Northwest Majors 7 Results

By on April 26, 2015 at 9:00 pm
nwm-7-banner-622

nwm-7-banner-crop

This weekend is the seventh annual Northwest Majors tournament at the Highline Community College in Des Moines near Seattle, Washington. Northwest Majors 7 is the event for the Pacific Northwest and surrounding areas to show what they got. Joining these players are a few heavy hitters from Japan: Ogawa, Dogura and KoujiKOG.

MWM7 is a part of the 2015 Capcom Pro Tour as a Ranking Tournament, giving the top 16 in the Ultra Street Fighter IV singles event ranking points towards Capcom Cup 2015. In addition, Bandai Namco’s Tekken 7 will be playable at the event.

Tournament Games

  • BlazBlue Chronophantasma
  • Guilty Gear XX Accent Core Plus R
  • Guilty Gear Xrd -SIGN-
  • Injustice: Gods Among Us
  • Mortal Kombat X
  • Persona 4 Arena Ultimax
  • Project M
  • Skullgirls Encore
  • Super Smash Bros.
  • Super Smash Bros. Melee
  • Super Smash Bros. for Wii U
  • Tekken Tag Tournament 7
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3
  • Ultra Street Fighter IV
  • Under Night In-Birth Exe:Late
  • Vampire Savior

Tekken 7 will also be available for play at the Mad Catz Booth.

Brackets for the event can be found on the Northwest Majors 7 Challonge Page.

Streams

Five streams will be bringing you the action from NWM7: TeamKhaos, KhaosGaming2, LogicHole, 62bitgaming and SeattleTekken.

Watch all five streams via Multitwitch

TeamKhaos

Watch live video from TeamKhaos on www.twitch.tv

KhaosGaming2

Watch live video from KhaosGaming2 on www.twitch.tv

LogicHole

Watch live video from LogicHole on www.twitch.tv

62bitgaming

Watch live video from 62bitgaming on www.twitch.tv

SeattleTekken

Watch live video from SeattleTekken on www.twitch.tv

TEKKEN

Watch live video from TEKKEN on www.twitch.tv

Schedule
nwm7-schedule-friday
Click for larger view.
nwm7-schedule-saturday
Click for larger view.
nwm7-schedule-sunday
Click for larger view.
[hr]

Results

usfiv-ultrastreetfighteriv-tournament

Ultra Street Fighter IV

Singles Tournament

1. EG|JWong (Rufus)
2. NeoGAF|KoujiKOG (T.Hawk)
3. pH|LPN (Rolento, Cammy, Ken, Abel, Sagat)
4. NeoGAF.TS|Sabin (Dhalsim, Rose)
5. Tempo|ChrisG (Sakura,Elena)
5. AG|Nativeimpact (T.Hawk)
7. SRKUW|Fawwaz (C.Viper)
7. CCG|Air (Poison, Ryu)

9. Nando Tovar (El Fuerte)
9. EG|PR Balrog (Balrog, Evil Ryu)
9. EG|HelloKittyRicki (Rufus, Rolento)
9. Julio (Yun)
13. Dickson (Decapre)
13. brenttiscool (Rufus)
13. pH|HooDaMan (Decapre, E.Honda)
13. 801 Jaycetheace (Decapre, C.Viper)

Match Log

Grand Final

EG|JWong (Rufus) vs. NeoGAF|KoujiKOG (T.Hawk) – 3-2

Losers Final

pH|LPN (Rolento, Sagat) vs. NeoGAF|KoujiKOG (T.Hawk) – 0-3

Winners Final

EG|JWong (Rufus) vs. pH|LPN (Rolento, Cammy) – 3-0

Losers Semi-final

NeoGAF.TS|Sabin (Dhalsim) vs. NeoGAF|KoujiKOG (T.Hawk) – 1-3

Top 8 Winners

EG|JWong (Rufus) vs. NeoGAF|KoujiKOG (T.Hawk) – 3-1
NeoGAF.TS|Sabin (Rose, Dhalsim) vs. pH|LPN (Rolento) – 1-3

Top 8 Losers

Tempo|ChrisG (Sakura) vs. SRKUW|Fawwaz (C.Viper) – 3-1
CCG|Air (Poison) vs. AG|Nativeimpact (T.Hawk) – 1-3

NeoGAF|KoujiKOG (T.Hawk) vs. Tempo|ChrisG (Sakura,Elena) – 3-0
NeoGAF.TS|Sabin (Dhalsim) vs. AG|Nativeimpact (T.Hawk) – 3-0

Top 16 Winners

EG|JWong (Rufus) vs. Julio (Yun) – 2-0
CCG|Air (Poison, Ryu) vs. NeoGAF|KoujiKOG (T.Hawk) – 0-2
SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. NeogGAF.TS|Sabin (Rose) – 0-2
pH|LPN (Ken, Abel) vs. Nando Tovar (El Fuerte) – 2-1

Top 16 Losers

Tempo|ChrisG (Sakura) vs. Dickson (Decapre) – 2-1
brenttiscool (Rufus) vs. EG|PR Balrog (Balrog) – 0-2
pH|HooDaMan (E.Honda) vs. EG|HelloKittyRicki (Rufus) – 0-2
AG|Nativeimpact (T.Hawk) vs. 801 Jaycetheace (C.Viper) – 2-0

Tempo|ChrisG (Sakura) vs. Nando Tovar (El Fuerte) – 2-0
SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. EG|PR Balrog (Balrog) – 2-1
CCG|Air (Poison) vs. EG|HelloKittyRicki (Rolento, Rufus) – 2-1
AG|Nativeimpact (T.Hawk) vs. Julio (Yun) – 2-0

Top 16 Qualifiers

Top 16 Winners

Pool 1 – EG|JWong (Rufus)
Pool 2 – Julio (Yun)
Pool 3 – CCG|Air (Poison)
Pool 4 – KoujiKOG (T.Hawk)
Pool 5 – SRKUW|Fawwaz (C.Viper)
Pool 6 – TS|Sabin (Rose)
Pool 7 – Nando Tavor (El Fuerte)
Pool 8 – pH|LPN (Rolento, Cammy)

Top 16 Losers

Pool 1 – Dickson (Decapre)
Pool 2 – Tempo|ChrisG (Sakura, Elena)
Pool 3 – EG|PR Balrog (Evil Ryu)
Pool 4 – brenttiscool (Rufus)
Pool 5 – HelloKittyRicki (Rufus)
Pool 6 – pH|HooDaMan (Decapre)
Pool 7 – AG|Nativeimpact (T.Hawk)
Pool 8 – Jaycetheace (Decapre)

3on3 Team Tournament

1. Big Booty Hoes – UGC|Vicious (Yun), brenttiscool (Rufus), Alex Myers (Sakura)
2. Japan and Fawwaz – SRKUW|Fawwaz (C.Viper), KoujiKOG(T.Hawk), Dogura (Rolento)
3. Pandora House – pH|HooDaMan (E.Honda), pH|LPN (Rolento), pH|Crackfiend (Balrog)
4. WongNation – 801 Mr. Gork (Akuma), Tez (Yun), EG|JWong (Rufus)

Match Log

Grand Final

Japan and Fawwaz vs. Big Booty Hoes – 3-2 Reset

SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. UGC|Vicious (Yun)
KoujiKOG (T.Hawk) vs. UGC|Vicious (Yun)
Dogura (Rolento) vs. UGC|Vicious (Yun)
Dogura (Rolento) vs. brenttiscool (Rufus)
Dogura (Rolento) vs. Alex Myers (Sakura)

Japan and Fawwaz vs. Big Booty Hoes – 2-3

SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. UGC|Vicious (Yun)
SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. brenttiscool (Rufus)
KoujiKOG (T.Hawk) vs. brenttiscool (Rufus)
Dogura (Rolento) vs. brenttiscool (Rufus)
Dogura (Rolento) vs. Alex Myers (Sakura)

Losers Final

Japan and Fawwaz vs. Pandora House – 3-0

SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. pH|HooDaMan (E.Honda)
SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. pH|LPN (Rolento)
SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. pH|Crackfiend (Balrog)

Winners Final

Big Booty Hoes vs. Pandora House – 3-2

brenttiscool (Rufus) vs. pH|LPN (Rolento)
UGC|Vicious (Yun) vs. pH|LPN (Rolento)
Alex Myers (Sakura) vs. pH|LPN (Rolento)
Alex Myers (Sakura) vs. pH|HooDaMan (E.Honda)
Alex Myers (Sakura) vs. pH|Crackfiend (Balrog)

Losers Semi-final

Japan and Fawwaz vs. WongNation – 3-1

SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. 801 Mr. Gork (Akuma)
SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. Tez (Yun)
SRKUW|Fawwaz (C.Viper) vs. EG|JWong (Rufus)
KoujiKOG (T.Hawk) vs. EG|JWong (Rufus)

Exhibitions

KoujiKOG (T.Hawk) vs. SRKUW|Fawwaz (C.Viper) – 5-2 ○●●○○○○

[hr]

ggxrd-guiltygear-tournament

Guilty Gear Xrd -SIGN-

Singles Tournament

1. NeoGAF|Ogawa (Zato-1)
2. NeoGAF|Dogura (Sol Badguy, Leo Whitefang)
3. SLP|DavidCUE (Zato-1)
4. khAos|Nakkiel (Sol Badguy)
5. Ebony.800Yen|Pain (Ramlethal Valentine)
5. TS|NerdJosh (Elphelt Valentine)
7. AKA (Zato-1)
7. BananaKen (Elphelt Valentine)

9. BSA|MiniMatt (Elphelt Valentine)
9. Kid Viper (Elphelt Valentine)
9. Foo (Leo Whitefang)
13. MC|GcYoshi13 (Bedman)
13. Teyah (Millia Rage)
13. Murder Joe (Sol Badguy)
13. CORN|AXIS (Leo Whitefang)

Match Log

Grand Final

NeoGAF|Ogawa (Zato-1) vs. NeoGAF|Dogura (Sol Badguy) – 3-0

Losers Final

SLP|DavidCUE (Zato-1) vs. NeoGAF|Dogura (Sol Badguy) – 0-3

Winners Final

NeoGAF|Ogawa (Zato-1) vs. NeoGAF|Dogura (Sol Badguy, Leo Whitefang) – 3-0

Losers Semi-final

SLP|DavidCUE (Zato-1) vs. khAos|Nakkiel (Sol Badguy) – 2-0

Top 8 Winners

NeoGAF|Ogawa (Zato-1) vs. Ebony.800Yen|Pain (Ramlethal Valentine) – 2-0
NeoGAF|Dogura (Sol Badguy) vs. TS|NerdJosh (Elphelt Valentine) – 2-0

Top 8 Losers

SLP|DavidCUE (Zato-1) vs. AKA (Zato-1) – 2-1
khAos|Nakkiel (Sol Badguy) vs. BananaKen (Elphelt Valentine) – 2-0

TS|NerdJosh (Elphelt Valentine) vs. SLP|DavidCUE (Zato-1) – 1-2
Ebony.800Yen|Pain (Ramlethal Valentine) vs. khAos|Nakkiel (Sol Badguy) – 0-2

Top 16 Winners

AKA (Zato-1) vs. NeoGAF|Ogawa (Zato-1) – 1-2
Ebony.800Yen|Pain (Ramlethal Valentine) vs. SLP|DavidCUE (Zato-1) – 2-1
BananaKen (Elphelt Valentine) vs. NeoGAF|Dogura (Sol Badguy) – 1-2
TS|NerdJosh (Elphelt Valentine) vs. BSA|Minimatt (Elphelt Valentine) – 2-0

Top 16 Losers

khAos|Nakkiel (Sol Badguy) vs. MC|GcYoshi13 (Bedman) – 2-1
Kid Viper vs. Teyah
Murder Joe (Sol Badguy) vs. Foo (Leo Whitefang) – 0-2
CORN|AXIS vs. KiT|Lil Majin

khAos|Nakkiel (Sol Badguy) vs. BSA|MiniMatt (Elphelt Valentine) – 2-0
Kid Viper (Elphelt Valentine) vs. BananaKen (Elphelt Valentine) – 0-2
Foo (Leo Whitefang) vs. SLP|DavidCUE (Zato-1) – 0-2
KiT|Lil Majin (Chipp Zanuff) vs. AKA (Zato-1) – 0-2

2on2 Team Tournament

1. Team JP – Ogawa (Zato-1), Dogura (Sol Badguy)
2. Vet Coast – Wuku (Slayer), Veteru (Sol Badguy)
3. Brown Sugar Princesses – Armando (Ramlethal Valentine), Pain (Ramlethal Valentine)
3. Funblockables – NerdJosh (Elphelt Valentine), Dio (Zato-1)

Match Log

Grand Final

Team JP vs. Vet Coast – 2-0

Dogura (Sol Badguy) vs. Wuku (Slayer)
Dogura (Sol Badguy) vs. Veteru (Sol Badguy)

Semi-finals

Vet Coast vs. Brown Sugar Princesses – 2-1

Wuku (Slayer) vs. Armando (Ramlethal Valentine)
Wuku (Slayer) vs. Pain (Ramlethal Valentine)
Veteru (Sol Badguy) vs. Pain (Ramlethal Valentine)

Team JP vs. Funblockables – 2-0

Ogawa (Zato-1) vs. NerdJosh (Elphelt Valentine)
Ogawa (Zato-1) vs. Dio (Zato-1)

[hr]

umvc3-tournament-622

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Singles Tournament

1. EG|JWong (Wolverine/Storm/Akuma)
2. KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante)
3. Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix)
4. BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar)
5. MC|GcYoshi13 (Chris/Sentinel/Spencer)
5. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil)
7. Jibrill (Zero/Vergil/Dante)
7. Rattana (Magneto/Vergil/Doctor Doom)

Match Log

Grand Final

EG|JWong (Wolverine/Storm/Akuma) vs. KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) – 2-3 Reset
EG|JWong (Wolverine/Storm/Akuma) vs. KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) – 3-1

Losers Final

Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) – 2-3

Winners Final

EG|JWong (Storm/Wolverine/Akuma) vs. Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) – 3-2

Losers Semi-final

BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar) vs. KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) – 1-3

Top 8 Winners

KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) vs. Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) – 2-3
EG|JWong (Storm/Wolverine/Akuma) vs. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 3-2

Top 8 Losers

BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar) vs. Jibrill (Zero/Vergil/Dante) – 3-1
Rattana (Magneto/Vergil/Doctor Doom) vs. MC|GcYoshi13 (Chris/Sentinel/Spencer) – 1-3

KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) vs. MC|GcYoshi13 (Chris/Sentinel/Spencer) – 3-1
BE|Kane Blueriver (Hulk/Sentinel/Haggar) vs. Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 3-0

3on3 Team Tournament

1. Top 3 – Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Magneto), Filipino Champ, EG|JWong
2. 805-206 – NWM|KyleP (Spencer/Doctor Doom/Vergil), DarryN (Nova/Spencer/Hawkeye), KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante)

Match Log

Grand Final

Top 3 vs. 805-206

Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Magneto) vs. NWM|KyleP (Spencer/Doctor Doom/Vergil) – 2-1
Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Magneto) vs. DarryN (Nova/Spencer/Hawkeye) – 2-0
Tempo|ChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Magneto) vs. KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) – 2-1

Exhibitions

Seattle vs. Marvelous Customs – 4-3

Rattana (Magneto/Vergil/Doctor Doom) vs. MC|Honzo Gonzo (Taskmaster/Doctor Doom/Amaterasu) – 1-2
Jbrill (Zero/Vergil/Dante) vs. MC|XsK_Samurai (Magneto/Doctor Doom/Vergil) – 2-1
NWM|Kype P (Spencer/Doctor Doom/Vergil) vs. MC|KBeast (C.Viper/Magneto/Dante) – 1-2
Darry N (Nova/Spencer/Hawkeye) vs. MC|GCYoshi13 (Chris/Sentinel/Spencer) – 2-0

Jbrill (Zero/Vergil/Dante) vs. MC|Honzo Gonzo (Taskmaster/Doctor Doom/Amaterasu) – 1-2
Darry N (Nova/Spencer/Hawkeye) vs. MC|KBeast (C.Viper/Magneto/Dante) – 2-1

Darry N (Nova/Spencer/Hawkeye) vs. MC|Honzo Gonzo (Taskmaster/Doctor Doom/Amaterasu) – 2-0

[hr]

ssbm-melee-tournament

Super Smash Bros. Melee

1. GC|SilentWolf (Fox)
2. PewPewU (Marth)
3. MacD (Peach)
4. MIOM|SFAT (Fox)
5. 62bit|Bladewise (Peach)
5. Liquid|Chillin (Fox)

Match Log

Grand Final

GC|SilentWolf (Fox) vs. PewPewU (Marth) – 3-1

Losers Final

MacD (Peach) vs. PewPewU (Marth) – 2-3

Winners Final

GC|SilentWolf (Fox) vs. MacD (Peach) – 3-1

Losers Semi-final

MIOM|SFAT (Fox) vs. PewPewU (Marth) – 2-3

Top 8 Winners

PewPewU (Marth) vs. GC|SilentWolf (Fox) – 0-3
MIOM|SFAT (Fox) vs. MacD (Peach) – 1-3

Top 8 Losers

PewPewU (Marth) vs. 62bit|Bladewise (Peach) – 3-0
Liquid|Chillin (Fox) vs. MIOM|SFAT (Fox) – 2-3

[hr]

mkx-mortalkombatx-tournament

Mortal Kombat X

1. EGP|Wonder Chef (Summoner Quan Chi)
2. KN|Slayer (Bojutsu Kung Jin)
3. VGP|REO (Spec Ops Cassie Cage, Ancestral Kung Jin)
4. STB.NWM|Shujinkydink (Summoner Quan Chi)
5. EG|JWong (Thunder God Raiden)
5. Tempo|ChrisG (Deceptive Reptile, Bojutsu Kung Jin, Inferno Scorpion)
7. EGP|Krayzie (Swarm Queen D’Vorah)
7. CORN|Footwurk (Hellfire Scorpion)

Match Log

Grand Final

KN|Slayer (Bojutsu Kung Jin) vs. EGP|Wonder Chef (Summoner Quan Chi) – 3-1 Reset
KN|Slayer (Bojutsu Kung Jin) vs. EGP|Wonder Chef (Summoner Quan Chi) – 1-3

Losers Final

VGP|REO (Spec Ops Cassie Cage) vs. KN|Slayer (Bojutsu Kung Jin) -2-3

Winners Final

EGP|Wonder Chef (Summoner Quan Chi) vs. VGP|REO (Spec Ops Cassie Cage, Ancestral Kung Jin) – 3-1

Losers Semi-final

KN|Slayer (Bojutsu Kung Jin) vs. STB.NWM|Shujinkydink (Summoner Quan Chi) – 2-0

Top 8 Winners

STB.NWM|Shujinkydink (Summoner Quan Chi) vs. EGP|Wonder Chef (Summoner Quan Chi) – 0-2
VGP|REO (Spec Ops Cassie Cage) vs. KN|Slayer (Bojutsu Kung Jin) – 2-0

Top 8 Losers

EGP|Krayzie (Swarm Queen D’Vorah) vs. EG|JWong (Thunder God Raiden) – 0-2
CORN|Footwurk (Hellfire Scorpion) vs. Tempo|ChrisG (Deceptive Reptile) – 0-2

STB.NWM|Shujinkydink (Summoner Quan Chi) vs. EG|JWong (Thunder God Raiden) – 2-0
KN|Slayer (Bojutsu Kung Jin) vs. Tempo|ChrisG (Bojutsu Kung Jin, Inferno Scorpion) – 2-0

[hr]

uniel-tournament

Under Night In-Birth Exe:Late

1. 2GB Combo (Carmine)
2. SCHOWDA (Hilda)
3. CORN|Footwurk (Gordeau)
4. NeoGAF.TS|Sabin (Hilda)
5. Kizzie Kay (Seth)
5. Clim (Merkava)
7. Ebony.800Yen|Pain (Hilda)
7. Veteru

Match Log

Grand Final

2GB Combo (Carmine) vs. SCHOWDA (Hilda) – 3-0

Losers Final

CORN|Footwurk (Gordeau) vs. SCHOWDA (Hilda) – 0-3

Winners Final

2GB Combo (Carmine) vs. CORN|Footwurk (Gordeau) – 1-3

Losers Semi-final

NeoGAF.TS|Sabin (Hilda) vs. SCHOWDA (Hilda) – 1-2

Top 8 Winners

Clim (Merkava) vs. 2GB Combo (Carmine) – 0-2
CORN|Footwurk (Gordeau) vs. Kizzie Kay (Seth) – 2-0

Top 8 Losers

Veteru vs. NeoGAF.TS|Sabin
SCHOWDA (Hilda) vs. Ebony.800Yen|Pain (Hilda) – 2-0

NeoGAF.TS|Sabin (Hilda) vs. Kizzie Kay (Seth) – 2-0
SCHOWDA (Hilda) vs. Clim (Merkava) – 2-0

[hr]

p4u2-p4au-tournament

Persona 4 Arena Ultimax

1. BananaKen (Shadow Labrys)
2. Barzorx (Akihiko Sanada)
3. CORN|AXIS (Ken Amada)
4. Nano-Hichi (Yukari Takeba)
5. Ebony.800Yen|Pain (Rise Kujikawa)
5. DC (Yukari Takeba, Mitsuru Kirijo)
7. Mo The Hawk (Chie Satonaka, Minazuki)
7. SRKUW|Shaka (Ken Amada)

Match Log

Grand Final

BananaKen (Shadow Labrys) vs. Barzorx (Akihiko Sanada) – 3-2

Losers Final

CORN|AXIS (Ken Amada) vs. Barzorx (Akihiko Sanada) – 2-3

Winners Final

BananaKen (Shadow Labrys) vs. Barzorx (Akihiko Sanada) – 3-0

Losers Semi-final

CORN|AXIS (Ken Amada) vs. Nano-Hichi (Yukari Takeba) – 2-1

Top 8 Winners

Nano-Hichi (Yukari Takeba) vs. BananaKen (Shadow Labrys) – 0-2
Barzorx (Akihiko Sanada) vs. CORN|AXIS (Ken Amada) – 2-0

Top 8 Losers

Mo The Hawk (Chie Satonaka, Minazuki) vs. DC (Mitsuru Kirijo, Yukari Takeba) – 1-2
Ebony.800Yen|Pain (Rise Kujikawa) vs. SRKUW|Shaka (Ken Amada) – 2-0

Ebony.800Yen|Pain (Rise Kujikawa) vs. Nano-Hichi (Yukari Takeba) – 0-2
CORN|AXIS (Ken Amada) vs. DC (Yukari Takeba) – 2-0

[hr]

skullgirls-tournament-622

Skullgirls Encore

1. dekillsage (Fukua/Cerebella)
2. FF14|Yaya (Squigly/Big Band)
3. Skarmand (Fukua/Parasoul/Double, Fukua/Parasoul)
4. Domo (Painwheel/Big Band)
5. RK|Dolfinh (Squigly/Double/Ms. Fortune)
5. MegamanDS(Painwheel/Fukua, Fukua/Parasoul)
7. Negus Eyoel (Ms. Fortune/Painwheel/Cerebella)
7. FuLLBLeeD (Ms. Fortune/Big Band)

Match Log

Grand Final

dekillsage (Fukua/Cerebella) vs. FF14|Yaya (Squigly/Big Band) – 3-0

Losers Final

FF14|Yaya (Squigly/Big Band) vs. Skarmand (Fukua/Parasoul) – 3-2

Winners Final

dekillsage (Fukua/Cerebella) vs. FF14|Yaya (Squigly/Big Band) – 3-1

Losers Semi-final

Domo (Painwheel/Big Band) vs. Skarmand (Fukua/Parasoul) – 1-2

Top 8 Winners

dekillsage (Fukua/Cerebella) vs. Skarmand (Fukua/Parasoul/Double) – 2-0
Domo (Painwheel/Big Band) vs. FF14|Yaya (Squigly/Big Band) – 0-2

Top 8 Losers

Negus Eyoel (Ms. Fortune/Painwheel/Cerebella) vs. RK|Dolfinh (Squigly/Double/Ms. Fortune) – 0-2
MegamanDS (Painwheel/Fukua, Fukua/Parasoul) vs. FuLLBLeeD (Ms. Fortune/Big Band) – 2-1

RK|Dolfinh (Squigly/Double/Ms. Fortune) vs. Skarmand (Fukua/Parasoul/Double) – 0-2
Domo (Painwheel/Big Band) vs. MegamanDS (Painwheel/Fukua) – 2-0

[hr]

bbcp-tournament-622

BlazBlue Chronophantasma

1. NeoGAF|Dogura (Azrael)
2. LICH (Relius)
3. khAos|Nakkiel (Litchi)
4. NeoGAF|KoujiKOG (Tager)
5. BananaKen (Kokonoe)
5. Spark (Haku-Men)
7. huey253 (Taokaka)
7. Ebony.800Yen|Pain (Kokonoe)

Match Log

Grand Final

LICH (Relius) vs. NeoGAF|Dogura (Azrael) – 0-3

Losers Final

LICH (Relius) vs. khAos|Nakkiel (Litchi) – 3-0

Winners Final

LICH (Relius) vs. NeoGAF|Dogura (Azrael) – 0-3

Losers Semi-final

NeoGAF|KoujiKOG (Tager) vs. khAos|Nakkiel (Litchi) – 0-2

Top 8 Winners

BananaKen (Kokonoe) vs. NeoGAF|Dogura (Azrael) – 0-2
LICH (Relius) vs. NeoGAF|KoujiKOG (Tager) – 2-0

Top 8 Losers

huey253 (Taokaka) vs. khAos|Nakkiel (Litchi) – 0-2
Ebony.800Yen|Pain (Kokonoe) vs. Spark (Haku-Men) – 0-2

khAos|Nakkiel (Litchi) vs. BananaKen (Kokonoe) – 2-1
NeoGAF|KoujiKOG (Tager) vs. Spark (Haku-Men) – 2-1

[hr]

ttt2-tournament-622

Tekken Tag Tournament 2

1. KiT|Inkog (Bryan/Bob)
2. 8arc|jimmyjtran (Bryan/Dragunov)
3. Anakin (JACK-6/P.JACK, Eddy/JACK-6)
4. 8arc|Bronson Tran (Marduk/Jinpachi, Ogre/Jinpachi)
5. NYCFab (Bob/Miguel, Bob/Steve)
5. KiT|Lil Majin (Armor King/King)
7. RBL|Speedkicks (Hwoarang/Jin)
7. Justlegendkick (Marshall Law/Yoshimitsu)

Match Log

Grand Final

8arc|jimmyjtran (Bryan/Dragunov) vs. KiT|Inkog (Bryan/Bob) – 3-2 Reset
8arc|jimmyjtran (Bryan/Dragunov) vs. KiT|Inkog (Bryan/Bob) – 0-3

Losers Final

8arc|jimmyjtran (Bryan/Dragunov) vs. Anakin (JACK-6/P.JACK) – 3-2

Winners Final

KiT|Inkog (Bryan/Bob) vs. 8arc|jimmyjtran (Bryan/Dragunov) – 3-2

Losers Semi-final

Anakin (JACK-6/P.JACK) vs. 8arc|Bronson Tran (Marduk/Jinpachi) – 3-0

Top 8 Winners

8arc|jimmyjtran (Bryan/Dragunov) vs. Anakin (Eddy/JACK-6, JACK-6/P.JACK) – 3-0
KiT|Inkog (Bryan/Bob) vs. 8arc|Bronson Tran (Ogre/Jinpachi) – 3-1

Top 8 Losers

RBL|Speedkicks (Hwoarang/Jin) vs. NYCFab (Bob/Steve, Bob/Miguel) – 2-3
Justlegendkick (Marshall Law/Yoshimitsu) vs. KiT|Lil Majin (Armor King/King) – 2-3

NYCFab (Bob/Miguel) vs. Anakin (JACK-6/P.JACK) – 1-3
KiT|Lil Majin (Armor King/King) vs. 8arc|Bronson Tran (Marduk/Jinpachi) – 0-3

[hr]

Sources: TeamKhaos, KhaosGaming2, LogicHole, 62bitgaming and SeattleTekken