Texas Showdown 2015 Results

By on May 10, 2015 at 5:00 pm
texas_showdown_2015_622x320

texas_showdown_2015_622x320

Texas’s premier fighting game tournament is back for another round! This weekend is Texas Showdown 2015 in Houston,Texas. Established in 2001, Texas Showdown is a chance to for players in Texas and the surrounding areas to gather together and show off their shine, so if you want to catch the action, tune in beginning this Friday.

Tournament Games

Check the Texas Showdown 2015 Challonge page for brackets.

  • BlazBlue Chronophantasma Extend
  • Guilty Gear Xrd -SIGN-
  • Gundam Extreme VS. Full Boost
  • Killer Instinct
  • Mortal Kombat X
  • Persona 4 Arena Ultimax
  • Super Street Fighter II Turbo
  • Street Fighter III 3rd Strike
  • Ultra Street Fighter IV
  • Super Smash Bros. Melee
  • Super Smash Bros. Wii U
  • Super Street Fighter II Turbo
  • Tekken Tag Tournament 2
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3
  • Tekken Tag Tournament 2

Texas Shodown will be a Capcom Pro Tour 2015 ranking event, distributing points for the top 16 placers in the Ultra Street Fighter IV tournament. In addition, Bandai Namco Games will be bringing the latest version of Tekken 7, playable at the Mad Catz booth in the venue.

Ultra Fight Night – Battle in the Pandagon

The Ultra Fight Night (UFN) is back again! This series of exhibition is a great chance to see some of the regional talent face-off against your everyday top players. UFN will begin at 8 PM CDT on Friday (GGXrd, UMVC3) and at 9 PM on Saturday (USFIV).

UFN Fight Card
[column size=”one-half”]

Friday May 8

Ultimate Marvel vs. Capcom

  • UVG|Noel Brown vs. VGP|Busby
  • Kane Blueriver vs. J-Dog
  • Terry Bogard vs. CTRL|Flux
  • Carnevil vs. Frankie G

Guilty Gear Xrd

  • Lord Knight vs. Kid Viper
  • Jan vs. FF|Elven Shadow
[/column] [column size=”one-half” last=”true”]

Saturday May 9

Ultra Street Fighter IV

  • Tampa Bison vs. 801 Strider
  • VGP|cHaotix vs. EG|K-Brad
  • CCG|Air vs. GG|Brolylegs
  • Liquid|NuckleDu vs. VGP|Nashfan
  • DL|WTHamad vs. EG|JWong
[/column]

Streams

Texas Showdown 2015 will be brought to you live by the following streamers: Level|Up, PandaxGaming, Texas Melee, and BeastChan23.

Level|Up

Watch live video from LevelUpLive on www.twitch.tv

PandaxGaming

Watch live video from PandaxGaming on www.twitch.tv

Texas Melee

Watch live video from TeamGreenSleeves on www.twitch.tv

BeastChan23

Watch live video from BeastChan23 on www.twitch.tv

Schedule
texasshowdown-2015-streamschedule
Click for larger view.
[hr]

Results

usfiv-ultrastreetfighteriv-tournament

Ultra Street Fighter IV

1. INFILTRATION (Ryu, Elena, Ken, Chun-Li, Akuma, Rolento)
2. Snakes Eyez (Zangief)
3. EG|K-Brad (Cammy, Chun-Li)
4. 801 Strider (Abel)
5. Tempo|ChrisG (Sakura)
5. EG|HelloKittyRicki (Rolento, Rufus,Chun-Li)
7. Magneto1080P (Elena)
7. Hsien (Yun)

9. DL|Four Wude (Akuma)
9. CCG|Air (Poison)
9. VGP|Integra (Ken)
9. EG|JWong (Elena)
13. Epic L.GG|Onisan (Abel)
13. Liquid|NuckleDu (Guile)
13. VGP|cHaotix (Dudley)
13. HaMAGO (WTHamad) (Fei Long)

Match Log

Grand Final

INFILTRATION (Akuma) vs. Snake Eyez (Zangief) – 1-3 Reset
INFILTRATION (Ryu, Rolento) vs. Snake Eyez (Zangief) – 3-2

Losers Final

Snake Eyez (Zangief) vs. EG|K-Brad (Chun-Li) – 3-1

Winners Final

INFILTRATION (Chun-Li) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 3-2

Losers Semi-final

Snake Eyez (Zangief) vs. 801 Strider (Abel) – 3-0

Top 8 Winners

INFILTRATION (Ken) vs. EG|HelloKittyRicki (Rolento) – 3-1
Tempo|ChrisG (Sakura) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 2-3

Top 8 Losers

Magneto1080P (Elena) vs. 801 Strider (Abel) – 0-3
Hsien (Yun) vs. Snake Eyez (Zangief) – 1-3

Tempo|ChrisG (Sakura) vs. 801 Strider (Abel) – 2-3
Snake Eyez (Zangief) vs. EG|HelloKittyRicki (Chun-Li) – 3-0

Top 16 Winners

INFILTRATION (Ryu) vs. 801 Strider (Abel) – 2-0
Magneto1080P (Elena) vs. EG|HelloKittyRicki (Rufus) – 0-2
Tempo|ChrisG (Sakura) vs. EG|JWong (Rufus) – 2-1
Snake Eyez (Zangief) vs. EG|K-Brad (Chun-Li) – 1-2

Top 16 Losers

Epic L.GG|Onisan vs. DL|FourWude
Liquid|NuckleDu vs. CCG|Air
VGP|Integra vs. VGP|cHaotix
Hsien vs. HaMAGO

Magneto1080P vs. DL|Four Wude
801 Strider vs. CCG|Air
Snake Eyez vs. VGP|Integra
EG|JWong vs. Hsien

Top 32 Winners

INFILTRATION (Elena) vs. HaMAGO (Fei Long) – 2-0
801 Strider (Abel) vs. Hsien (Yun) – 2-1
Magneto1080P (Elena) vs. VGP|NASHFAN (Chun-Li) – 2-1
Tampa Bison (M.Bison) vs. EG|HellokittyRicki (Rufus, Rolento) – 1-2
CCG|Air (Poison) vs. EG|JWong (Rufus) – 1-2
Tempo|ChrisG (Sakura) vs. MLSwear (Hakan) – 2-1
DL|Four Wude (Akuma) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 0-2
Snake Eyez (Zangief) vs. CuBlanco (Vega) – 2-1

Top 32 Losers

OD|Chairman vs. Epic L.GG|Onisan
Coin Up|Ludovic vs. LU|CaliPower
Liquid|NickleDu vs. TommyGunzss
GOL|Krucial B vs. GG|Brolylegs
Starwin vs. VGP|Integra
solidxpanda vs. VGP|cHaotix
Ip Man vs. Chrisdat
Hunted Chimera vs. TSS|Marsh D Teach

CuBlanco vs. Epic L.GG|Onisan
DL|Four Wude vs. LU|CaliPower
MLSwear vs. Liquid|NuckleDu
CCG|Air vs. GG|Brolylegs
Tampa Bison vs. VGP|Integra
VGP|NASHFAN vs. VGP|cHaotix
Hsien vs. Ip Man
HaMAGO vs. Hunted Chimera

Exhibitions

VGP|NASHFAN (Chun-Li) vs. Liquid|NuckleDu (Guile) – 1-5 ○●●●●●
CCG|Air (Poison) vs. GG|Brolylegs (Chun-Li) 5-1 ●○○○○○
VGP|cHaotix (Dudley) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 2-5 ○○●●●●●
801 Strider (Abel) vs. Tampa Bison (M.Bison) – 5-2 ○●○●○○○
DL|WTHamad (Fei Long) vs. EG|JWong (Rose) – 4-5

[hr]

mkx-mortalkombatx-tournament

Mortal Kombat X

1. Digit (Thunder God Raiden)
2. Tempo|ChrisG (Ancestral Kung Jin, Hellfire Scorpion)
3. KH|Scar (Special Forces Sonya Blade, Heavy Weapons Jax, Covert Ops Sonya Blade)
4. DL|Four Wude (Hellfire Scorpion)
5. EG|JWong (Thunder God Raiden)
5. Saionide (Hollywood Cassie Cage)
7. Pnut (War God Kotal Kahn)
7. Coosco (Covert Ops Sonya Blade)

9. KH|HandySavage (Piercing Mileena)
9. GnarlyGatoAlex (War God Kotal Kahn)
9. KH|Royale (Cybernetic Kano)
9. The GreatShake (Grandmaster Sub-Zero)
13. UA|M Betty (Nimble Reptile)
13.. KH|Mattix (Venomous D’Vorah)
13. CTRL|Flux (Royal Storm Kitana)
13. C88|MyGod

Match Log

Grand Final

Tempo|ChrisG (Ancestral Kung Jin) vs. Digit (Thunder God Raiden) – 2-3

Losers Final

Tempo|ChrisG (Ancestral Kung Jin) vs. KH|Scar (Special Forces Sonya Blade, Covert Ops Sonya Blade) – 3-2

Winners Final

Digit (Thunder God Raiden) vs. Tempo|ChrisG (Hellfire Scorpion, Ancestral Kung Jin) – 3-1

Losers Semi-final

DL|Four Wude (Hellfire Scorpion) vs. KH|Scar (Special Forces Sonya Blade) – 0-2

Top 8 Winners

KH|Scar (Special Forces Sonya Blade, Heavy Weapons Jax) vs. Digit (Thunder God Raiden) – 1-2
Sainonide (Hollywood Cassie Cage) vs. Tempo|ChrisG (Hellfire Scorpion, Ancestral Kung Jin) – 1-2

Top 8 Losers

EG|JWong (Thunder God Raiden) vs. Pnut (War God Kotal Kahn) – 2-1
DL|Four Wude (Hellfire Scorpion) vs. Coosco (Covert Ops Sonya Blade) – 2-0

KH|Scar (Heavy Weapons Jax, Special Forces Sonya Blade) vs. EG|JWong (Thunder God Raiden) – 2-1
 DL|Four Wude (Hellfire Scorpion) vs. Saionide (Hollywood Cassie Cage) – 2-0

Top 16 Winners

DL|Four Wude (Hellfire Scorpion) vs. KH|Scar (Special Forces Sonya Blade) – 0-2
Digit (Thunder God Raiden) vs. Coosco(Covert Ops Sonya Blade) – 2-1
Tempo|ChrisG (Ancestral Kung Jin) vs. GnarlyGatoAlex (War God Kotal Kahn) – 2-0
Saionide (Hollywood Cassie Cage) vs. KH|HandySavage (Piercing Mileena) – 2-0

Top 16 Losers

UA|M Betty (Nimble Reptile) vs. EG|JWong (Thunder God Raiden) – 0-2
Pnut (War God Kotal Kahn) vs. KH|Mattix (Venomous D’Vorah) – 2-0
CTRL|Flux (Royal Storm Kitana) vs. KH|Royale (Cybernetic Kano) – 1-2
TheGreatShake vs. C88|MyGod

EG|JWong (Thunder God Raiden) vs. KH|HandySavage (Piercing Mileena) – 2-0
Pnut (War God Kotal Kahn) vs. GnarlyGatoAlex (War God Kotal Kahn) – 2-0
Coosco (Covert Ops Sonya Blade) vs. KH|Royale (Cybernetic Kano) – 2-1
DL|Four Wude (Hellfire Scorpion) vs. The GreatShake (Grandmaster Sub-Zero) – 2-0

[hr]

ggxrd-guiltygear-tournament

Guilty Gear Xrd -SIGN-

1. ElvenShadow (Faust)
2. Jan (Potemkin)
3. TDG|Oso (Elphelt Valentine)
4. Kid Viper (Elphelt Valentine)
5. R0B0T (Sol Badguy)
5. JustKensou (Chipp Zanuff)
7. VGP|NASHFAN (May)
7. TS|Lord Knight (Millia Rage)

9. Mikeboy (Slayer)
9. Stone vs. R0B0T
9. Sylint (Bedman)
9. Sunfish (Venom)
13. Matt H (Sol Badguy)
13. Llama (Axl Low)
13. Ozma (Millia Rage)
13. Duncan (Axl Low)

Match Log

Grand Final

ElvenShadow (Faust) vs. Jan (Potemkin) – 3-0

Losers Final

TDG|Oso (Elphelt Valentine) vs. Jan (Potemkin) – 1-3

Winners Final

Jan (Potemkin) vs. ElvenShadow (Faust) – 1-3

Losers Semi-final

TDG|Oso (Elphelt Valentine) vs. Kid Viper (Elphelt Valentine) – 2-1

Top 8 Winners

ElvenShadow (Faust) vs. TDG|Oso (Elphelt Valentine) – 2-0
Jan (Potemkin) vs. JustKensou (Chipp Zanuff) – 2-0

Top 8 Losers

VGP|NASHFAN (May) vs. R0B0T (Sol Badguy) – 0-2
Kid Viper (Elphelt Valentine) vs. TS|Lord Knight (Millia Rage) – 2-1

TDG|Oso (Elphelt Valentine) vs. R0B0T (Sol Badguy) – 2-1
JustKensou (Chipp Zanuff) vs. Kid Viper (Elphelt Valentine) – 0-2

Top 16 Winners

Kid Viper (Elphelt Valentine) vs. ElvenShadow (Faust) – 1-2
TDG|Oso (Elphelt Valentine) vs. Sylint (Bedman) – 2-0
Stone vs. Jan
JustKensou (Chipp Zanuff) vs. VGP|NASHFAN (May) – 2-0

Top 16 Losers

Matt H (Sol Badguy) vs. Mikeboy (Slayer) – 1-2
Llama (Axl Low) vs. R0B0T (Sol Badguy) – 0-2
Ozma (Millia Rage) vs. TS|Lord Knight (Millia Rage) – 0-2
Sunfish (Venom) vs. Duncan (Axl Low) – 2-0

VGP|NASHFAN (May) vs. Mikeboy (Slayer) – 2-1
Stone vs. R0B0T
TS|Lord Knight (Millia Rage) vs. Sylint (Bedman) – 2-1
Kid Viper (Elphelt Valentine) vs. Sunfish (Venom) – 2-1

[hr]

umvc3-tournament-622

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

1. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil)
2. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel, Zero/Doctor Doom/Dante)
3. EG|JWong (Wolverine/Storm/Akuma)
4. CTRL|Flux (Zero/Vergil/Dante)
5. INS|Rubeks (Super-Skrull/Spencer/M.O.D.O.K.)
5. INS|Buckethead (Zero/Morrigan/Doctor Doom)
7. DCB.GG|Frankie G (Spencer/Vergil/Hawkeye)
7. BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar)

Match Log

Grand Final

Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) vs. CTRL|RayRay (Zero/Doctor Doom/Dante) – 2-3 Reset
Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) vs. CTRL|RayRay (Zero/Doctor Doom/Dante) – 3-1

Losers Final

EG|JWong (Wolverine/Storm/Akuma) vs. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel) – 1-3

Winners Final

EG|JWong (Storm/Wolverine/Akuma) vs. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 1-3

Losers Semi-final

CTRL|Flux (Zero/Vergil/Dante) vs. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel) – 2-3

Top 8 Winners

EG|JWong (Wolverine/Storm/Akuma) vs. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel) – 3-1
CTRL|Flux (Zero/Vergil/Dante) vs. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 0-3

Top 8 Losers

INS|Rubeks (Super-Skrull/Spencer/M.O.D.O.K.) vs. DCB.GG|Frankie G (Spencer/Vergil/Hawkeye) – 3-1
BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar) vs. INS|Buckethead (Zero/Morrigan/Doctor Doom) – 2-3

CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel) vs. INS|Rubeks (Super-Skrull/Spencer/M.O.D.O.K.) – 3-1
CTRL|Flux (Zero/Vergil/Dante) vs. INS|Buckethead (Zero/Morrigan/Doctor Doom) – 3-2

Top 16 Winners

EG|JWong (Wolverine/Storm/Akuma) vs. Jan (Hulk/Shuma-Gorath/Haggar) – 3-1
BE|Kane Blueriver (Hulk/Haggar/Sentinel) vs. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel) – 1-3
Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) vs. UA|Terry Bogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) – 3-2
CTRL|Flux (Zero/Vergil/Dante) vs. DCB.GG|Frankie G (Spencer/Vergil/Nova) – 3-1

Top 16 Losers

GDLK|Abe (Nova/Doctor Strange/Spencer) vs. EG|K-Brad (Trish/Vergil/Dante) – 3-0
INS|Rubeks (Super-Skrull/Spencer/M.O.D.O.K.) vs. CH|Lambobambo (Dante/Vergil/Strider Hiryu, Dante/Trish/Vergil) – 3-0
UVG|The Professional (Wolverine/Doctor Doom/Phoenix) vs. Rylander (Zero/Vergil/Dante) – 3-0
INS|AJ Tucker (Zero/Vergil/Dante) vs. INS|Buckethead (Morrigan/Zero/Doctor Doom) – 0-3

GDLK|Abe (Nova/Doctor Strange/Spencer) vs. DCB.GG|Frankie G (Spencer/Vergil/Nova) – 2-3
INS|Rubeks (Super-Skrull/Spencer/M.O.D.O.K.) vs. UA|Terry Bogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) – 3-2
UVG|The Professional (Wolverine/Doctor Doom/Phoenix) vs. BE|Kane Blueriver (Hulk/Haggar/Sentinel) – 1-3
INS|Buckethead (Morrigan/Zero/Doctor Doom) vs. Jan (Hulk/Shuma-Gorath/Haggar) – 3-1

Exhibitions

Carnevil (Morrigan/Doctor Doom/Dormammu) vs. DCB.GG|Frankie G (Spencer/Vergil/Hawkeye) – 3-5 ●●●○○●○●
BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar) vs. J Dog (Nemesis T-Type/Hulk/Sentinel) – 5-4 ○●●○○○●●○
UA|Ryan (Nova/Doctor Doom/Vergil) vs. UVG|The Professional (Wolverine/Doctor Doom/Phoenix) – 0-7 ●●●●●●●
CTRL|Flux (Zero/Vergil/Dante) vs. Terry Bogard (Morrigan/Dante/Strider Hiryu) – 7-2 ○●●○○○○○

[hr]

ssb4-ssb-smash-wiiu-3ds-tournament-622

Super Smash Bros. for Wii U

1. Karna (Sheik, Fox)
2. DJ Fliphop (Diddy Kong)
3. Samboner (Sheik)
4. TLOC|Denti (Yoshi, Sheik)
5. Trela (Mewtwo, Dr. Mario)
5. Mbohne (Mario)
7. GNES (Mario)
7. Zori (Mega Man)

Match Log

Grand Final

DJ Fliphop (Diddy Kong) vs. Karna (Sheik, Fox) – 3-0 Reset
DJ Fliphop (Diddy Kong) vs. Karna (Sheik, Fox) – 2-3

Losers Final

DJ Fliphop (Diddy Kong) vs. Samboner (Sheik) – 3-1

Winners Final

DJ Fliphop (Diddy Kong) vs. Karna (Sheik) – 1-3

Losers Semi-final

Samboner (Sheik) vs. TLOC|Denti (Yoshi) – 2-1

Top 8 Winners

Karna (Sheik) vs. Trela (Mewtwo) – 2-0
DJ Fliphop (Diddy Kong) vs. Mbohne (Mario) – 2-0

Top 8 Losers

GNES (Mario) vs. TLOC|Denti (Sheik) – 0-2
Samboner (Sheik) vs. Zori (Mega Man) – 2-0

TLOC|Denti (Yoshi) vs. Trela (Mewtwo, Dr. Mario) – 2-0
Samboner (Sheik) vs. Mbohne (Mario) – 2-0

[hr]

killerinstinct-tournament-622

Killer Instinct

1. Bass NS (Spinal)
2. C88|MyGod (Sabrewulf)
3. Thrash Heavy (TJ Combo)
4. HTX|Sickle (Glacius)
5. GOL|Bl1tz87 (Shadow Jago, Fulgore)
5. xx Your Disease (Thunder)
7. Raven is Raw (Spinal)
7. 482|Creole Mustard (Hisako)

Match Log

Grand Final

C88|MyGod (Sabrewulf) vs. Bass NS (Spinal) – 3-1 Reset
C88|MyGod (Sabrewulf) vs. Bass NS (Spinal) – 2-3

Losers Final

C88|MyGod (Sabrewulf) vs. Thrash Heavy (TJ Combo) – 3-0

Winners Final

C88|MyGod (Sabrewulf) vs. Bass NS (Spinal) – 2-3

Losers Semi-final

HTX|Sickle (Glacius) vs. Thrash Heavy (TJ Combo) – 1-3

Top 8 Winners

xx Your Disease (Thunder) vs. C88|MyGod (Sabrewulf) – 0-3
Bass NS (Spinal) vs. GOL|Bl1tz87 (Shadow Jago) – 3-0

Top 8 Losers

HTX|Sickle (Glacius) vs. Raven is Raw (Spinal) – 3-2
482|Creole Mustard (Hisako) vs. Thrash Heavy (TJ Combo) – 2-3

HTX|Sickle (Glacius) vs. GOL|Bl1tz87 (Fulgore) – 3-1
xx Your Disease (Thunder) vs. Thrash Heavy (TJ Combo) – 1-3

[hr]

ttt2-tournament-622

Tekken Tag Tournament 2

1. Overall
2. Grims
3. Jackie Tran
4. TurnDaoforWhat
5. RBL|Crowder
5. super gee 81
7. Kaito
7. MikeBoy

[hr]

p4u2-p4au-tournament

Persona 4 Arena Ultimax

1. TS|Lord Knight (Margaret)
2. nobodyexe (Aigis)
3. Pfhor (Mitsuru Kirijo)
4. Genius Champion (Yu Narukami)
5.TDG|Oso
5. Sunfish
7. Rayplay
7. 482|Saykin

Match Log

Grand Final

TS|Lord Knight (Margaret) vs. nobodyexe (Aigis) – 3-0

Losers Final

Pfhor (Mitsuru Kirijo) vs. nobodyexe (Aigis) – 2-3

Winners Final

nobodyexe (Aigis) vs. TS|Lord Knight (Margaret) – 1-3

Losers Semi-final

Pfhor (Mitsuru Kirijo) vs. Genius Champion (Yu Narukami) – 2-1

Top 8 Winners

Pfhor (Mitsuru Kirijo) vs. TS|Lord Knight (Margaret) – 0-2
Genius Champion (Yu Narukami) vs. nobodyexe (Aigis) – 0-2

Top 8 Losers

Rayplay vs. TDG|Oso
Sunfish vs. 482|Saykin

Genius Champion vs. TDG|Oso
Pfhor vs. Sunfish

[hr]

bbcpex-tournament

BlazBlue Chronophantasma Extend

1. huey253 (Bang)
2. Danke (Kagura)
3. Matt H (Ragna)
4. Dawn Hikarii (Noel)
5. Ozma (Litchi)
5. 482|Timez (Valkenhayn, ν-No.13-)
7. ScottieYosh (Ragna)
7. Kid Viper (Hazama)

Match Log

Grand Final

Danke (Kagura) vs. huey253 (Bang) – 1-3

Losers Final

Danke (Kagura) vs. Matt H (Ragna) – 3-0

Winners Final

huey253 (Bang) vs. Matt H (Ragna) – 3-0

Losers Semi-final

Danke (Kagura) vs. Dawn Hikarii (Noel) – 2-0

Top 8 Winners

Dawn Hikarii (Noel) vs. Matt H (Ragna) – 1-2
huey253 (Bang) vs. Danke (Kagura) – 2-0

Top 8 Losers

ScottieYosh (Ragna) vs. Ozma (Litchi) – 0-2
Kid Viper (Hazama) vs. 482|Timez (Valkenhayn) – 0-2

Danke vs. Ozma
482|Timez (Valkenhayn, ν-No.13-) vs. Dawn Hikarii (Noel) – 0-2

[hr]

uniel-tournament

Under Night In-Birth

1. Rylander (Merkava)
2. Danke (Vatista, Byakuya)
3. Secret (Waldstein)
4. CTRL|Flux (Vatista)

Match Log

Grand Final

Danke (Byakuya, Vatista) vs. Rylander (Merkava) – 0-3

Losers Final

Danke (Vatista) vs. Secret (Waldstein) – 3-0

Winners Final

Danke (Vatista) vs. Rylander (Merkava) – 1-3

Losers Semi-final

CTRL|Flux (Vatista) vs. Secret (Waldstein) – 1-2

[hr]

sfiii-3soe-3rdstrikeonlinedition-tournament

Street Fighter III 3rd Strike Online Edition

1. EG|JWong (Chun-Li)
2. Tempo|ChrisG (Yang, Necro, Yun, Ken)
3. EG|HelloKittyRicki (Chun-Li, Ken)
4. Chrisdat (Chun-Li)
5. KD Alpha (Yang, Ryu)
5. Hoss (Alex)
7. Izco (Necro)
7. Kermit Alexander (Alex)

Match Log

Grand Final

Tempo|ChrisG (Necro, Yun, Ken) vs. EG|Jwong (Chun-Li) – 0-3

Losers Final

Tempo|ChrisG (Yang) vs. EG|HelloKittyRicki (Ken) – 2-0

Winners Final

EG|JWong (Chun-Li) vs. Tempo|ChrisG (Yang) – 2-0

Losers Semi-final

Chrisdat (Chun-Li) vs. EG|HelloKittyRicki (Chun-Li, Ken) – 1-2

Top 8 Winners

KD Alpha (Yang) vs. EG|JWong (Chun-Li) – 0-2
Tempo|ChrisG (Yang) vs. EG|HelloKittyRicki (Chun-Li) – 2-1

Top 8 Losers

Chrisdat (Chun-Li) vs. Izco (Necro) – 2-0
Kermit Alexander (Alex) vs. Hoss (Alex) – 0-2

Chrisdat (Chun-Li) vs. KD Alpha (Yang, Ryu) – 2-0
Hoss (Alex) vs. EG|HelloKittyRicki (Chun-Li) – 0-2

[hr]

Sources: Texas Showdown, Level|Up, PandaxGaming, Texas Melee, BeastChan23