Combo Breaker 2015 Results

By on May 24, 2015 at 8:30 pm
combobreaker-skyline-622

combobreaker-skyline-edit

The Midwest will be getting some tournament action this weekend with Combo Breaker, going down in Rosemont near Chicago, Illinois. Born as the spiritual successor to the beloved Ultimate Fighting Game Tournament series, Combo Breaker will feature a bit of just about everything, from current to classic to obscure.

Combo Breaker will function as a Capcom Pro Tour ranking tournament, awarding ranking points to the top sixteen players in Ultra Street Fighter IV singles.

For those unable to attend, Combo Breaker will be brought to you live by the fine streamers at Team Spooky, VGBootCamp, Callisto and Galloping Ghost Arcade. Team Spooky’s Arturo Sanchez and Evil Geniuses’ Justin Wong will be teaming up to bring you the after hours broadcast on Wong’s Twitch channel.

Team Spooky

Watch live video from TeamSp00ky on www.twitch.tv

VGBootCamp

Watch live video from VGBootCamp on www.twitch.tv

BGCallisto

Watch live video from bgcallisto on www.twitch.tv

Galloping Ghost Arcade

Watch live video from GallopingGhostArcade on www.twitch.tv

EG JWong

Watch live video from EG_JWong on www.twitch.tv

Schedule
combo-breaker-schedule
Click for larger view.
[hr]

Results

mkx-mortalkombatx-tournament

Mortal Kombat X

1. GGA|Dizzy (Thunder God Raiden)
2. cR|SonicFox (Outlaw Erron Black)
3. CORN|alucarD (War God Kotal Khan)
4. YOMI|ForeverKing (Bojutsu Kung Jin, Kuatan Warrior Goro)
5. STL|Khaotic Raptor (Shirai Ryu Takeda)
5. MI|REO (Bojutsu Kung Jin)
7. YOMI|Michaelangelo (Summoner Quan Chi)
7. N1K0LASS (Master of Souls Ermac)

9. YOMI|Slayer (Bojutsu Kung Jin)
9. Forever King Jr. (Vicious Ferra/Torr, Hellfire Scorpion)
9. VGP|Tom Brady (Grandmaster Sub-Zero)
9. Blind Ducky (Swarm Queen D’Vorah)
13. HB|Tyrant (Heavy Weapons Jax)
13. YOMI|DJT (Grandmaster Sub-Zero)
13. EG|JWong (Thunder God Raiden)
13. YOMI|Trepound (Covert Sonya Blade)

Match Log

Grand Final

cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. GGA|Dizzy (Thunder God Raiden) – 3-1 Reset
cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. GGA|Dizzy (Thunder God Raiden) – 2-3

Losers Final

cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. CORN|alucarD (War God Kotal Khan) – 3-1

Winners Final

GGA|Dizzy (Thunder God Raiden) vs. CORN|alucarD (War God Kotal Khan) – 3-2

Losers Semi-final

cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. YOMI|ForeverKing (Bojutsu Kung Jin, Kuatan Warrior Goro) – 3-1

Top 8 Winners

GGA|Dizzy (Thunder God Raiden) vs. MI|REO (Bojutsu Kung Jin) – 3-2
CORN|alucarD (War God Kotal Kahn) vs. YOMI|ForeverKing (Bojutsu Kung Jin) – 3-2

Top 8 Losers

STL|Khaotic Raptor (Shirai Ryu Takeda) vs. YOMI|Michaelangelo (Summoner Quan Chi) – 3-1
N1K0LASS (Master of Souls Ermac) vs. cR|SonicFox (Master of Soul Ermac, Outlaw Erron Black) – 1-3

YOMI|ForeverKing (Bojutsu Kung Jin) vs. STL|Khaotic Raptor (Shirai Ryu Takeda) – 3-2
cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. MI|REO (Bojutsu Kung Jin) – 3-1

Top 16 Winners

GGA|Dizzy (Thunder God Raiden) vs. STL|Khaotic Raptor (Shirai Ryu Takeda) – 2-0
YOMI|Slayer (Bojutsu Kung Jin) vs. MI|REO (Summoner Quan Chi) – 1-2
Blind Ducky (Swarm Queen D’Vorah) vs. CORN|alucarD (War God Kotal Kahn) – 1-2
YOMI|ForeverKing (Bojutsu Kung Jin) vs. VGP|Tom Brady (Grandmaster Sub-Zero) – 2-0

Top 16 Losers

HB|Tyrant (Heavy Weapons Jax) vs. YOMI|Michaelangelo (Summoner Quan Chi) – 1-2
Forever King Jr. (Vicious Ferra/Torr) vs. YOMI|DJT (Grandmaster Sub-Zero) – 2-1
EG|JWong (Thunder God Raiden) vs. N1K0LASS (Master of Souls Ermac) – 0-2
cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. YOMI|Trepound (Covert Sonya Blade) – 2-0

YOMI|Slayer vs. YOMI|Michaelangelo
STL|Khaotic Raptor (Shirai Ryu Takeda) vs. Forever King Jr. (Hellfire Scorpion) – 2-0
VGP|Tom Brady (Grandmaster Sub-Zero) vs. N1K0LASS (Master of Souls Ermac) – 1-2
cR|SonicFox (Outlaw Erron Black) vs. Blind Ducky (Swarm Queen D’Vorah) – 2-0

[hr]

usfiv-ultrastreetfighteriv-tournament

Ultra Street Fighter IV

Singles Tournament

1. Liquid|NuckleDu (Guile, Decapre)
2. EG|HelloKittyRicki (Rufus, Rolento)
3. EG|JWong (Rose, Rufus, Adon)
4. Wolfkrone (C.Viper)
5. TS|Sabin (Dhalsim)
5. CCG|Air (Poison)
7. EG|K-Brad (Cammy)
7. BAB|Khangaroo (Dudley)

9. YOMI|Joel (Ryu)
9. CORN|alucarD (Hugo, Evil Ryu)
9. Epic.GG|Onisan (Abel)
9. RM.EMP|KDZ (Yun,
Abel)
13. KiT|Nice1 (Guy)
13. PGFX|El Chakotay (El Fuerte)
13. TGA|German Luger (Vega)
13. IGS|Jebailey (Balrog, Ken)

Match Log

Grand Final

Liquid|NuckleDu (Guile) vs. EG|HelloKittyRicki (Rufus) – 3-1 Reset
Liquid|NuckleDu (Guile) vs. EG|HelloKittyRicki (Rolento, Rufus) – 3-0

Losers Final

Liquid|NuckleDu (Guile) vs. EG|JWong (Rose, Rufus, Adon) – 3-1

Winners Final

Liquid|NuckleDu (Guile) vs. EG|HelloKittyRicki (Rufus) – 1-3

Losers Semi-final

EG|JWong (Rose) vs. Wolfkrone (C.Viper) – 2-0

Top 8 Winners

Wolfkrone (C.Viper) vs. EG|HelloKittyRicki (Rolento) – 1-2
Liquid|NuckleDu (Guile) vs. EG|JWong (Rose) – 2-1

Top 8 Losers

TS|Sabin (Dhalsim) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 2-1
BAB|Khangaroo (Dudley) vs. CCG|Air (Poison) – 0-2

EG|JWong (Rufus) vs. TS|Sabin (Dhalsim) – 2-1
CCG|Air (Poison) vs. Wolfkrone (C.Viper) – 1-2

Top 16 Winners

TS|Sabin (Dhalsim) vs. EG|HelloKittyRicki (Rufus) – 1-2
Wolfkrone (C.Viper) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 2-1
Liquid|NuckleDu (Decapre) vs. BAB|Khangaroo (Dudley) – 2-0
EG|JWong (Rufus) vs. CCG|Air (Poison) – 2-0

Top 16 Losers

YOMI|Joel (Ryu) vs. KiT|Nice1 (Guy) – 2-1
PGFX|El Chakotay (El Fuerte) vs. CORN|alcuarD (Hugo) – 0-2
TGA|German Luger (Vega) vs. Epic.GG|Onisan (Abel) – 0-2
IGS|Jebailey (Balrog, Ken) vs. RM.EMP|KDZ (Abel) – 0-2

YOMI|Joel (Ryu) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 1-2
TS|Sabin (Dhalsim) vs. CORN|alucarD (Evil Ryu) – 2-0
Epic.GG|Onisan (Abel) vs. CCG|Air (Poison) – 1-2
RM.EMP|KDZ (Yun, Abel) vs. BAB|Khangaroo (Dudley) – 0-2

Auction Tournament

1. TS|Sabin (Dhalsim) – $42
2. OctopusOnFire (Blanka) – $40
3. NGamer3K (Rose) – $41
4. IGS|Jebailey (Balrog) – $92

Match Log

IGS|Jebailey (SSFIV-Balrog) $92 vs. OctopusOnFire (SSFIV AE-Blanka) $40 – 1-2
NGamer3K (SSFIV 2012-Rose) $41 vs. TS|Sabin (SSFIV-Dhalsim) $42 – 0-2
OctopusOnFire (Omega-Blanka) $40 vs. TS|Sabin (USFIV-Dhalsim) $42 – 0-2

[hr]

killerinstinct-tournament-622

Killer Instinct

1. TSC|CDjr (Maya)
2. Crazy LCD (Orchid, Maya, Hisako)
3. RM|Shin Tristan (Thunder)
4. MOR|Rico Suave (Thunder, Fulgore)
5. The Maciaga 5 (Sadira)
5. Steeeeeve (Maya)
7. YOMI|Saltface (Orchid)
7. UA|Bass NS (Spinal)

9. PBARMY|Paul B (Sabrewulf)
9. Sleep NS (Kan-Ra)
9. EMPR|Tswagg (Sadira)
9. Sleep NS (Kan-Ra)
13. MCZ|Fiyah Liger (Riptor)
13. EMPR.PxG|DaytonJ (Spinal, Sabrewulf)
13. CG|The Satche (Sadira)
13. CStyle45 (Kan-Ra)

Match Log

Grand Final

Crazy LCD (Orchid, Maya) vs. TSC|CDjr (Maya) – 1-3

Losers Final

Crazy LCD (Orchid, Hisako) vs. RM|Shin Tristan (Thunder) – 3-2

Winners Final

Crazy LCD (Maya) vs. TSC|CDjr (Maya) – 1-3

Losers Semi-final

MOR|Rico Suave (Fulgore, Thunder) vs. RM|Shin Tristan (Thunder) – 2-3

Top 8 Winners

The Maciaga 5 (Sadira) vs. Crazy LCD (Orchid) – 1-3
Steeeeeve (Maya) vs. TSC|CDjr (Maya) – 0-3

Top 8 Losers

YOMI|Saltface (Orchid) vs. RM|Shin Tristan (Thunder) – 2-3
MOR|Rico Suave (Thunder) vs. UA|Bass NS (Spinal) – 3-0

The Maciaga 5 (Sadira) vs. RM|Shin Tristan (Thunder) – 2-3
MOR|Rico Suave (Thunder) vs. Steeeeeve (Maya) – 3-0

Top 16 Winners

Crazy LCD (Maya) vs. Sleep NS (Kan-Ra) – 3-2
The Maciaga 5 (Sadira) vs. MOR|Rico Suave (Fulgore) – 3-1
TSC|CDjr (Maya) vs. YOMI.RM|Gamerblake (Jago) – 3-1
Sajam (Maya) vs. RM|Shin Tristan (Thunder) – 3-1

Top 16 Losers

PBARMY|Paul B (Sabrewulf) vs. MCZ|Fiyah Liger (Riptor) – 3-0
YOMI|Saltface (Orchid, Fulgore) vs. EMPR.PxG|DaytonJ (Spinal, Sabrewulf) – 3-1
CG|The Satche (Sadira) vs. EMPR|Tswagg (Sadira) – 0-3
UA|Bass NS (Spinal) vs. CStyle45 (Kan-Ra) – 3-2

RM|Shin Tristan vs. PBARMY|Paul B
YOMI|Saltface vs. YOMI.RM|Gamerblake
MOR|Rico Suave (Thunder) vs. EMPR|Tswagg (Sadira) – 3-1
UA|Bass NS (Spinal) vs. Sleep NS (Kan-Ra) – 3-1

[hr]

ggxrd-guiltygear-tournament

Guilty Gear Xrd

1. FF|ElvenShadow (Faust)
2. Sym (Millia Rage)
3. blackSNAKE (Venom)
4. TS|NerdJosh (Elphelt Valentine)
5. AKA (Zato-1)
5. TheBeautifuldude (Zato-1)
7. IGL|ChosenNinja (Millia Rage)
7. Hotashi (Elphelt Valentine)

Match Log

Grand Final

FF|ElvenShadow (Faust) vs. Sym (Millia Rage) – 3-2 Reset
FF|ElvenShadow (Faust) vs. Sym (Millia Rage) – 3-1

Losers Final

FF|ElvenShadow (Faust) vs. blackSNAKE (Venom) – 3-2

Winners Final

Sym (Millia Rage) vs. blackSNAKE (Venom) – 3-1

Losers Semi-final

FF|ElvenShadow (Faust) vs. TS|NerdJosh (Elphelt Valentine) – 2-0

Top 8 Winners

Sym (Millia Rage) vs. FF|ElvenShadow (Faust) – 2-1
blackSNAKE (Venom) vs. TheBeautifuldude (Zato-1) – 2-0

Top 8 Losers

IGL|ChosenNinja (Millia Rage) vs. AKA (Zato-1) – 1-2
Hotashi (Elphelt Valentine) vs. TS|NerdJosh (Elphelt Valentine) – 0-2

AKA (Zato-1) vs. FF|ElvenShadow (Faust) – 1-2
TheBeautifuldude (Zato-1) vs. TS|NerdJosh (Elphelt Valentine) – 1-2

[hr]

ssb4-ssb-smash-wiiu-3ds-tournament-622

Super Smash Bros. for Wii U

Singles Tournament

Top 16 Winners

jt5565 vs. GGA|NiTe
WiSH vs. Coco
Skillager vs. SSHQ|GDX
ZeRo vs. Laitome

Top 16 Losers

VGBC|GimR vs. dekillsage
E2C|BoScotty vs. Acid
JJROCKETS vs. GHQ|Excel Mel
Xyz vs. MPTV.WFGA|Mr. Doom

Auction Tournament

1. Mr. Doom (Yoshi) & Bo Scotty (Dark Pit)
2. JJRockets (Falco) & Dr.Pizza (Sheik)
3. GG|Nick (Meta Knight) & vsc_ovr9K (Captain Falcon)
3. Jeez Loweez (King Dedede) & Break (Pikachu)

Match Log

Grand Final

JJRockets (Falco) & Dr.Pizza (Sheik) vs. Mr. Doom (Yoshi) & Bo Scotty (Dark Pit) – 0-3

Semi-finals

GG|Nick (Meta Knight) & vsc_ovr9K (Captain Falcon) vs. Dr.Pizza (Sheik) & JJRockets (Falco) – 0-2
Jeez Loweez (King Dedede) & Break (Pikachu) vs. Mr. Doom (Yoshi) & Bo Scotty (Dark Pit) – 0-2

[hr]

ssbm-melee-tournament

Super Smash Bros. Melee

Singles Tournament

. DJ Nintendo (Fox)
2. Poor Duck (Samus)
3. CTRL|The Moon (Marth)
4. EXP|Dart! (Marth)
5. Frootloop (Falco)
5. darkrain (Captain Falcon)
7. Juggleguy (Captain Falcon)
7. Vro (Marth)

Match Log

Grand Final

DJ Nintendo (Fox) vs. Poor Duck (Samus)Reset
DJ Nintendo (Fox) vs. Poor Duck (Samus)

Losers Final

Poor Duck (Samus) vs. CTRL|The Moon (Marth) – 3-2

Winners Final

CTRL|The Moon (Marth) vs. DJ Nintendo (Fox) – 2-3

Losers Semi-final

Poor Duck (Samus) vs. EXP|Dart! (Marth) – 3-2

Top 8 Winners

Poor Duck (Samus) vs. DJ Nintendo (Fox) – 0-2
Frootloop (Falco) vs. CTRL|The Moon (Marth) – 1-2

Top 8 Losers

darkrain (Captain Falcon) vs. Juggleguy (Captain Falcon) – 2-0
Vro (Marth) vs. EXP|Dart! (Marth) – 1-2

darkrain (Captain Falcon) vs. Poor Duck (Samus) – 1-2
Frootloop (Falco) vs. EXP|Dart! (Marth) – 1-2

Doubles Tournament

1. DJ Nintendo (Fox) & The Moon (Fox)
2. Mundungu (Fox) & Frootloop (Fox)
3. Darkrain (Captain Falcon) & Dart (Marth, Fox)
4. Cosmo (Fox, Marth) vs. Orly (Captain Falcon)

Match Log

Grand Final

The Moon (Fox) & DJ Nintendo (Fox) vs. Mundungu (Fox) & Frootloop (Fox) – 3-0

Losers Final

Darkrain (Captain Falcon) & Dart (Marth, Fox) vs. Mundungu (Fox) & Frootloop (Fox) – 0-3

Winners Final

DJ Nintendo (Fox) & The Moon (Fox) vs. Darkrain (Captain Falcon) & Dart (Marth) – 0-3

Losers Semi-final

Cosmo (Fox, Marth) vs. Orly (Captain Falcon) vs. Mundungu (Fox) & Frootloop (Fox) – 0-3

[hr]

combobreaker-tournament-622

Mystery Tournament

1. SSHQ|GDX
2. DG|Katy Pamyurin
3. JOB|Mr. Travis (Meta Knight)
4. Master Splinte
5. Fabama
5. randomlama
7. CanadianBac0nz
7. Crimefighter

Match Log

Grand Final – #IDARB

DG|Katy Pamyurin (Your Moms) vs. SSHQ|GDX (Dkivekick) – 0-2

Losers Final – Kirby Superstar: Samurai Kirby

DG|Katy Pamyurin (Kirby) vs. JOB|Mr. Travis (Meta Knight) – 2-1

Winners Final – Pokemon Stadium

DG|Katy Pamyurin vs. SSHQ|GDX

Losers Semi-final – MadWorld

JOB|Mr. Travis vs. Master Splinter – 3-2

Top 8 Winners – S Junior League Dodgeball

DG|Katy Pamyurin (April) vs. Fabama (Julia) – 2-0
SSHQ|GDX (Chris) vs. Master Splinter (Taska) – 2-1

Top 8 Losers

Hajime no Ippo THE FIGHTING!

JOB|Mr. Travis vs. CanadianBac0nz
randomlama (Eiji Date) vs. Crimefighter (Ryuhei Sawamura) – 2-0

Heavy Metal: Geomatrix

JOB|Mr. Travis (Lance, Duke) vs. Fabama (Duke) – 3-1
Master Splinter (Zeus) vs. randomlama (Zeus) – 3-2

[h

divekick-tournament

Divekick Addition Edition

1. Argenrost (Redacted)
2. Laitome (Kenny)
3. MCZ|Fiyah Liger (Redacted)
4. parrythelightning (Kenny, The Baz)
5. LocoJoe (Kung Pao)
5. HANSON (Kung Pao)
7. CanadianBac0nz (Stream)
7. Waasiq (Kung Pao)

Match Log

Grand Final

Argenrost (Redacted) vs. Laitome (Kenny) – 3-1

Losers Final

MCZ|Fiyah Liger (Redacted) vs. Laitome (Kenny) – 1-3

Winners Final

MCZ|Fiyah Liger (Redacted) vs. Argenrost (Redacted) – 1-3

Losers Semi-final

parrythelightning (Kenny) vs. Laitome (Kenny) – 1-2

Top 8 Winners

HANSON (Kung Pao)vs. MCZ|Fiyah Liger (Redacted) – 1-2
parrythelightning (Kenny) vs. Argenrost (Redacted) – 0-2

Top 8 Losers

LocoJoe (Kung Pao) vs. CanadianBac0nz (Stream) – 2-1
Waasiq (Kung Pao) vs. Laitome (Kenny) – 0-2

parrythelightning (The Baz) vs. LocoJoe (Kung Pao) – 2-0
HANSON (Kung Pao) vs. Laitome (Kenny) – 0-2

[hr]

uniel-tournament

Under Night In-Birth Exe:Late

1. cR|SonicFox (Carmine)
2. CORN|Footwurk (Gordeau)
3. Psykotik (Orie)
4. TS|Sabin (Hilda)
5. Rikir (Chaos)
5. Giuseppe (Gordeau)
7. Argenrost (Waldstein)
7. Wolfkrone (Hilda)

Match Log

Grand Final

cR|SonicFox (Carmine) vs. CORN|Footwurk (Gordeau) – 3-1

Losers Final

Psykotik (Orie) vs. CORN|Footwurk (Gordeau) – 1-3

Winners Final

Psykotik (Orie) vs. cR|SonicFox (Carmine) – 1-3

Losers Semi-final

TS|Sabin (Hilda) vs. CORN|Footwurk (Gordeau) – 1-2

Top 8 Winners

cR|SonicFox (Carmine) vs. CORN|Footwurk (Gordeau) – 2-0
TS|Sabin (Hilda) vs. Psykotik (Orie) – 0-2

Top 8 Losers

Argenrost (Waldstein) vs. Rikir (Chaos) – 1-2
Wolfkrone (Hilda) vs. Giuseppe (Gordeau) – 0-2

TS|Sabin (Hilda) vs. Rikir (Chaos) – 2-1
CORN|Footwurk (Gordeau) vs. Giuseppe (Gordeau) – 2-0

[hr]

kofxiii-tournament-622

The King of Fighters XIII

1. MCZ.LDA|Luis Cha (Kim/Shen/EX Iori)
2. Mario E (EX Iori/Terry/EX Kyo, Mai/Terry/Kensou, Mai/Terry/Chen)
3. KCO|Pedro (EX Iori/Benimaru/Mr. Karate)
4. James Jr. (Mr. Karate/Kim/EX Iori)

Match Log

Grand Final

Mario E (Mai/Terry/Kensou, Mai/Terry/Chen) vs. MCZ.LDA|Luis Cha (Kim/Shen/EX Iori) – 0-3

Losers Final

Mario E (EX Kyo/Terry/EX Iori) vs. KCO|Pedro (EX Iori/Benimaru/Mr. Karate) – 3-2

Winners Final

KCO|Pedro (EX Iori/Benimaru/Mr. Karate) vs. MCZ.LDA|Luis Cha (Kim/Shen/EX Iori) – 0-3

Losers Semi-final

Mario E (EX Iori/Terry/EX Kyo) vs. James Jr. (Mr. Karate/Kim/EX Iori) – 2-0

[hr]

umvc3-tournament-622

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Singles Tournament

1. EG|JWong (Wolverine/Storm/Akuma)
2. BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar)
3. JRosa (Morrigan/Doctor Doom/Strider Hiryu)
4. EG|K-Brad (Trish/Vergil/Dante)

Auction Tournament

1. Kinderparty (Zero/Spencer/Spider-Man) – $17
2. Joshua Travis (Wolverine/X-23/Phoenix) – $25
3. Phenom (Viewtiful Joe/Nova/Thor) – $27
4. IMashButtons (Shuma/Hulk/She-Hulk) – $22

Match Log

IMashButtons (Shuma/Hulk/She-Hulk) $22 vs. Kinderparty (Zero/Spencer/Spider-Man) $17 – 1-2
Phenom (Viewtiful Joe/Nova/Thor) $27 vs. Joshua Travis (Wolverine/X-23/Phoenix) $25 – 0-2
Kinderparty (Zero/Spencer/Spider-Man) $17 vs. Joshua Travis (Wolverine/X-23/Phoenix) $25 – 2-0

[hr]

p4u2-p4au-tournament

Persona 4 Arena Ultimax

1. BananaKen
2. DSmoove
3. CORN|AxisTheBeast
4. SQ
5. DC
5. Skye
7. Grant
7. Omni

[hr]

skullgirls-tournament-622

Skullgirls Encore

1. cR|SonicFox (Fukua/Eliza)
2. Dekillsage (Fukua/Cerebella)
3. Swiftfox-Dash (Peacock/Cerebella)
4. WingZero (Filia/Parasoul)

Match Log

Grand Final

Dekillsage vs. cR|SonicFox

Losers Final

Dekillsage vs. Swiftfox-Dash

Winners Final

Dekillsage (Fukua/Cerebella) vs. cR|SonicFox (Fukua/Eliza)

Losers Semi-final

WingZero (Filia/Parasoul) vs. Swiftfox-Dash (Peacock/Cerebella) – 0-2

[hr]

ttt2-tournament-622

Tekken Tag Tournament 2

1. Fighting GM (Lee/Violet)
2. Al Chrishin (Kazuya/Devil Jin)
3. BrawlPro (King/Armor King)
4. rick_tha_ruler (Bob/Bruce)
5. Mateo (JACK-6/Feng, Bob/Slim Bob)
5. TFA|JodyTheGreat (Lee/Violet)

Match Log

Winners Final

Fighting GM vs. Al Chrishin – Reset
Fighting GM vs. Al Chrishin

Losers Final

FightingGM (Lee/Violet) vs. BrawlPro (King/Armor King)

Winners Final

FightingGM (Lee/Violet) vs. Al Chrishin (Kazuya/Devil Jin)

Losers Semi-final

rick_tha_ruler (Bob/Bruce) vs. BrawlPro (King/Armor King) – 0-2

Top 8 Winners

Mateo (JACK-6/Feng) vs. Al Chrishin (Kazuya/Devil Jin) – 1-2
FightingGM (Lee/Violet) vs. Rick tha Ruler (Bruce/Marshall Law, Bob/Bruce) – 2-1

Top 8 Losers

Mateo (Bob/Slim Bob, JACK-6/Feng) vs. BrawlPro (King/Armor King) – 1-2
rick_tha_ruler (Bob/Bruce) vs. TFA|JodyTheGreat (Lee/Violet) – 2-0

[hr]

injustice-tournament-622

Injustice: Gods Among Us

1. cR|SonicFox (Batgirl)
2. cR|Whiteboi (Doomsday)
3. KiT|ForeverKing (Martian Manhunter, The Flash)
4. EMP.RM|Darth Arma (Batman)

Match Log

Grand Final

cR|SonicFox (Batgirl) vs. cR|Whiteboi (Doomsday) – 0-3 Reset
cR|SonicFox (Batgirl) vs. cR|Whiteboi (Doomsday) – 3-1

Losers Final

KiT|ForeverKing (The Flash) vs. cR|Whiteboi (Doomsday) – 2-3

Winners Final

cR|SonicFox (Batgirl) vs. cR|Whiteboi (Doomsday) – 3-2

Losers Semi-final

KiT|ForeverKing (Martian Manhunter) vs. EMP.RM|Darth Arma (Batman) – 3-1

[hr]

Source: Combo Breaker, thank you to Delriach and BGCallisto for results for numerous tournaments