is one of French’s biggest fighting game tournaments. As usual, the line-up of fighting games is filled with the current, the classic and the niche. Stunfest 2016 is a part of the Street Fighter V Capcom Pro Tour as a premier event, drawing in players from across the globe hungry to claim a spot in Capcom Cup later this year. In addition, SNK’s upcoming title The King of Fighter XIV will be playable at the event.

Games Line-up
  • BlazBlue Chronophantasma EXTEND
  • Breakers Revenge (2v2)
  • Capcom vs. SNK 2
  • Guilty Gear Xrd -SIGN- (3v3)
  • Hokuto no Ken
  • The King of Fighters XIII (2v2)
  • The King of Fighters XIV
  • Mortal Kombat XL
  • SoulCalibur V
  • Street Fighter III 3rd Strike (3v3)
  • Street Fighter V (Singles, 2v2)
  • Super Smash Bros. for Wii U
  • Super Street Fighter II Turbo (3v3)
  • Ultra Street Fighter IV (3v3)

A sizable number of players from Japan will be competing at Stunfest, including MCZ|Daigo Umehara, EG|Momochi, RZR|Fuudo, RB|Bonchan, Mago, Tokido, Haitani, Kazunoko, GO1, Dogura, Eita, Nuki, D44 BAS and Umezono. Other international players attending include AVM|GamerBee, RZR|Xian, RZR|RB, QANBA.Douyu|Xiao Hai, Humanbomb and Gootecks. Of course expecting a large number of players from Europe, like RB|Luffy, YP|Valmaster, Melty|Will2pac, Melty|Cuongster, Alioune, PXP|Problem X, Perlious|Packz, imstilldadaddy, LLL|MBR and more.

Streams

3 Hit Combo will be providing a number of streams for the event. While most streams will be in French language, an English stream will also be available.

English Stream

CapcomFighters

Watch live video from CapcomFighters on www.twitch.tv

Grand Stage

VS Stage

frionel26 (KOF XIV)

Watch live video from frionel26 on www.twitch.tv

SWGA_maho (GGXrdR, BBCPEX)

Watch live video from SWGA_maho on www.twitch.tv

MKXL

Schedule

Below is a general schedule for Stunfest 2016. Finals for most titles are likely to be on the English Stream for English and the Grand Stage stream for French.

Friday May 20

Event CEST (Local) EDT PDT GMT Stream
SFV 2v2 1:00 PM 7:00 AM 4:00 AM 11:00 AM English Stream
SCV 2:00 PM 8:00 AM 5:00 AM 12:00 PM
CVS2 2:00 PM 8:00 AM 5:00 AM 12:00 PM
Breakers Revenge 2:00 PM 8:00 AM 5:00 AM 12:00 PM
HNK 3:00 PM 9:00 AM 6:00 AM 1:00 PM
SCV Finals 6:30 PM 12:30 PM 9:30 AM 4:30 PM Grand Stage
HNK Finals 7:00 PM 1:00 PM 10:00 AM 5:00 PM  Grand Stage
CVS2 Finals 7:30 PM 1:30 PM 10:30 AM 5:30 PM  Grand Stage
Breakers Finals 8:30 PM 2:30 PM 11:30 AM 6:30 PM Grand Stage
Stuntacus Finals 9:00 PM 3:00 PM 12:00 PM 7:00 PM Grand Stage
SFV 2v2 Finals 10:00 PM 4:00 PM 1:00 PM 8:00 PM  Grand Stage

Saturday May 21

Event CEST (Local) EDT PDT GMT Stream
SFV Pools 10:00 AM 4:00 AM 1:00 AM 8:00 AM CapcomFighters
Windjammers 1:00 PM 7:00 AM 4:00 AM 11:00 AM
GGXrdR 2:00 PM 8:00 AM 5:00 AM 12:00 PM
SFIII 3S 2:00 PM 8:00 AM 5:00 AM 12:00 PM
KOF XIII 2:00 PM 8:00 AM 5:00 AM 12:00 PM
SSFIIT 2:00 PM 8:00 AM 5:00 AM 12:00 PM
Windjammers Finals 5:30 PM 11:30 AM 8:30 AM 3:30 PM Grand Stage
GGXrdR Finals 7:00 PM 1:00 PM 10:00 AM 5:00 PM  Grand Stage
SSFIIT Finals 7:30 PM 1:30 PM 10:30 AM 5:30 PM  Grand Stage
KOF XIII Finals 8:00 PM 2:00 PM 11:00 AM 6:00 PM  Grand Stage
SFIII 3S Finals 9:00 PM 3:00 PM 12:00 PM 7:00 PM  Grand Stage

Sunday May 22

Event CEST (Local) EDT PDT GMT Stream
SSBWiiU 11:00 AM 5:00 AM 2:00 AM 9:00 AM
USFIV 11:00 AM 5:00 AM 2:00 AM 9:00 AM
MKXL 11:00 AM 5:00 AM 2:00 AM 9:00 AM
SSFIIT 3v3 12:00 PM 6:00 AM 3:00 AM 10:00 AM
BBCPEX 2:00 PM 8:00 AM 5:00 AM 12:00 PM
BBCPEX Finals 4:30 PM 10:30 AM 7:30 AM 2:30 PM  Grand Stage
SSFIIT 3v3 Finals 5:00 PM 11:00 AM 8:00 AM 3:00 PM  Grand Stage
MKXL Finals 5:30 PM 11:30 AM 8:30 AM 3:30 PM  Grand Stage
SSBWiiU Finals 6:00 PM 12:00 PM 9:00 AM 4:00 PM  Grand Stage
USFIV Finals 6:30 PM 12:30 PM 9:30 AM 4:30 PM  Grand Stage
SFV Finals 7:00 PM 1:00 PM 10:00 AM 5:00 PM CapcomFighters

Results

sfv-tournament

Street Fighter V

Singles Tournament

Momochi qualifies for Capcom Cup 2016.

1. EG|Momochi (Ken)
2. RZR|Fuudo (R. Mika)
3. Tokido (Ryu)
4. QANBA.Douyu|Xiao Hai (Cammy)
5. RZR|Xian (F.A.N.G)
5. YD.MJS|Haitani (Necalli)
7. HM|Eita (Ken)
7. RB.BST|Daigo Umehara (Ryu)

9. Perilous|Packz (Karin)
9. MD|Mister Crimson (Laura, Dhalsim)
9. HM|GO1-3151 (Chun-Li)
9. GGP|Kazunoko (Cammy)
13. AVM|GamerBee (Necalli)
13. RB|Luffy (R. Mika)
13. CBZ|Nuki (Chun-Li)
13. ECV.RSD|CharmingRogue (Chun-Li)

Match Log

Grand Final

RZR|Fuudo (R. Mika) vs. EG|Momochi (Ken) – 0-3 Reset
RZR|Fuudo (R. Mika) vs. EG|Momochi (Ken) – 1-3

Losers Final

Tokido (Ryu) vs. EG|Momochi (Ken) – 2-3

Winners Final

Tokido (Ryu) vs. RZR|Fuudo (R. Mika) – 1-3

Losers Semi-final

QANBA.Douyu|Xiao Hai (Cammy) vs. EG|Momochi (Ken) – 0-3

Top 8 Winners

Tokido (Ryu) vs. QANBA.Douyu|Xiao Hai (Cammy) – 3-0
EG|Momochi (Ken) vs. RZR|Fuudo (R. Mika) – 0-3

Top 8 Losers

HM|Eita (Ken) vs. RZR|Xian (F.A.N.G) – 0-3
RB.BST|Daigo Umehara (Ryu) vs. YD.MJS|Haitani (Necalli) – 0-3

QANBA.Douyu|Xiao Hai (Cammy) vs. RZR|Xian (F.A.N.G) – 3-1
YD.MJS|Haitani (Necalli) vs. EG|Momochi (Ken) – 2-3

Top 16 Winners

QANBA.Douyu|Xiao Hai (Cammy) vs. MD|Mister Crimson (Dhalsim, Laura) – 2-0
Tokido (Ryu) vs. GGP|Kazunoko (Cammy) – 2-1
HM|Eita (Ken) vs. EG|Momochi (Ken) – 1-2
RZR|Fuudo (R. Mika) vs. RZR|Xian (F.A.N.G) – 2-0

Top 16 Losers

AVM|GamerBee (Necalli) vs. Perilous|Packz (Karin) – 0-2
CBZ|Nuki (Chun-Li) vs. HM|GO1-3151 (Chun-Li) – 1-2
YD.MJS|Haitani (Necalli) vs. RB|Luffy (R. Mika) – 2-0
RB.BST|Daigo Umehara (Ryu) vs. ECV.RSD|CharmingRogue (Chun-Li) – 2-0

Perilous|Packz (Karin) vs. RZR|Xian (F.A.N.G) – 1-2
HM|GO1-3151 (Chun-Li) vs. HM|Eita (Ken) – 1-2
MD|Mister Crimson (Laura) vs. YD.MJS|Haitani (Necalli) – 0-2
RB.BST|Daigo Umehara (Ryu) vs. GGP|Kazunoko (Cammy) – 2-0

Top 32 Winners

Tokido (Ryu) vs. AVM|GamerBee (Necalli) – 2-1
RB|Daigo Umehara (Ryu) vs. RZR|Fuudo (R. Mika) – 1-2
QANBA.Douyu|Xiao Hai (Cammy) vs. Alioune (Chun-Li) – 2-1
YD.MJS|Haitani (Necalli) vs. EG|Momochi (Ken)
HM|Eita (Ken) vs. RB|Luffy (R. Mika)
MD|Mister Crimson (Dhalsim) vs. Humambomb (Chun-Li) – 2-0
ECV.RSD|CharmingRogue (Chun-Li) vs. RZR|Xian (F.A.N.G) – 0-2
RZR|RB (Alex) vs. GGP|Kazunoko (Cammy) – 1-2

2v2 Team Tournament

1. Red Bull – RB|Bonchan (Ryu), RB|Luffy (R.Mika)
2. Hailmary1 – Eita (Ken), GO1 (Chun-Li)
3. Japan 2 – Mago (Karin), Tokido (Ryu)
4. Flaaaame – BusterMX (Dhalsim), Akainu (Nash)
5. Japan 1 – CyberZ|Nuki (Chun-Li), RB.BST|Daigo Umehara (Ryu)
5. Team YP – YP|Valmaster (Necalli), LordDVD (F.A.N.G)
7. Japan 4 – D44 BAS (Nash), EG|Momochi (Ken)
7. Hong Kong – Saunic (Laura), Humanbomb (Chun-Li)

Match Log

Grand Final

Hailmary1 vs. Red Bull – 0-2

GO1 (Chun-Li) vs. RB|Luffy (R. Mika)
Eita (Ken) vs. RB|Bonchan (Ryu)

Losers Final

Hailmary1 vs. Japan 2 – 2-0

GO1 (Chun-Li) vs. Tokido (Ryu)
Eita (Ken) vs. Mago (Karin)

Winners Final

Red Bull vs. Japan 2 – 2-1

RB|Bonchan (Ryu) vs. Mago (Karin)
RB|Luffy (R. Mika) vs. Tokido (Ryu)
RB|Luffy (R. Mika) vs. Mago (Karin)

Losers Semi-final

Hailmary1 vs. Flaaaame – 2-1

GO1 (Chun-Li) vs. BusterMX (Dhalsim)
Eita (Ken) vs. Akainu (Nash)
Eita (Ken) vs. BusterMX (Dhalsim)

Top 8 Winners

Japan 2 vs. Team YP – 2-0

Mago (Karin) vs. YP|Valmaster (Necalli)
Tokido (Ryu) vs. LordDVD (F.A.N.G)

Japan 1 vs. Red Bull – 0-2

CyberZ|Nuki (Chun-Li) vs. RB|Bonchan (Ryu)
RB.BST|Daigo Umehara (Ryu) vs. RB|Luffy (R. Mika)

Top 8 Losers

Japan 4 vs. Flaaaame – 1-2

D44 BAS (Nash) vs. BusterMX (Dhalsim)
EG|Momochi (Ken) vs. Akainu (Nash)
EG|Momochi (Ken) vs. BusterMX (Dhalsim)

Shantou vs. Hailmary1 – 0-2

Saunic (Laura) vs. GO1 (Chun-Li)
Humanbomb (Chun-Li) vs. Eita (Ken)

 

Japan 1 vs. Team Flaaaame – 0-2

CyberZ|Nuki (Chun-Li) vs. BusterMX (Dhalsim)
RB.BST|Daigo Umehara (Ryu) vs. Akainu (Nash)

Team YP vs. Hailmary1 – 0-2

YP|Valmaster (Necalli) vs. GO1 (Chun-Li)
LordDVD (F.A.N.G) vs. Eita (Ken)

usfiv-ultrastreetfighteriv-tournament

Ultra Street Fighter IV

1. Top EU – LordDVD (E.Honda), RB|Luffy (Rose), YP|Valmaster (Chun-Li)
2. Linkexelo (Elena), Melty|Cuongster (Yun), Melty|Will2pac (C.Viper)

Match Log

Grand Final

Top EU vs. Melty SF4 – 3-1 Reset

LordDVD (E.Honda) vs. Linkexelo (Elena)
RB|Luffy (Rose) vs. Linkexelo (Elena)
RB|Luffy (Rose) vs. Melty|Cuongster (Yun)
RB|Luffy Rose) vs. Melty|Will2pac (C.Viper)

Top EU vs. Melty SF4 – 3-2

LordDVD (E.Honda) vs. Melty|Will2pac (C.Viper)
RB|Luffy (Rose) vs. Melty|Will2pac (C.Viper)
RB|Luffy (Rose) vs. Linkexelo (Elena)
RB|Luffy (Rose) vs. Melty|Cuongster (Yun)
YP|Valmaster (Chun-Li) vs. Melty|Cuongster (Yun)

mkx-mortalkombatx-tournament

Mortal Kombat XL

1. PND|Madzin (Grandmaster Sub-Zero)
2. Mickadi (Dragon’s Fire Liu Kang)

Match Log

Grand Final

PND|Madzin (Grandmaster Sub-Zero) vs. YUZU|Mickadi (Dragon’s Fire Liu Kang) – 3-0 Reset
PND|Madzin (Grandmaster Sub-Zero) vs. YUZU|Mickadi (Dragon’s Fire Liu Kang) – 3-0

ssb4-ssb-smash-wiiu-3ds-tournament-622

Super Smash Bros. for Wii U

1. Griffith (Zero Suit Samus, Bayonetta, Lucario)
2. Nin (R.O.B.)
3. Gugu (Captain Falcon)

Match Log

Grand Final

Nin (R.O.B.) vs. Griffith (Lucario, Bayonetta, Zero Suit Samus) – 3-1 Reset
Nin (R.O.B.) vs. Griffith (Bayonetta) – 0-3

Losers Final

Nin (R.O.B.) vs. Gugu (Captain Falcon) – 3-0

Winners Final

Griffith (Zero Suit Samus) vs. Gugu (Captain Falcon) – 3-0

ssfiit-ssfiix-superturbo-st-tournament

Super Street Fighter II Turbo

1. Casseurs flotteurs – Abdel (M. Bison, Bazoukha, Saimonax
2. Ninja Gangsters – NTSC|Larvozor (Vega), NTSC|Noodles (M.Bison), NTSC|Milanea (E.Honda)
3. Team Japan – GO1 (Ryu), D44 BAS (O-Sagat), CBZ|Nuki (Chun-Li)

Match Log

Grand Final

Ninja Gangster vs. Casseurs flotteurs – 0-3

NTSC|Noodles (M.Bison) vs. Abdel (M.Bison)
NTSC|Larvozor (Vega) vs. Abdel (M.Bison)
NTSC|Milanea (E.Honda) vs. Abdel (M.Bison)

Losers Final

Team Japan vs. Ninja Gangster – 2-3

GO1 (Ryu) vs. NTSC|Larvozor (Vega)
D44 BAS (O-Sagat) vs. NTSC|Larvozor (Vega)
D44 BAS (O-Sagat) vs. NTSC|Noodles (M.Bison)
D44 BAS (O-Sagat) vs. NTSC|Milanea (E.Honda)
CBZ|Nuki (Chun-Li) vs. NTSC|Milanea (E.Honda)

bbcpex-tournament

BlazBlue Chronophantasma EXTEND

1. DragonLordZ (Bang)
2. Dogura (Jin, ν-No.13-, Azrael)
3. HM|GO1-3151 (Jin)
4. Maho (Azrael)
5. PB|Linkexelo (Hazama)
5. Chap (Taokaka)
7. Shenzo (Amane)
7. tritri (Bullet)

Match Log

Grand Final

DragonLordZ (Bang) vs. Dogura (Jin, ν-No.13-) – 2-0 Reset
DragonLordZ (Bang) vs. Dogura (ν-No.13-, Azrael) – 2-1

Losers Final

HM|GO1-3151 (Jin) vs. DragonLordZ (Bang) – 0-2

Winners Final

Dogura (Jin) vs. DragonLordZ (Bang) – 2-0

Losers Semi-final

HM|GO1-3151 (Jin) vs. Maho (Azrael) – 2-0

Top 8 Winners

HM|GO1-3151 (Jin) vs. Dogura (Jin) – 0-2
Chap (Taokaka) vs. DragonLordZ (Bang) – 0-2

Top 8 Losers

Shenzo vs. PB|Linkexelo
Maho (Azrael) vs. tritri (Bullet) – 2-1

HM|GO1-3151 (Jin) vs. PB|Linkexelo (Hazama) – 2-1
Chap vs. Maho

kof-xiv-tournament

The King of Fighters XIV Exhibition Tournament

1. QANBA.Douyu|Xiao Hai (Iori/Kyo/Kim, Luong/Kim/Iori)
2. frionel-KOF (Kyo/Ryo/Iori, Luong/Ryo/Kyo)
3. ON.TSS|Atma (Athena/Kim/Iori)
4. Piccolo (Mai/K’/Iori)
5. David of the Hidden Sand (Andy/Kyo/Robert)
5. Shinkawa (Kyo/K’/Iori)
7. Melty|Will2pac (Kula/Iori/Kim, Kula/Leona/Iori)
7. TSS|Paladin (Iori/Kyo/Leona)

Match Log

Grand Final

frionel-KOF (Kyo/Ryo/Iori, Luong/Ryo/Kyo) vs. QANBA.Douyu|Xiao Hai (Luong/Kim/Iori) – 1-2 Reset
frionel-KOF (Kyo/Ryo/Iori) vs. QANBA.Douyu|Xiao Hai (Luong/Kim/Iori) – 0-2

Losers Final

ON.TSS|Atma (Athena/Kim/Iori) vs. QANBA.Douyu|Xiao Hai (Iori/Kyo/Kim) – 0-2

Winners Final

frionel-KOF (Kyo/Ryo/Iori) vs. QANBA.Douyu|Xiao Hai (Iori/Kyo/Kim) – 2-0

Losers Semi-final

Piccolo (K’/Iori/Mai) vs. ON.TSS|Atma (Athena/Kim/Iori)

Top 8 Winners

frionel-KOF (Kyo/Ryo/Iori) vs. Shinkawa (Kyo/K’/Iori) – 2-0
QANBA.Douyu|Xiao Hai (Iori/Kyo/Kim) vs. Piccolo (Mai/K’/Iori) – 2-0

Top 8 Losers

David of the Hidden Sand vs. Melty|Will2pac
TSS|Paladin (Iori/Kyo/Leona) vs. ON.TSS|Atma (Athena/Kim/Iori) – 0-2

Piccolo vs. David of the Hidden Sand
Shinkawa (Kyo/K’/Iori) vs. ON.TSS|Atma (Athena/Kim/Iori) – 1-2

ggxrdr-revelator-tournament

Guilty Gear Xrd -REVELATOR-

Singles Tournament

1. Shenzo (May, Jack-O’)
2. Jackal (Millia Rage)
3. 3HC.Gwak.fr|Oro (Elphelt)
4. Nyphi6 (Sol Badguy)
5. gramas (Sol Badguy)
5. ZIno (Axl Low)
7. Popi (Millia Rage)
7. Maho (Leo Whitefang)

Match Log

Grand Final

Jackal (Millia Rage) vs. Shenzo (May, Jack-O’) – 1-2

Losers Final

Jackal (Millia Rage) vs. 3HC.Gwak.fr|Oro (Elphelt) – 2-0

Winners Final

Shenzo (May, Jack-O’) vs. 3HC.Gwak.fr|Oro (Elphelt) – 2-1

Losers Semi-final

Nyphi6 (Sol Badguy) vs. Jackal (Millia Rage) – 0-2

Top 8 Winners

Shenzo (May) vs. gramas (Sol Badguy) – 2-0
3HC.Gwak.fr|Oro (Elphelt) vs. Zino (Axl Low) – 2-0

Top 8 Losers

Popi (Millia Rage) vs. Nyphi6 (Sol Badguy) – 0-2
Jackal (Millia Rage) vs. Maho (Leo Whitefang) – 2-1

Nyphi6 (Sol Badguy) vs. gramas (Sol Badguy) – 2-1
Jackal (Millia Rage) vs. Zino (Axl Low) – 2-0

Exhibitions

Pqube vs. Stunfest – 2-3

Alioune (Raven) vs. Shenzo (Jack-O’)
Melty|Cuongster (Johnny) vs. Shenzo (Jack-O’)
Dogura (Jam Kuradoberi) vs. Shenzo (Jack-O’)
Dogura (Jam Kuradoberi) vs. Jackal (Millia Rage)
Dogura (Jam Kuradoberi) vs. Kazunoko (Kum Haehyun)

ggxrd-ggxrds-guiltygear-tournament

Guilty Gear Xrd -SIGN-

1. A la friem – Jackal (Millia Rage), Alioune (Elphelt), Maho (Leo Whitefang)
2. Melty et un japonais – Melty|Cuongster (Zato-1), Joe Higashi (Chip Zanuff), GGP|Kazunoko (Sol Badguy)
3. Hail Mary – HM|Eita (Millia Rage), HM|GO1-3151 (Faust), Dogura (Sin Kiske)
4. Brofist Joss (Slayer), Drassil (Bedman), Zino (Axl Low)

Match Log

Grand Final

Melty et un japonais vs. A la friem

Losers Final

Hail Mary vs. Melty et un japonais – 2-3

Dogura (Sin Kiske) vs. Melty|Cuongster (Zato-1)
Dogura (Sin Kiske) vs. Joe Higashi (Chipp Zanuff)
Dogura (Sin Kiske) vs. GGP|Kazunoko (Sol Badguy)
HM|GO1-3151 (Faust) vs. GGP|Kazunoko (Sol Badguy)
HM|Eita (Millia Rage) vs. GGP|Kazunoko (Sol Badguy)

Winners Final

Hail Mary vs. A la friem – 2-3

HM|Eita (Millia Rage) vs. Jackal (Millia Rage)
HM|Eita (Millia Rage) vs. Maho (Leo Whitefang)
HM|Eita (Millia Rage) vs. Alioune (Elphelt)
HM|GO1-3151 (Faust) vs. Alioune (Elphelt)
Dogura (Sin Kiske) vs. Alioune (Elphelt)

Losers Semi-final

Brofist vs. Melty et un japonais – 1-3

Joss (Slayer) vs. Melty|Cuongster (Zato-1)
Drassil (Bedman) vs. Melty|Cuongster (Zato-1)
Zino (Axl Low) vs. Melty|Cuongster (Zato-1)
Zino (Axl Low) vs. GGP|Kazunoko (Sol Badguy)

breakersrevenger-tournament

Breakers Revenge

1. France-Italy – Solinvictus (Sho), Spinalblood (Dao-Long)
2. Squelette Dance – Zouzou (Dao-Long), Abdess (Sho)
3. Les malotrus du coups – Dobodry (Sho), Vibromaster (Dao-Long)

Match Log

Grand Final

Squelette Dance vs. France-Italy – 1-2 Reset

Zouzou (Dao-Long) vs. Solinvictus (Sho)
Abdess (Sho) vs. Spinalblood (Dao-Long)
Zouzou (Dao-Long) vs. Spinalblood (Dao-Long)

Squelette Dance vs. France-Italy – 1-2

Zouzou (Dao-Long) vs. Solinvictus (Sho)
Abdess (Sho) vs. Spinalblood (Dao-Long)
Zouzou (Dao-Long) vs. Spinalblood (Dao-Long)

Losers Final

Les malotrus du coups vs. France-Italy – 1-2

Vibromaster (Dao-Long) vs. Solinvictus (Sho)
Dobodry (Sho) vs. Spinalblood (Dao-Long)
Vibromaster (Dao-Long) vs. Spinalblood (Dao-Long)

Winners Final

Les malotrus du coups vs. Squelette Dance – 1-2

Dobodry (Sho) vs. Abdess (Sho)
Vibromaster (Dao-Long) vs. Zouzou (Dao-Long)
Vibromaster (Dao-Long) vs. Abdess (Sho)

cvs2-tournament

Capcom vs. SNK 2

1. Waldo (K-Balrog/Yamazaki/Blanka)
2. Dany (C-Saga/Yamazaki/Rugal)

Match Log
Dany (C-Saga/Yamazaki/Rugal) vs. Waldo (K-Balrog/Yamazaki/Blanka) – 2-0 Reset
Dany (C-Saga/Yamazaki/Rugal) vs. Waldo (K-Balrog/Yamazaki/Blanka) – 1-2

Exhibitions

D44 BAS (A-Bison/Vega/Blanka) vs. Waldo (K-Yamazaki/Cammy/Blanka) – 2-0

scv-tournament-622

SoulCalibur V

1. GOLD|Shad (α Patroklos)
2. SWGA|Maxou (Voldo)

Match Log

Grand Final

GOLD|Shad (α Patroklos) vs. SWGA|Maxou (Voldo) – 3-1 Reset
GOLD|Shad (α Patroklos) vs. SWGA|Maxou (Voldo) – 3-0

hokuto-no-ken-hnk-tournament

Hokuto no Ken

1. Oro (Toki)
2. Pharaon (Raoh)

Match Log

Grand Final

Oro (Toki) vs. Pharaon (Raoh) – 2-1

Sources: Stunfest, Kakuge Checker