Evo 2015 Final Results – The Largest Fighting Game Tournament in the World

By on July 19, 2015 at 9:50 pm
evo-2015-750

Evo 2015 is now over! What an incredible weekend!

Below you’ll find the final results for Persona 4 Arena Ultimax, Super Smash Bros. for Wii U, Tekken 7, Killer Instinct, Guilty Gear Xrd -SIGN-, Super Smash Bros. Melee, Mortal Kombat X, Ultimate Marvel vs. Capcom 3 and Ultra Street Fighter IV.

[hr]

usfiv-ultrastreetfighteriv-tournament

Ultra Street Fighter IV

1. EG|Momochi (Ken, Evil Ryu, Elena)
2. AVM|GamerBee (Elena, Adon)
3. INFILTRATION (Evil Ryu, Chun-Li, Abel, Juri)
4. BE|NEMO (Rolento)
5. r/Kappa|aiai (Juri)
5. MCZ|TOKIDO (Akuma)
7. EG|PR Balrog (Balrog)
7. Liquid|NuckleDu (Guile, Decapre)

9. Zv|Kazunoko (Yun)
9. YBK|SANTAROU (Sagat)
9. MCZ|Daigo Umehara (Evil Ryu)
9. Filipinoman (Rose, Poison)
13. QANBA.DOUYU|Xiao Hai (Cammy)
13. Kindevu (Elena)
13. Snake Eyez (Zangief)
13. Latif (C.Viper)

17. MC.PxG|XsK_Samurai (Evil Ryu, Ryu)
17. RZR|Fuudo (Fei Long)
17. Chris Tatarian (Ken)
17. MCZ.FGC.r/Kappa|Pepeday (El Fuerte, Seth)
17. WFX|801 Strider (Abel)
17. RZR|Xian (Gen Elena)
17. BX3.TPL|Phenom (M.Bison)
17. HORI|sako (Elena, Ibuki)
25. EG|Ricki Ortiz (Rufus, Poison)
25. Begetamin B (Ibuki)
25. Brenttiscool (Rufus)
25. Hamad (Fei Long)
25. r/Kappa|Misse (Makoto)
25. Reiketsu (Vega)
25. FA|Ryan Hart (Yun, Sagat)
25. Wolfkrone (C.Viper)

As Momochi has already qualified, GamerBee qualifies for the 2015 Capcom Cup finals.

Match Log

Grand Final

EG|Momochi (Ken) vs. AVM|GamerBee (Adon) – 1-3 Reset
EG|Momochi (Evil Ryu) vs. AVM|GamerBee (Adon) – 3-2

Losers Final

INFILTRATION (Chun-Li, Juri) vs. AVM|GamerBee (Elena, Adon) – 2-3

Winners Final

INFILTRATION (Evil Ryu, Abel) vs. EG|Momochi (Ken, Elena) – 2-3

Losers Semi-final

BE|NEMO (Rolento) vs. AVM|GamerBee (Adon) – 1-3

Top 8 Winners

EG|Momochi (Ken) vs. MCZ|TOKIDO (Akuma) – 3-1
INFILTRATION (Decapre) vs. r/Kappa|aiai (Juri) – 3-0

Top 8 Losers

BE|NEMO (Rolento) vs. EG|PR Balrog (Balrog) – 3-2
Liquid|NuckleDu (Guile) vs. AVM|GamerBee vs. (Adon) – 1-3

Be|NEMO (Rolento) vs. r/Kappa|aiai (Juri) – 3-2
AVM|GamerBee (Elena) vs. MCZ|TOKIDO (Akuma) – 3-1

Top 16 Winners

YBK|SANTAROU (Sagat) vs. EG|Momochi (Ken) – 0-2
MCZ|TOKIDO (Akuma) vs. Zv|Kazunoko (Yun) – 2-1
Liquid|NuckleDu (Decapre, Guile) vs. aiai (Juri) – 0-2
INFILTRATION (Evil Ryu, Chun-Li) vs. AVM|GamerBee (Elena) – 2-0

Top 16 Losers

QANBA.DOUYU|Xiao Hai (Cammy) vs. EG|PR Balrog (Balrog) – 0-2
BE|NEMO (Rolento) vs. Kindevu (Elena) – 2-0
MCZ|Daigo Umehara (Evil Ryu) vs. Snake Eyez (Zangief) – 2-0
Filipinoman (Rose) vs. Latif (C.Viper) – 2-0

Zv|Kazunoko (Yun) vs. EG|PR Balrog (Balrog) – 1-2
BE|NEMO (Rolento) vs. YBK|SANTAROU (Sagat) – 2-0
MCZ|Daigo Umehara (Evil Ryu) vs. AVM|GamerBee (Elena) – 1-2
Liquid|NuckleDu (Decapre) vs. Filipinoman (Rose) – 2-0

Top 32 Winners

WFX|801 Strider (Abel) vs. YBK|SANTAROU (Sagat) – 0-2
EG|Momochi (Ken) vs. RZR|Xian (Gen) – 2-1
Zv|Kazunoko (Yun) vs. BX3.TPL|Phenom (M.Bison) – 2-0
MCZ|TOKIDO (Akuma) vs. HORI|sako (Ibuki) 2-1
QANBA.DOUYU|Xiao Hai (Evil Ryu, Yun) vs. aiai (Juri) -0-2
Liquid|NuckleDu (Guile) vs. RZR|Fuudo (Fei Long) – 2-0
INFILTRATION (Evil Ryu) vs. Chris Tatarian (Ken) – 2-0
MCZ.FGC.r/Kappa|Pepeday (El Fuerte) vs. AVM|GamerBee (Elena) – 0-2

Top 32 Losers

MC.PxG|XsK_Samurai (Evil Ryu) vs. EG|Ricki Ortiz (Rufus, Poison) – 2-0
Begetamin B vs. EG|PR Balrog
Brenttiscool vs. BE|NEMO
Kindevu (Elena) vs. Hamad (Fei Long) – 2-1
MCZ|Daigo Umehara (Evil Ryu) vs. r/Kappa|Misse (Makoto) – 2-0
Snake Eyez (Zangief) vs. Reiketsu (Vega) – 2-1
FA|Ryan Hart (Yun, Sagat) vs. Latif (C.Viper) – 0-2
Wolfkrone vs. Filipinoman

MC.PxG|XsK_Samurai (Evil Ryu) vs. QANBA.DOUYU|Xiao Hai (Evil Ryu) – 1-2
RZR|Fuudo (Fei Long) vs. EG|PR Balrog (Balrog) – 0-2
BE|NEMO (Rolento) vs. Chris Tatarian (Ken) – 2-0
MCZ.FGC.r/Kappa|Pepeday (El Fuerte, Seth) vs. Kindevu (Elena) – 0-2
MCZ|Daigo Umehara (Evil Ryu) vs. WFX|801 Strider (Abel) – 2-0
Snake Eyez (Zangief) vs. RZR|Xian (Elena) – 2-1
BX3.TPL|Phenom (M.Bison) vs. Latif (C.Viper) – 0-2
HORI|sako (Elena) vs. Filipinoman (Poison) – 0-2

[hr]

umvc3-tournament-622

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

1. BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar)
2. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom Sentinel)
3. ApologyMan (Firebrand/Doctor Doom/Super-Skrull)
4. TA.Tier3|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Doctor Doom)
5. YKWIS|GoldenBoyNeo (Magneto/Doctor Dom/Phoenix)
5. TMP|Cross (Zero/Doctor Strange/Dante)
7. SF.T3|Dizzy (Zero/Doctor Doom/Vergil)
7. RF (Morrigan/Doctor Doom/Vergil)

9. iG|FullSchedule (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu)
9. BE|Takumi (Magneto/Doctor Doom/Vergil, Magneto Doctor Doom/Phoenix)
9. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil)
9. BT|Clockw0rk (Vergil/Doctor Doom/Strider Hiryu)
13. Chris Schmidt (Magneto/Doctor Doom/Vergil)
13. MC|GCYoshi13 (Chris/Spencer/Sentinel)
13. Manic (Vergil/Morrigan/Strider Hiryu)
13. BE|NEMO (Nova/Doctor Strange/Spencer)

Match Log

Grand Final

BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar) vs. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom Sentinel) – 3-1

Losers Final

ApologyMan (Firebrand/Doctor Doom/Super-Skrull) vs. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom Sentinel) – 2-3

Winners Final

BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar) vs. ApologyMan (Firebrand/Doctor Doom/Super-Skrull) – 3-1

Losers Semi-final

CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom Sentinel) vs. TA.Tier3|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Doctor Doom) – 3-2

Top 8 Winners

BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar) vs. TA.Tier3|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Doctor Doom) – 3-0
CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom Sentinel) vs. ApologyMan (Firebrand/Doctor Doom/Super-Skrull) – 2-3

Top 8 Losers

YKWIS|GoldenBoyNeo (Magneto/Doctor Dom/Phoenix) vs. SF.T3|Dizzy (Zero/Doctor Doom/Vergil) – 3-1
RF (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) vs. TMP|Cross (Zero/Doctor Strange/Dante) – 0-3

CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom Sentinel) vs. YKWIS|GoldenBoyNeo (Magneto/Doctor Dom/Phoenix) – 3-1
TA.Tier3|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Doctor Doom) vs. TMP|Cross (Zero/Doctor Strange/Dante) – 3-2

Top 16 Winners

BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar) vs. BE|Takumi (Magneto/Doctor Doom/Phoenix, Magneto/Doctor Doom/Vergil) – 3-0
iG|FullSchedule (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu) vs. TA.Tier3|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Doctor Doom) – 0-3
CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel) vs. TMP|Cross (Zero/Doctor Strange/Dante) – 3-1
ApologyMan (Friebrand/Doctor Doom/Super-Skrull) vs. RF (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 3-2

Top 16 Losers

Chris Schmidt vs. NEO
Smashfactor.VT|Dizzy vs. MC|GCYoshi13
Tempo|ChrisG vs. Manic
BT|Clockw0rk vs. BE|NEMO

iG|FullSchedule vs. NEO – 0-3
BE|Takumi vs. Smashfactor.VT|Dizzy – 2-3
RF vs. Tempo|ChrisG – 3-2
BT|Clockw0rk (Vergil/Doctor Doom/Strider Hiryu) vs. TMP|Cross (Zero/Doctor Strange/Dante) – 2-3

[hr]

ssbm-melee-tournament

Super Smash Bros. Melee

1. [A]|Armada (Fox, Peach)
2. Liquid|Hungrybox (Jigglypuff)
3. EG|PPMD (Marth, Falco)
4. PG|Plup (Sheik, Samus)
5. TSM|Leffen (Fox)
5. C9|Mang0 (Fox, Falco)
7. Tempo|Axe (Pikachu)
7. MH|ChuDat (Ice Climbers)

9. Ice (Fox, Sheik)
9. CLG|PewPewU (Marth)
9. Hugs (Samus)
9. DruggedFox (Sheik)
13.Liquid|Ken (Marth)
13. Lucky (Fox)
13. Tempo|Westballz (Falco)
13. Duck (Samus)

17. Fly Amanita (Ice Climbers)
17. Santiago (Fox)
17. SFAT (Fox)
17. VGBC|Hax$ (Fox)
17. GC|Silent Wolf (Fox)
17. TAY|Javi (Fox) – 2-0
17. S2J (Captain Falcon)
17. MacD (Peach)
25. Reno (Marth)
25. WFX|Shroomed (Sheik)
25. DJ Nintendo (Fox)
25. VGBC|aMSa (Yoshi)
25. Laudandus (Sheik)
25. Darkrain (Captain Falcon)
25. Zanguzen (Falco)
25. XTR|Eddy Mexico (Luigi)

Match Log

Grand Final

[A]|Armada (Fox) vs. Liquid|Hungrybox (Jigglypuff) – 3-2

Losers Final

EG|PPMD (Falco, Marth) vs. Liquid|Hungrybox (Jigglypuff) – 0-3

Winners Final

[A]|Armada (Fox) vs. EG|PPMD (Marth, Falco) – 3-0

Losers Semi-final

PG|Plup (Sheik) vs. Liquid|Hungrybox (Jigglypuff) – 0-2

Top 8 Winners

[A]|Armada (Fox) vs. Liquid|Hungrybox (Jigglypuff) – 2-1
PG|Plup (Sheik) vs. EG|PPMD (Marth) – 0-2

Top 8 Losers

Tempo|Axe (Pikachu) vs. TSM|Leffen (Fox) – 1-2
MH|ChuDat (Ice Climbers) vs. C9|Mang0 (Fox) – 0-2

TSM|Leffen (Fox) vs. PG|Plup (Samus) – 1-2
C9|Mang0 (Fox) vs. Liquid|Hungrybox (Jigglypuff) – 1-2

Top 16 Winners

[A]|Armada (Peach) vs. CLG|PewPewU (Marth) – 2-0
Liquid|Hungrybox (Jigglypuff) vs. TSM|Leffen (Fox) – 2-0
C9|Mang0 (Fox) vs. PG|Plup (Sheik) – 1-2
Hugs (Samus) vs. EG|PPMD (Marth, Falco) – 1-2

Top 16 Losers

Ice (Fox) vs. Liquid|Ken (Marth) – 2-0
Tempo|Axe (Pikachu) vs. Lucky (Fox) – 2-1
MH|ChuDat (Ice Climbers) vs. Tempo|Westballz (Falco) – 2-0
Duck (Samus) vs. DruggedFox (Sheik) – 0-2

TSM|Leffen (Fox) vs. Ice (Fox) – 2-0
CLG|PewPewU (Marth) vs. Tempo|Axe (Pikachu) – 1-2
MH|ChuDat (Ice Climbers) vs. Hugs (Samus) – 2-1
C9|Mang0 (Fox) vs. DruggedFox (Sheik) – 2-0

Top 32 Winners

[A]|Armada (Peach) vs. GC|Silent Wolf (Fox) – 2-1
CLG|PewPewU (Marth) vs. TAY|Javi (Fox) – 2-1
TSM|Leffen (Fox) vs. DruggedFox (Sheik, Marth) – 2-1
MacD (Peach) vs. Liquid|Hungrybox (Jigglypuff) – 0-2
C9|Mang0 (Falco) vs. Ice (Sheik) – 2-0
PG|Plup (Sheik) vs. Liquid|Ken (Marth) – 2-0
EG|PPMD (Marth, Falco) vs. SFAT (Fox) – 1-2
Hugs (Samus) vs. Tempo|Axe (Pikachu) – 2-0

Top 32 Losers

Reno (Marth) vs. Fly Amanita (Ice Climbers) – 0-2
Santiago (Fox) vs. WFX|Shroomed (Sheik) – 2-1
DJ Nintendo (Fox) vs. Lucky (Fox) – 1-2
VGBC|Hax$ (Fox) vs. VGBC|aMSa (Yoshi) – 2-1
MHJ|ChuDat (Ice Climbers) vs. Laudandus (Sheik) – 2-1
Tempo|Westballz (Falco) vs. Darkrain (Captain Falcon) – 2-0
S2J (Captain Falcon) vs. Zanguzen (Falco) – 2-1
Duck (Samus) vs. XTR|Eddy Mexico (Luigi) – 2-1

Fly Amanita (Ice Climbers) vs. Ice (Sheik) – 0-2
Santiago (Fox) vs. Liquid|Ken (Marth) – 1-2
Lucky vs. SFAT
Tempo|Axe vs. VGBC|Hax$
MH|ChuDat vs. GC|Silent Wolf
Tempo|Westballz (Falco) vs. TAY|Javi (Fox) – 2-0
DruggedFox (Sheik) vs. S2J (Captain Falcon) – 2-1
Duck vs. MacD

[hr]

mkx-mortalkombatx-tournament

Mortal Kombat X

1. cR|SonicFox (Outlaw Erron Black, Royal Storm Kitana)
2. AF0xyGrampa (Tempest Kung Lao)
3. cR|HoneyBee (Swam Queen D’Vorah)
4. YOMI|MIT (Kobu Jutsu Tanya, Covert Ops Sonya Blade)
5. PND|Ketchup (Sorcerer Quan Chi)
5. YOMI|DJT (Tempest Kung Lao)
7. JLA|Milky Situation (Noxious Reptile)
7. YOMI|Zyphox (Flame Fist Liu Kang)

9. Digit (Thunder God Raiden)
9. cR|WoundCowboy (Bone Shaper Shinnok)
9. EVB|BigD (Master of Souls Ermac, Relentless Jason)
9. YOMI.RM|Saltface (Ravenous Mileena)
13. YOMI|Slayer (Shaolin Kung Jin)
13. Hit Box|Tyrant (Heavy Weapons Jax)
13. EVB|DR Gross (Hollywood Cassie Cage)
13. CORN|DetroitBalln (Bone Shaper Shinnok)

17. CheapEddie
17. YOMI|Michaelangelo
17. STB.NWM|Shujinkydink
17. YOMI|Forever King Jr
17. Madzin
17. Tempo|ChrisG
17. YOMI|REO
17. UA|mygod
25. UA|M. Betty
25. F3|Alucard
25. MortySeinfeld
25. AK.RM|Xen0m0rph
25. FLK|BigBoy
25.. cR|Whiteboi
25.. EG|Nivek
25. Showtime

Match Log

Grand Final

cR|SonicFox (Royal Storm Kitana, Outlaw Erron Black) vs. PND|AF0xyGrampa (Tempest Kung Lao) – 3-2 Reset
cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. PND|AF0xyGrampa (Tempest Kung Lao) – 3-0

Losers Final

cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. cR|HoneyBee (Swam Queen D’Vorah) – 3-1

Winners Final

PND|AF0xyGrampa (Tempest Kung Lao) vs. cR|HoneyBee (Swam Queen D’Vorah) – 3-0

Losers Semi-final

cR|SonicFox (Royal Storm Kitana) vs. YOMI|MIT (Covert Ops Sonya Blade) – 2-0

Top 8 Winners

YOMI|DJT (Tempest Kung Lao) vs. PND|AF0xyGrampa (Tempest Kung Lao) – 2-0
PND|Ketchup (Sorcerer Quan Chi) vs. cR|HoneyBee (Swarm Queen D’Vorah) – 0-2

Top 8 Losers

YOMI|MIT (Kobu Jutsu Tanya) vs. JLA|Milky Situation (Noxious Reptile) – 2-0
cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. YOMI|Zyphox (Flame Fist Liu Kang) – 2-0

PND|Ketchup (Sorcerer Quan Chi) vs. YOMI|MIT (Kobu Jutsu Tanya) – 0-2
cR|SonicFox (Royal Storm Kitana) vs. YOMI|DJT (Tempest Kung Lao) – 2-0

Top 16 Winners

YOMI|DJT (Tempest Kung Lao) vs. cR|WoundCowboy (Bone Shaper Shinnok) – 2-0
Digit (Thunder God Raiden) vs. AF0xyGrampa (Tempest Kung Lao) – 0-2
PND|Ketchup (Sorcerer Quan Chi) vs. YOMI|Zyphox (Flame Fist Liu Kang) – 2-0
cR|HoneyBee (Swarm Queen D’Vorah) vs. cR|SonicFox (Royal Storm Kitana, Outlaw Erron Black) – 2-1

Top 16 Losers

YOMI|Slayer (Shaolin Kung Jin) vs. JLA|Milky Situation (Noxious Reptile) – 0-2
Hit Box|Tyrant (Heavy Weapons Jax) vs. YOMI|MIT (Kobu Jutsu Tanya) – 0-2
EVB|DR Gross (Hollywood Cassie Cage) vs. YOMI.RM|Saltface (Ravenous Mileena) – 0-2
EVB|BigD (Masters of Souls Ermac) vs. CORN|DetroitBalln (Bone Shaper Shinnok) – 2-0

Digit (Thunder God Raiden) vs. JLA|Milky Situation (Noxious Reptile) – 0-2
cR|WoundCowboy (Bone Shaper Shinnok) vs. YOMI|MIT (Kobu Jutsu Tanya) – 1-2
cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. EVB|BigD (Master of Souls Ermac, Relentless Jason) – 2-0
YOMI|Zyphox (Flame Fist Liu Kang) vs. YOMI.RM|Saltface (Ravenous Mileena) – 2-0

Top 32 Winners

YOMI|DJT vs. YOMI.RM|Saltface
EVB|DR Gross (Spec Ops Cassie Cage) vs. cR|WoundCowboy (Bone Shaper Shinnok) – 0-2
AF0xyGrampa vs. EVB|BigD
Digit vs. UA|mygod
cR|SonicFox vs. JLA|Milky Situation
RM|HoneyBee vs. YOMI|Slayer
YOMI|Zyphox vs. STB.NWM|Shujinkydink
YOMI|Forever King Jr (Tempest Kung Lao, Relentless Jason) vs. Ketchup (Sorcerer Shinnok) – 0-2

Top 32 Losers

CheapEddie vs. UA|M. Betty
YOMI|Michaelangelo vs. F3|Alucard
YOMI|MIT vs. MortySeinfeld
Hit Box|Tyrant vs. AK.RM|Xen0m0rph
Madzin (Blood God Kotal Kahn) vs. FLK|BigBoy (Tempest Kung Lao) – 2-1
Tempo|ChrisG (Bojutsu Kung Jin) vs. cR|Whiteboi (Vicious Ferra/Torr, Lackey Ferra/Torr) – 2-0
YOMI|REO (Kobu Jutsu Tanya) vs. EG|Nivek (Thunder God Raiden) – 2-1
CORN|DetroitBalln vs. Showtime

JLA|Milky Situation vs. CheapEddie
YOMI|Slayer vs. YOMI|Michaelangelo
STB.NWM|Shujinkydink vs. YOMI|MIT
Hit Box|Tyrant (Heavy Weapons Jax) vs. YOMI|Forever King Jr (Tempest Kung Lao) – 2-1
YOMI.RM|Saltface vs. Madzin
EVB|DR Gross vs. Tempo|ChrisG
YOMI|REO (Kobu Jutsu Tanya) vs. EVB|BigD (Masters of Souls Ermac) – 0-2
CORN|DetroitBalln vs. UA|mygod

[hr]

ggxrd-guiltygear-tournament

Guilty Gear Xrd -SIGN-

1. Ogawa Zato (Zato-1)
2. ODG|Nage (Faust)
3. Woshige (Millia Rage)
4. Nakamura (Millia Rage)
5. Dogura (Sin Kiske)
5. Rion (Ky Kiske)
7. Mr. KitKat (Syuuto) (Axl Low)
7. Zidane (Leo Whitefang)

9. NOB (Sol Badguy)
9. Kedako (May)
9. Kid Viper (Elphelt)
9. Hasegawa (I-No)
13. Koichi (I-No, Millia Rage)
13. Makkii (Elphelt)
13. RF (Faust)
13. TMP|Cross (Zato-1)

17. BLEED
17. Min
17. TS|NerdJosh
17. TAKA
17. Yat
17. Consomme
17. Jonio
17. FAB
25. FF|ElvenShadow
25. DIE-chan
25. Hotpshi
25. Daymendon
25. Purepure
25. Mike Muscles
25. MC|GCYoshi13
25.High Niki

Match Log

Grand Final

Ogawa Zato (Zato-1) vs. ODG|Nage (Faust) – 3-2

Losers Final

Woshige (Millia Rage) vs. ODG|Nage (Faust) – 0-3

Winners Final

Ogawa Zato (Zato-1) vs. ODG|Nage (Faust) – 3-1

Losers Semi-final

Woshige (Millia Rage) vs. Nakamura (Millia Rage) – 2-1

Top 8 Winners

Ogawa Zato (Zato-1) vs. Woshige (Millia Rage) – 2-1
Dogura (Sin Kiske) vs. ODG|Nage (Faust) – 0-2

Top 8 Losers

Mr. KitKat (Axl Low) vs. Nakamura (Millia Rage) – 0-2
Zidane (Leo Whitefang) vs. Rion (Ky Kiske) – 0-2

Dogura (Sin Kiske) vs. Nakamura (Millia Rage) – 0-2
Rion (Ky Kiske) vs. Woshige (Millia Rage) – 0-2

Top 16 Winners

Ogawa Zato (Zato-1) vs. Kedako (May) – 2-1
Woshige (Millia Rage) vs. NOB (Sol Badguy) – 2-0
Dogura (Sin Kiske) vs. Hasegawa (I-No) – 2-1
ODG|Nage (Faust) vs. Rion (Ky Kiske) – 2-1

Top 16 Losers

Koichi (I-No) vs. Mr. KitKat (Axl) – 0-2
Makkii (Elphelt) vs. Nakamura (Millia Rage) – 0-2
Kid Viper (Elphelt) vs. RF (Faust) – 2-0
Zidane (Leo Whitefang) vs. TMP|Cross (Zato-1) – 2-1

Mr. KitKat (Axl) vs. NOB (Sol Badguy) – 2-1
Kedako (May) vs. Nakamura (Millia Rage) – 0-2
Kid Viper (Elphelt) vs. Rion (Ky Kiske) – 0-2
Zidane (Leo Whitefang) vs. Hasegawa (I-No) – 2-1

Top 32 Winners

Ogawa Zato vs. Yat
Consomme vs. Kedako
Woshige vs. TMP|Cross
Zidane (Leo Whitefang) vs. NOB (Sol Badguy) – 1-2
Dogura vs. BLEED
Hasegawa (I-No) vs. Koichi (Millia Rage, I-No) – 2-1
ODG|Nage (Faust) vs. TS|NerdJosh (Elphelt) – 2-0
Nakamura vs. Rion

Top 32 Losers

FF|ElvenShadow vs. Mr. KitKat
Min vs. DIE-chan
Hotashi vs. Makkii
Daymendon vs. TAKA
Kid Viper vs. Purepure
Mike Muscles vs. RF
MC|GCYoshi13 vs. Jonio
FAB (Potemkin) vs. High Niki (Sol Badguy) – 2-1

Mr. KitKat vs. BLEED
Min vs. Koichi
Makkii vs. TS|NerdJosh
TAKA vs. Nakamura
Kid Viper vs. Yat
RF vs. Consomme
Jonio vs. TMP|Cross
FAB vs. Zidane

[hr]

killerinstinct-tournament-622

Killer Instinct

1. Rico Suave (Fulgore, Thunder, Glacius, Omen, Spinal)
2. GutterMagic (Thunder)
3. Sleep NS (Kan-Ra)
4. LCD (Maya, Orchid, Hisako)
5. Domi (Cinder)
5. UA|mygod (Sabrewulf)
7. UA|Bass (Spinal)
7. The Maciaga 5 (Sadira)

9. Swordsman09 (Cinder)
9. KIT.KPB|Grief (Sadira, Spinal, Sabrewulf)
9. YOMI.RM|Saltface (Orchid)
9. UA|xFlashx (Sabrewulf)
13. The 0ne n 0nly
13. EMPR|Tswagg
13. Seeya
13. Trunks

Match Log

Grand Final

GutterMagic (Thunder) vs. Rico Suave (Fulgore) – 1-3 Reset
GutterMagic (Thunder) vs. Rico Suave (Fulgore) – 1-3

Losers Final

Sleep NS (Kan-Ra) vs. Rico Suave (Fulgore) – 0-3

Winners Final

GutterMagic (Thunder) vs. Rico Suave (Omen, Spinal) – 3-2

Losers Semi-final

LCD (Maya) vs. Sleep NS (Kan-Ra) – 0-2

Top 8 Winners

Rico Suave (Glacius) vs. UA|mygod (Sabrewulf) – 2-0
GutterMagic (Thunder) vs. LCD (Hisako) – 2-0

Top 8 Losers

UA|Bass (Spinal) vs. Domi (Cinder) – 1-2
The Maciaga 5 (Sadira) vs. Sleep NS (Kan-Ra) – 0-2

LCD (Maya) vs. Domi (Cinder) – 2-1
Sleep NS (Kan-Ra) vs. UA|mygod (Sabrewulf) – 2-0

Top 16 Winners

The Maciaga 5 (Sadira) vs. Rico Suave (Thunder) – 0-2
Sleep NS (Kan-Ra) vs. UA|mygod (Sabrewulf) – 1-2
Swordsman09 (Cinder) vs. LCD (Maya) – 1-2
GutterMagic (Thunder) vs. Domi (Cinder) – 2-0

Top 16 Losers

UA|Bass vs. The 0ne n 0nly
EMPR|Tswagg vs. KIT.KPB|Grief
Seeya vs. YOMI.RM|Saltface
UA|xFlashx vs. Trunks

UA|Bass (Spinal) vs. Swordsman09 (Cinder) – 2-1
Domi (Cinder) vs. KIT.KPB|Grief (Spinal, Sabrewulf) – 2-0
YOMI.RM|Saltface (Orchid) vs. The Maciaga 5 (Sadira) – 1-2
Sleep NS (Kan-Ra) vs. UA|xFlashx (Sabrewulf) – 2-1

[hr]

tekken7-tournament

Tekken 7

1. orz|Nobi (Dragunov)
2. BE|Ao (Alisa)
3. NJF|Saint (Shaheen)
4. NJF|JDCR (Heihachi)
5. Take. (Bryan)
5. Pekos (King)
7. orz|Yuu (Feng)
7. Mr. NAPS (Bryan)

Match Log

Grand Final

BE|Ao (Alisa) vs. orz|Nobi (Dragunov) – 2-3 Reset
BE|Ao (Alisa) vs. orz|Nobi (Dragunov) – 2-3

Losers Final

NJF|Saint (Shaheen) vs. orz|Nobi (Dragunov) – 2-3

Winners Final

orz|Nobi (Dragunov) vs. BE|Ao (Alisa) – 2-3

Losers Semi-final

NJF|Saint (Shaheen) vs. NJF|JDCR (Heihachi) – 2-1

Top 8 Winners

NJF|JDCR (Heihachi) vs. BE|Ao (Alisa) – 0-2
orz|Nobi (Dragunov) vs. NJF|Saint (Shaheen) – 2-1

Top 8 Losers

orz|Yuu (Feng) vs. Take. (Bryan) – 0-2
Pekos (King) vs. Mr. NAPS (Bryan) – 2-0

NJF|Saint (Shaheen) vs. Take. (Bryan) – 2-0
NJF|JDCR (Heihachi) vs. Pekos (King) – 2-1

[hr]

ssb4-ssb-smash-wiiu-3ds-tournament-622

Super Smash Bros. for Wii U

1. ZeRo (Sheik, Diddy Kong)
2. LLL|Mr R (Sheik)
3. Nairo (Zero Suit Samus)
4. ASA|Abadango (Sheik)
5. Boreal_Ally (Mario, Marth)
5. IQHQ|Dabuz (Rosalina & Luma, Olimar)
7. PG|Esam (Pikachu)
7. GW|Fow (Ness)

9. PG.SFA|SS (Villager)
9. VS|StaticManny (Sonic, Ness)
9. Rain (Sheik)
9. Larry Lurr (Fox, Sheik)
13. LOF|False (Sheik)
13. Dapuffster (Mii)
13. Rain (Sheik)
13. RC|Regi (Mr. Game & Watch)

17. 8bitman
17. CaptAwesoum
17. MVD
17. Tyrant
17. John Numbers
17. MJG
17. Angel Cortes
17. Bloodcross
25. Trevonte
25. Tweek
25. Shaky
25. CT|Salem
25. Mr. Concon
25. Falln
25. Fleer
25. Bloodcross

Match Log

Grand Final

ZeRo (Diddy Kong) vs. LLL|Mr R (Sheik) – 3-0

Losers Final

Nairo (Zero Suit Samus) vs. LLL|Mr R (Sheik) – 2-3

Winners Final

ZeRo (Sheik) vs. Nairo (Zero Suit Samus) – 3-0

Losers Semi-final

LLL|Mr R (Sheik) vs. ASA|Abadango (Wario) – 2-1

Top 8 Winners

ZeRo (Sheik) vs. ASA|Abadango (Wario) – 2-0
LLL|Mr R (Sheik) vs. Nairo (Zero Suit Samus) – 0-2

Top 8 Losers

PG|Esam (Pikachu) vs. Boreal_Ally (Mario) – 1-2
IQHQ|Dabuz (Rosalina & Luma) vs. GW|Fow (Ness) – 2-0

LLL|Mr R (Sheik) vs. Boreal_Ally (Mario, Marth) – 2-0
ASA|Abadango (Wario) vs. IQHQ|Dabuz (Rosalina & Luma, Olimar) – 2-0

Top 16 Winners

Boreal_Ally (Mario) vs. ZeRo (Sheik) – 0-2
PG|Esam (Pikachu) vs. ASA|Abadango (Pac-Man) – 1-2
Larry Lurr (Fox) vs. Nairo (Zero Suit Samus) – 0-2
GW|Fow (Ness) vs. LLL|Mr R (Sheik) – 1-2

Top 16 Losers

False vs. SFA|SS
VS|StaticManny vs. TRMP|Dapuffster
PH|Mocha vs. Rain
RC|Regi (Mr. Game & Watch) vs. IQHQ|Dabuz (Rosalina & Luma) – 0-2

PG|Esam vs. PG.SFA|SS (Villager) – 2-0
Boreal_Ally (Mario) vs. VS|StaticManny (Sonic) – 2-1
Rain (Sheik) vs. GW|Fow (Ness) – 0-2
IQHQ|Dabuz vs. Larry Lurr

Top 32 Winners

ZeRo (Sheik) vs. John Numbers (Wii Fit Trainer) – 2-0
Boreal_Ally (Mario) vs. MJG (Villager) – 2-0
Angel Cortes (Diddy Kong) vs. ASA|Abadango (Pac-Man) – 1-2
RC|Regi (Mr. Game & Watch) vs. PG|Esam (Pikachu) – 1-2
LOF|False (Sheik) vs. Nairo (Zero Suit Samus) – 1-2
Larry Lurr (Sheik) vs. CaptAwesum (Villager) – 2-1
VS|Static Manny (Sonic) vs. GW|Fow (Ness) – 1-2
LLL|Mr R (Sheik) vs. TRMP|Dapuffster (Mii) – 2-0

Top 32 Losers

8bitman vs. Trevonte
Tweek vs. SFA|SS
Shaky vs. MVD
CT|Salem vs. Tyrant
PHO|Mocha vs. Mr. Concon
Falln vs. Rain
IQHQ|Dabuz vs. Fleer
Vinnie vs. Bloodcross

LOF|False vs. 8bitman
CaptAwesum vs. SFA|SS
VS|StaticManny vs. MVD
TRMP|Dapuffster vs. Tyrant
John Numbers vs. PH|Mocha
MJG vs. Rain
Angel Cortes vs. IQHQ|Dabuz
RC|Regi vs. Bloodcross

[hr]

p4u2-p4au-tournament

Persona 4 Arena Ultimax

1. KSB|Superboy (Chou) (Ken Amada)
2. NiceBurst|Tahichi (Margaret)
3. Hagiwara (Teddie)
4. Aguro (Yu Narukami)
5. NiceBurst|Souji (Teddie)
5. Koichi (Aigis)
7. JEO (Shadow-Mitsuru Kirijo)
7. NiceBurst|Okusan (Sho, Minazuki)

9. TS|Lord Knight (Margaret)
9. DIE-chan (Minazuki, Rise Kujikawa)
9. Ui (Rise Kujikawa)
13. Purepure (Labrys)
13. BananaKen (Shadow Labrys)
13. Jona (Akihiko Sanada)
13. Mui (Aigist)
13. PET (Kanji Tatsumi)

Match Log

Grand Final

KSB|Superboy (Ken Amada) vs. NiceBurst|Tahichi (Margaret) – 3-0

Losers Final

NiceBurst|Tahichi (Margaret) vs. Hagiwara (Teddie) – 3-2

Winners Final

KSB|Superboy (Ken Amada) vs. Hagiwara (Teddie) – 3-0

Losers Semi-final

Aguro (Yu Narukami) vs. NiceBurst|Tahichi (Margaret) – 1-2

Top 8 Winners

KSB|Superboy (Ken Amada) vs. NiceBurst|Souji (Teddie) – 2-0
Hagiwara (Teddie) vs. NiceBurst|Tahichi (Margaret) – 2-0

Top 8 Losers

Aguro (Yu Narukami) vs. JEO (Shadow-Mitsuru Kirijo) – 2-1
Koichi (Aigis) vs. NiceBurst|Okusan (Sho, Minazuki) – 2-0

NiceBurst|Souji (Teddie) vs. Aguro (Yu Narukami) – 0-2
Koichi (Aigis) vs. NiceBurst|Tahichi (Margaret) – 1-2

Top 16 Winners

Niceburst|Tahichi vs. Ui
Hagiwara (Teddie) vs. Koichi (Aigis) – 2-0
Niceburst|Souji (Teddie) vs. TS|Lord Knight (Margaret) – 2-0
KSB|Superboy (Ken Amada) vs. DIE-chan (Minazuki) – 2-1

Top 16 Losers

BananaKen vs. Aguro
Jona vs. JEO
Mui vs. Niceburst|Okusan
PET vs. Purepure

TS|Lord Knight vs. Aguro
JEO (Shadow-Mitsuru Kirijo) vs. DIE-chan (Minazuki) – 2-0
Ui vs. Niceburst|Okusan
Koichi (Aigis) vs. Purepure (Labrys) – 2-0

[hr]

Source: Evo