Kumite in Tennessee 2016 Results

By on January 17, 2016 at 8:30 am
kit-2016-mkx-750

The year of fighting games kicks off in the US this weekend with Kumite in Tennessee 2016. KIT 2016’s location in western TN makes it a great spot for bringing together players of the South, Midwest and surrounding areas for three days of fighting games. The event features a sizable line-up of games for competition, so if you’ve been hungry for some FGC action, it’s a great time to tune in!

Tournament Games
  • BlazBlue Chronophantasma EXTEND
  • Dead or Alive 5 Last Round
  • Guilty Gear Xrd -SIGN-
  • Injustice: Gods Among Us
  • Killer Instinct
  • Marvel vs. Capcom 3
  • Mortal Kombat X
  • Project M
  • SoulCalibur V
  • Super Smash Bros. Melee
  • Super Smash Bros. for Wii U
  • Tekken Tag Tournament 2
  • Tekken 7
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3
  • Ultra Street Fighter IV

Streams

A whopping seven streams will be covering the action at KIT. Thanks to PandaXGaming (providing two streams of their own), Arturo Sanchez, FunkyP, Sixfortyfive, Music City Smash and Team DRX. The event kicks off Friday with team tournaments as well as singles for smaller competition titles.

Watch all seven streams via MultiTwitch

PandaxGaming

Watch live video from PandaxGaming on www.twitch.tv

PandaxGaming2

Watch live video from PandaxGaming2 on www.twitch.tv

nycfurby

Watch live video from nycfurby on www.twitch.tv

FunkyP

Watch live video from FunkyP on www.twitch.tv

Sixfortyfive

Watch live video from Sixfortyfive on www.twitch.tv

MusicCitySmash

Watch live video from MusicCitySmash on www.twitch.tv

Team_DRX

Watch live video from Team_DRX on www.twitch.tv

Schedule

Friday January 15

Event CST (Local) EST PST GMT Stream
Injustice Pools 4:00 PM 5:00 PM 2:00 PM 10:00 PM PandaxGaming
TTT2 Pools 4:00 PM 5:00 PM 2:00 PM 10:00 PM PandaxGaming2
BBCPEX 6:00 PM 7:00 PM 4:00 PM 12:00 AM (Sat) FunkyP
DOA5LR Pools 6:00 PM 7:00 PM 4:00 PM 12:00 AM (Sat) nycfurby
UMVC3 Teams 6:00 PM 7:00 PM 4:00 PM 12:00 AM (Sat) Sixfortyfive
SSBM Doubles, PM Doubles 6:00 PM 7:00 PM 4:00 PM 12:00 AM (Sat) MusicCitySmash
SSBWiiU Doubles 6:00 PM 7:00 PM 4:00 PM 12:00 AM (Sat) Team_DRX
Injustice Finals 8:00 PM 9:00 PM 6:00 PM 2:00 AM (Sat) PandaxGaming
TTT2 Finals 10:00 PM 11:00 PM 8:00 PM 4:00 AM (Sat) PandaxGaming

Saturday January 16

Event CST (Local) EST PST GMT Stream
USFIV Pools 10:00 AM 11:00 AM 8:00 AM 4:00 PM PandaxGaming
T7 Pools 10:00 AM 11:00 AM 8:00 AM 4:00 PM PandaxGaming2
MKX Pools 10:00 AM 11:00 AM 8:00 AM 4:00 PM nycfurby
GGXrd Pools 10:00 AM 11:00 AM 8:00 AM 4:00 PM FunkyP
UMVC3 Pools 10:00 AM 11:00 AM 8:00 AM 4:00 PM Sixfortyfive
SSBM Pools 10:00 AM 11:00 AM 8:00 AM 4:00 PM MusicCitySmash
SSBWiiU Pools 10:00 AM 11:00 AM 8:00 AM 4:00 PM Team_DRX
PM Pools 4:00 PM 5:00 PM 2:00 PM 10:00 PM MusicCitySmash
DOALR5 Finals 6:00 PM 7:00 PM 4:00 PM 12:00 AM (Sun) PandaxGaming
KI Pools 6:00 PM 7:00 PM 4:00 PM 12:00 AM (Sun) nycfurby
SCV Pools 6:00 PM 7:00 PM 4:00 PM 12:00 AM (Sun) FunkyP
UMVC3 Semis 6:00 PM 7:00 PM 4:00 PM 12:00 AM (Sun) Sixfortyfive
Ultra Fight Night 8:00 PM 9:00 PM 6:00 PM 2:00 AM (Sun) PandaxGaming
Mario Kart 8 8:00 PM 9:00 PM 6:00 PM 2:00 AM (Sun) Team_DRX
KI Salty Suite 10:00 PM 11:00 PM 8:00 PM 4:00 AM (Sun) nycfurby

Sunday January 17

Event CST (Local) EST PST GMT Stream
Pre-Game Show 10:30 AM 11:30 AM 8:30 AM 4:30 PM PandaxGaming
T7 Finals 11:00 AM 12:00 PM 9:00 AM 5:00 PM PandaxGaming
USFIV Semis 11:00 AM 12:00 PM 9:00 AM 5:00 PM PandaxGaming2
MKX Semis 11:00 AM 12:00 PM 9:00 AM 5:00 PM nycfurby
MVC2 11:00 AM 12:00 PM 9:00 AM 5:00 PM Sixfortyfive
SSBM/PM Doubles Finals 11:00 AM 12:00 PM 9:00 AM 5:00 PM MusicCitySmash
SSBWiiU Doubles Finals 11:00 AM 12:00 PM 9:00 AM 5:00 PM Team_DRX
KI Finals 1:00 PM 2:00 PM 11:00 AM 7:00 PM PandaxGaming
GGXrd Finals 1:00 PM 2:00 PM 11:00 AM 7:00 PM nycfurby
SSBM/PM Finals 2:00 PM 3:00 PM 12:00 PM 8:00 PM MusicCitySmash
SSBWiiU Finals 2:00 PM 3:00 PM 12:00 PM 8:00 PM Team_DRX
UMVC3 Finals 3:00 PM 4:00 PM 1:00 PM 9:00 PM PandaxGaming
Halftime Show 5:00 PM 6:00 PM 3:00 PM 11:00 PM PandaxGaming
USFIV Finals 5:30 PM 6:30 PM 3:30 PM 11:30 PM PandaxGaming
MKX Finals 7:30 PM 8:30 PM 5:30 PM 1:30 AM (Mon) PandaxGaming

Results

mkx-mortalkombatx-tournament

Mortal Kombat X

1. cR|SonicFox (Hollywood Cassie Cage, Kobu Jutsu Tanya)
2. UA|Scar (Demolition Sonya Blade, Special Forces Sonya Blade)
3. Hayatei (Ronin Takeda)
4. cR|Wound Cowboy (Bone Shaper Shinnok, Necromancer Shinnok)
5. cR|Biohazard (Lackey Ferra/Torr, Ruthless Ferra/Torr)
5. YOMI|Slayer (Tempest Kung Lao, Shaolin Kung Jin, Pumped Up Jax)
7. STL|Khaotic Raptor (Shirai Ryu Takeda)
7. uB|KillerXinok (A-List Johnny Cage)

Match Log

Grand Final

cR|SonicFox (Hollywood Cassie Cage) vs. UA|Scar (Demolition Sonya Blade) – 2-3 Reset
cR|SonicFox (Kobu Jutsu Tanya) vs. UA|Scar (Demolition Sonya Blade) – 3-1

Losers Final

Hayatei (Ronin Takeda) vs. UA|Scar (Demolition Sonya Blade) – 1-3

Winners Final

cR|SonicFox (Hollywood Cassie Cage) vs. Hayatei (Ronin Takeda) – 3-1

Losers Semi-final

cR|Wound Cowboy (Bone Shaper Shinnok) vs. UA|Scar (Demolition Sonya Blade) – 0-3

Top 8 Winners

Hayatei (Ronin Takeda) vs. YOMI|Slayer (Shaolin Kung Jin) – 3-0
cR|SonicFox (Hollywood Cassie Cage) vs. cR|Biohazard (Lackey Ferra/Torr, Ruthless Ferra/Torr) – 3-0

Top 8 Losers

cR|Wound Cowboy (Necromancer Shinnok) vs. STL|Khaotic Raptor (Shirai Ryu Takeda) – 3-2
UA|Scar (Demolition Sonya Blade) vs. uB|KillerXinok (A-List Johnny Cage) – 3-1

cR|Wound Cowboy (Bone Shaper Shinnok) vs. cR|Biohazard (Lackey Ferra/Torr, Ruthless Ferra/Torr) – 3-0
YOMI|Slayer (Shaolin Kung Jin, Pumped Up Jax) vs. UA|Scar (Demolition Sonya Blade) – 0-3

Exhibitions

YOMI|ForeverKing (Sun God Kotal Khan, Summoner Quan Chi, Hish-Qu-Ten Predator) vs. PxP|A F0xy Grampa (Tempest Kung Lao) – 2-7 ●●●●○●○●●
cR|SonicFox (Hollywood Cassie Cage) vs. UA|Tom Brady (Grandmaster Sub-Zero) – 13-3 ●○○●○○○○○○○●○○○○

usfiv-ultrastreetfighteriv-tournament

Ultra Street Fighter IV

1. Liquid|NuckleDu (Guile, Decapre)
2. WTHamad (Fei Long, Evil Ryu, Elena)
3. EG|K-BRAD (Cammy)
4. TS|Sabin (Dhalsim)
5. F3|Alucard (Hugo, Sagat)
5. PG|Coach Steve (Rolento)
7. KIT|Nice1 (Guy, Evil Ryu)
7. UDLR|Bates (Balrog)

9. Hell Fuerte (El Fuerte)
9. SolidxPanda (M.Bison, Sagat)
9. MLSwear (Hakan)
9. GG|Onisan (Abel)
13. BOTB|Magneto1080p (Elena)
13. Pokchop (Abel)
13. Jacob Ford
13. GB|Not Enough Damage (Rufus)

Match Log

Grand Final

WTHamad (Elena) vs. Liquid|NuckleDu (Guile) – 1-3 Reset
WTHamad (Fei Long) vs. Liquid|NuckleDu (Guile) – 2-3

Losers Final

EG|K-BRAD (Cammy) vs. Liquid|NuckleDu (Guile) – 1-3

Winners Final

EG|K-BRAD (Cammy) vs. WTHamad (Fei Long, Evil Ryu) – 2-3

Losers Semi-final

TS|Sabin (Dhalsim) vs. Liquid|NuckleDu (Decapre) – 1-2

Top 8 Winners

Liquid|NuckleDu (Decapre, Guile) vs. EG|K-BRAD (Cammy) – 1-2
TS|Sabin (Dhalsim) vs. WTHamad (Fei Long) – 1-2

Top 8 Losers

KIT|Nice1 (Evil Ryu) vs. F3|Alucard (Hugo) – 0-2
UDLR|Bates (Balrog) vs. PG|Coach Steve (Rolento) – 1-2

Liquid|NuckleDu (Guile) vs. F3|Alucard (Hugo, Sagat) – 2-0
TS|Sabin (Dhalsim) vs. PG|Coach Steve (Rolento) – 2-0

Top 16 Winners

EG|K-BRAD (Cammy) vs. GG|Onisan (Abel) – 2-0
PG|Coach Steve (Rolento) vs. Liquid|NuckleDu (Decapre) – 0-2
WTHamad (Fei Long) vs. F3|Alucard (Hugo) – 2-0
KIT|Nice1 (Guy) vs. TS|Sabin (Dhalsim) – 0-2

Top 16 Losers

BOTB|Magneto1080p (Elena) vs. Hell Fuerte (El Fuerte) – 0-2
Pokchop (Abel) vs. SolidxPanda (M.Bison) – 0-2
MLSwear vs. Jacob Ford
UDLR|Bates (Balrog) vs. GB|Not Enough Damage (Rufus) – 2-0

KIT|Nice1 (Guy) vs. Hell Fuerte (El Fuerte) – 2-0
F3|Alucard (Hugo) vs. SolidxPanda (M.Bison, Sagat) – 2-0
PG|Coach Steve (Rolento) vs. MLSwear (Hakan) – 2-1
UDLR|Bates (Balrog) vs. GG|Onisan (Abel) – 2-1

Exhibitions

GG|Onisan (Abel) vs. KIT|Nice1 (Evil Ryu, Guy) – 5-2 ●○●○○○○
Liquid|NuckleDu (Akuma, Cammy, Guile) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 7-4 ○●○○○○●●●○○

umvc3-tournament-622

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

1. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil)
2. NB.LOD|Dual Kevin (Deadpool/Dante/Hawkeye)
3. lKIT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante)
4. 765 FizzyKups (Magneto/Dante/Frank West)
5. SBM|LeonUltimate (Nova/Doctor Strange/Strider Hiryu)
5. UA|Terry Bogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu)
7. Jesse (Captain America/Rocket Raccoon/Doctor Strange)
7. Gomen Nah Syke (Zero/Dante/Nova)

Match Log

Grand Final

NB.LOD|Dual Kevin (Deadpool/Dante/Hawkeye) vs. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 0-3 Reset
NB.LOD|Dual Kevin (Deadpool/Dante/Hawkeye) vs. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 0-3

Losers Final

KIT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) vs. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 1-3

Winners Final

KIT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) vs. NB.LOD|Dual Kevin (Deadpool/Dante/Hawkeye) – 2-3

Losers Semi-final

765 FizzyKups (Magneto/Dante/Frank West) vs. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 1-3

Top 8 Winners

SBM|LeonUltimate (Nova/Doctor Strange/Strider Hiryu) vs. NB.LOD|Dual Kevin (Deadpool/Dante/Hawkeye) – 1-3
Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) vs. KIT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) – 2-3

Top 8 Losers

765 FizzyKups (Magneto/Dante/Frank West) vs. Jesse (Captain Falcon/Rocket Raccoon/Doctor Strange) – 3-0
UA|Terry Bogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) vs. Gomen Nah Syke (Zero/Dante/Nova) – 3-0

765 FizzyKups (Magneto/Dante/Frank West) vs. SBM|LeonUltimate (Nova/Doctor Strange/Strider Hiryu) – 3-2
Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) vs. UA|Terry Bogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) – 3-2

Exhibitions

PG|Coach Steve (Nova/Spencer/Doctor Doom) vs. KIT|SBK (Wolverine/Dante/Akuma) – 6-7 ●○○●●○○●●●○○●
Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) vs. UA|Terry Bogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) – 4-7 ○●○○●●○●●●●
KIT|Cloud805 (Zero/Dante/Vergil) vs. RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel) – 10-4 ○○○●○●●○○○●○○○

killerinstinct-tournament-622

Killer Instinct

1. F3|Sleep (Aria, Kan-Ra, Glacius)
2. Thompxson (Jago)
3. UA|Bass (Spinal, Cinder)
4. YOMI.RM|Jago Blake (Jago)
5. Nicky NS (Fulgore)
5. FiyahLiger (Riptor)
7. TSC|CD Mani (Shadow Jago)
7. Tempo|ChrisG (Sabrewulf)

Match Log

Grand Final

F3|Sleep (Aria) vs. Thompxson (Jago) – 3-2 Reset
F3|Sleep (Aria) vs. Thompxson (Jago) – 3-0

Losers Final

F3|Sleep (Aria, Glacius) vs. UA|Bass (Spinal, Cinder) – 3-1

Winners Final

UA|Bass (Spinal) vs. Thompxson (Jago) – 2-3

Losers Semi-final

F3|Sleep (Aria, Kan-Ra) vs. YOMI.RM|Jago Blake (Jago) – 2-1

Top 8 Winners

F3|Sleep (Aria) vs. Thompxson (Jago) – 0-2
YOMI.RM|Jago Blake (Jago) vs. UA|Bass (Spinal) – 1-2

Top 8 Losers

Nicky NS (Fulgore) vs. TSC|CD Mani (Shadow Jago) – 2-0
FiyahLiger (Riptor) vs. Tempo|ChrisG (Sabrewulf) – 2-0

Nicky NS (Fulgore) vs. YOMI.RM|Jago Blake (Jago) – 1-2
F3|Sleep (Kan-Ra) vs. FiyahLiger (Riptor) – 2-0

tekken7-tk7-tournament

Tekken 7

1. Speedkicks (Hwoarang, Jin)
2. WayGamble (Leo)
3. ITS|Cuddle Core (Xiaoyu)
4. ITS|Crowder (Shaheen)
5. B-LO|Joey Fury (JACK-7)
5. Kodee (Kazuya, Heihachi)
7. ITS|P.Ling (Xiaoyu)
7. KIT|Shinblade (Steve)

Match Log

Grand Final

WayGamble (Leo) vs. Speedkicks (Hwoarang) – 2-3 Reset
WayGamble (Leo) vs. Speedkicks (Hwoarang) – 2-3

Losers Final

ITS|Cuddle Core (Xiaoyu) vs. Speedkicks (Hwoarang) – 0-3

Winners Final

ITS|Cuddle Core (Xiaoyu) vs. WayGamble (Leo) – 1-3

Losers Semi-final

ITS|Crowder (Shaheen) vs. Speedkicks (Hwoarang) – 0-2

Top 8 Winners

ITS|Crowder (Shaheen) vs. ITS|Cuddle Core (Xiaoyu) – 1-2
WayGamble (Leo) vs. Kodee (Kazuya) – 2-1

Top 8 Losers

ITS|P.Ling (Xiaoyu) vs. Speedkicks (Jin, Hwoarang) – 1-2
B-LO|Joey Fury (JACK-7) vs. KIT|Shinblade (Steve) – 2-0

ITS|Crowder (Shaheen) vs. B-LO|Joey Fury (JACK-7) – 2-0
Speedkicks (Hwoarang) vs. Kodee (Heihachi) – 2-1

ggxrd-guiltygear-tournament

Guilty Gear Xrd -SIGN-

1. KIT|Lil Majin (Chipp Zanuff)
2. EviLFox (Leo Whitefang)
3. VGP|NASHFAN (May)
4. D-Link.TS|Lord Knight (Millia Rage)
5. Dollar (Sin Kiske)
5. 482 MastaStef (Ramlethal)
7. UDLR|Painbot (I-No)
7. Koku (Ramlethal)

Match Log

Grand Final

KIT|Lil Majin (Chipp Zanuff) vs. EviLFox (Leo Whitefang) – 3-0

Losers Final

EviLFox (Leo Whitefang) vs. VGP|NASHFAN (May) – 2-3

Winners Final

KIT|Lil Majin (Chipp Zanuff) vs. EviLFox (Leo Whitefang) – 3-1

Losers Semi-final

D-Link.TS|Lord Knight (Millia Rage) vs. VGP|NASHFAN (May) – 0-2

Top 8 Winners

KIT|Lil Majin (Chipp Zanuff) vs. 482 MastaStef (Ramlethal) – 2-0
D-Link.TS|Lord Knight (Millia Rage) vs. EviLFox (Leo Whitefang) – 1-2

Top 8 Losers

Dollar (Sin Kiske) vs. UDLR|Painbot (I-No) – 2-0
VGP|NASHFAN (May) vs. Koku (Ramlethal) – 2-0

Dollar (Sin Kiske) vs. D-Link.TS|Lord Knight (Millia Rage) – 0-2
VGP|NASHFAN (May) vs. 482 MastaStef (Ramlethal) – 2-0

scv-tournament-622

SoulCalibur V

1. Mick (Leixia)
2. KIT|Lil Majin (Cervantes)
3. jimmypikachuchoi (Leixia, Pyrrha)
4. MysticBill (Natsu)
5. Seven are you (α Patroklos)
5. Senzen (Pyrrha)
7. Wizdom (Maxi)
7. FightSessions|Nathan (Xiba, Aeon)

Match Log

Grand Final

KIT|Lil Majin (Cervantes) vs. Mick (Leixia) – 1-3

Losers Final

KIT|Lil Majin (Cervantes) vs. jimmypikachuchoi (Leixia, Pyrrha) – 3-0

Winners Final

jimmypikachuchoi (Leixia) vs. Mick (Leixia) – 1-3

Losers Semi-final

KIT|Lil Majin (Cervantes) vs. MysticBill (Natsu) – 3-1

Top 8 Winners

Mick (Leixia) vs. MysticBill (Natsu) – 3-1
KIT|Lil Majin (Cervantes) vs. jimmypikachuchoi (Leixia) – 1-3

Top 8 Losers

Wizdom (Maxi) vs. Seven are you (α Patroklos) – 0-3
FightSessions|Nathan (Xiba, Aeon) vs. Senzen (Tira, Pyrrha) – 1-3

KIT|Lil Majin (Cervantes) vs. Seven are you (α Patroklos) – 3-1
Senzen (Pyrrha) vs. MysticBill (Natsu) – 0-3

ttt2-tournament-622

Tekken Tag Tournament 2

1. Kodee (Kazuya/Heihachi)
2. F3|FightingGM (Lee/Violet)
3. KIT|Lil Majin (Armor King/King)
4. B-LO|Joey Fury (JACK-6/Marduk, Eddy/JACK-6)

Match Log

Grand Final

F3|FightingGM (Lee/Violet) vs. Kodee (Kazuya/Heihachi) – 1-3 Reset
F3|FightingGM (Lee/Violet) vs. Kodee (Kazuya/Heihachi) – 0-3

Losers Final

KIT|Lil Majin (Armor King/King) vs. Kodee (Kazuya/Heihachi) – 1-3

Winners Final

F3|FightingGM (Lee/Violet) vs. KIT|Lil Majin (Armor King/King) – 3-0

Losers Semi-final

B-LO|Joey Fury (JACK-6/Marduk, Eddy/JACK-6) vs. Kodee (Kazuya/Heihachi) – 2-3

injustice-tournament-622

Injustice: Gods Among Us

1. cR|SonicFox (Batgirl)
2. YOMI|ForeverKing (Martian Manhunter, Batman)
3. Blind Ducky (Raven)
4. cR|Whiteboi (Doomsday)
5. cR|HoneyBee (The Flash)
5. cR|Wound Cowboy (Sinestro)
7. Forever King Jr (Aquaman)
7. PTH|Rev0lver (Lex Luthor)

Match Log

Grand Final

YOMI|ForeverKing (Martian Manhunter) vs. cR|SonicFox (Batgirl) – 0-3

Losers Final

YOMI|ForeverKing (Martian Manhunter) vs. Blind Ducky (Raven) – 3-0

Winners Final

cR|SonicFox (Batgirl) vs. Blind Ducky (Raven) – 3-0

Losers Semi-final

YOMI|ForeverKing (Batman) vs. cR|Whiteboi (Doomsday) – 3-1

Top 8 Winners

cR|Wound Cowboy (Sinestro) vs. Blind Ducky (Raven) – 2-3
YOMI|ForeverKing (Martian Manhunter) vs. cR|SonicFox (Batgirl) – 2-3

Top 8 Losers

cR|HoneyBee (The Flash) vs. Forever King Jr (Aquaman) – 3-2
PTH|Rev0lver (Lex Luthor) vs. cR|Whiteboi (Doomsday) – 0-3

cR|HoneyBee (The Flash) vs. YOMI|ForeverKing (Martian Manhunter) – 2-3
cR|Wound Cowboy (Sinestro) vs. cR|Whiteboi (Doomsday) – 2-3

bbcpex-tournament

BlazBlue Chronophantasma EXTEND

1. Danke (Kagura)
2. TSB|Flux (ν-No.13-)
3. Jackie Chandler (Ragna)
4. Dollar (Taokaka)

Match Log

Grand Final

Danke (Kagura) vs. TSB|Flux (ν-No.13-) – 3-1 Reset
Danke (Kagura) vs. TSB|Flux (ν-No.13-) – 3-1

Losers Final

Danke (Kagura) vs. Jackie Chandler (Ragna) – 3-2

Winners Final

TSB|Flux (ν-No.13-) vs. Jackie Chandler (Ragna) – 3-2

Losers Semi-final

Dollar (Taokaka) vs. Danke (Kagura) – 0-2

Top 8 Winners

Danke (Kagura) vs. TSB|Flux (ν-No.13-) – 1-2
Dollar (Taokaka) vs. Jackie Chandler (Ragna) – 0-2

Sources: KITRevivalPandaXGaming PandaXGaming2, Arturo Sanchez, FunkyP, Sixfortyfive, Music City Smash, Team DRX