Kumite in Tennessee 15 Results

By on January 11, 2015 at 8:00 pm
kit-logo-white-622

kit-logo-white-622-crop

After an exciting Ultra Street Fighter IV invitational last night, Kumite in Tennessee 15 is set to begin in earnest. Taking place once again in (you guessed it) Murfreesboro, Tennessee, this event will bring together competitors from across the entire spectrum of sub-genres to compete.

With fifteen games in total and thousands of dollars to be won, Kumite in Tennesse is sure to once again provide some intense fighting game action. You’ll find every official stream below along with a handy schedule, so be sure to tune in. Also check out Challonge for a full set of brackets.

Streams

PandaxGaming

Watch live video from PandaxGaming on www.twitch.tv

Arturo Sanchez

Watch live video from nycfurby on www.twitch.tv

FunkyP

Watch live video from FunkyP on www.twitch.tv

NYCFab

Watch live video from Nyc_fab on www.twitch.tv

VG BootCamp

Watch live video from VGBootCamp2 on www.twitch.tv

VG BootCamp 2

Watch live video from VGBootCamp2 on www.twitch.tv

SixFortyFive

Watch live video from Sixfortyfive on www.twitch.tv

[hr]
Schedule

kit-15-schedule-friday

kit-15-schedule-saturday

kit-15-schedule-sunday

[hr]

Results

usfiv-ultrastreetfighteriv-tournament

Ultra Street Fighter IV

1. DL|WTHamad (Fei Long)
2. EG|JWong (Rose, Rufus)
3. EG|HelloKittyRicky (Rolento, Rufus)
4. CoinUp|Ludovic (Chun-Li)
5. EG|K-Brad (Cammy, Decapre)
5. Perfect Legend (Yun, Akuma)
7. TL.DSC.BP|Cast Blanka (Blanka)
7. YG|Joel (Ryu)

9. ranmasama (Decapre)
9. TheSteamCo|Sanford Kelly (Oni)
9. Kreymore (Juri)
9. VGP|cHaotix (Dudley)
13. Magnegro (C.Viper, Elena)
13. TS|Sabin (Rose)
13. KiT|Nice1 (Guy)
13. Boom Cube (Makoto)

Match Log

Grand Final

EG|JWong (Rose) vs. DL|WTHamad (Fei Long) – 2-3 Reset
EG|JWong (Rufus) vs. DL|WTHamad (Fei Long) – 0-3

Losers Final

EG|HelloKittyRicky (Rolento) vs. DL|WTHamad (Fei Long) – 1-3

Winners Final

DL|WTHamad (Fei Long) vs. EG|JWong (Rose) – 0-3

Losers Semi-final

EG|HelloKittyRicky (Rufus) vs. CoinUp|Ludovic (Chun-Li) – 3-0

Top 8 Winners

DL|WTHamad (Fei Long) vs. HelloKittyRicky (Rolento, Rufus) – 3-0
EG|JWong (Rose, Rufus) vs. CoinUp|Ludovic (Chun-Li) – 3-1

Top 8 Losers

EG|K-Brad (Cammy) vs. TL.DSC.BP|Cast Blanka (Blanka) – 3-2
YG|Joel (Ryu) vs. Perfect Legend (Yun) – 0-3

EG|K-Brad (Cammy, Decapre) vs. EG|HelloKittyRick (Poison, Rufus) – 1-3
Perfect Legend (Yun, Akuma) vs. CoinUp|Ludovic (Chun-Li) – 2-3

Top 16 Winners

EG|HelloKittyRicky (Rolento, Rufus) vs. YG|Joel (Ryu) – 2-1
DL|WTHamad (Fei Long) vs. Perfect Legend (Yun) – 2-0
TheSteamCo|Sanford Kelly (Oni) vs. EG|JWong (Rose) – 1-2
TL.DSC.BP|Cast Blanka (Blanka) vs. CoinUp|Ludovic (Chun-Li) – 0-2

Top 16 Losers

ranmasama (Decapre) vs. Magnegro (Elena) – 2-1
TS|Sabin (Rose) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 0-2
Kreymore (Abel) vs. KiT|Nice1 (Guy) – 2-1
VGP|cHaotix (Dudley) vs. Boom Cube (Makoto) – 2-1

TL.DSC.BP|Cast Blanka (Blanka) vs. ranmasama (Decapre) – 2-1
EG|K-Brad (Cammy) vs. TheSteamCo|Sanford Kelly (Oni) – 2-0
Kreymore (Juri) vs. Perfect Legend (Yun) – 0-2
VGP|cHaotix (Dudley) vs. YG|Joel (Ryu) – 1-2

Exhibitions

DL|WTHamad (Fei Long) vs. TS|Sabin (Dhalsim) – 3-5 ●●○○○●●●
Ludovic (Chun-Li) vs. KiT|Nice1 (Guy) – 5-1 ○○○○●○
VGP|Integra (Ken) vs. TheSteamCo|Sanford Kelly (Oni) – 1-5 ●○●●●●
MLSwear (Hakan) vs. EG|K-Brad (Cammy) – 2-7 ●○●○○○○○○

[hr]

injustice-tournament-622

Injustice: Gods Among Us

1. EMPR|Jupiter (Martian Manhunter)
2. BlindDucky (Raven)
3. RM|HoneyBee (The Flash)
4. cR|WoundCowboy (Sinestro)
5. cR|WhiteBoi (Doomsday)
5. KiT|Forever King (Batman, Aquaman, Martian Manhunter, Solomon Grundy)
7. Deg (Zatanna)
7. RM|Biohazard (Bane)

9. PNut (Sinestro)
9. GGA|16 Bit (Catwoman)
9. Deg (Aquaman)
9. EMPR|Murk (Nightwing)
13. Dream Sword (Raven)
13. GGA|Max (Bane)
13. Syknis
13. Dark Fire (Zatanna)

Match Log

Grand Final

EMPR|Jupiter (Martian Manhunter) vs. BlindDucky (Raven) – 3-0

Losers Final

RM|HoneyBee (The Flash) vs. BlindDucky (Raven) – 1-3

Winners Final

RM|HoneyBee (The Flash) vs. EMPR|Jupiter (Martian Manhunter) – 1-3

Losers Semi-final

cR|WoundCowboy (Sinestro) vs. BlindDucky (Raven) – 2-3

Top 8 Winners

RM|HoneyBee (The Flash) vs. cR|WhiteBoi (Doomsday) – 3-0
EMPR|Jupiter (Martian Manhunter) vs. KiT|Forever King (Aquaman, Martian Manhunter) – 3-1

Top 8 Losers

cR|WoundCowboy (Sinestro) vs. RM|Biohazard (Bane) – 3-0
Deg (Zatanna) vs. BlindDucky (Raven) – 0-3

cR|WoundCowboy (Sinestro) vs. cR|WhiteBoi (Doomsday) – 3-2
KiT|Forever King (Batman, Solomon Grundy) vs. BlindDucky (Raven) – 0-3

Top 16 Winners

BlindDucky (Raven) vs. cR|WhiteBoi (Doomsday) – 2-3
RM|HoneyBee (The Flash) vs. Deg (Zatanna) – 3-2
GGA|16 Bit (Catwoman) vs. KiT|Forever King (Aquaman) – 1-3
EMPR|Jupiter (Martian Manhunter) vs. RM|Biohazard (Bane, Nightwing) – 3-0

Top 16 Losers

PNut vs. Dream Sword
cR|WoundCowboy (Sinestro) vs. GGA|Max (Bane) – 3-1
Limbo Dawg vs. Syknis
Dark Fire (Zatanna) vs. EMPR|Murk (Nightwing) – 0-3

PNut (Sinestro) vs. RM|Biohazard (Bane) – 1-3
cR|WoundCowboy (Sinestro) vs. GGA|16 Bit (Catwoman) – 3-1
Deg vs. Limbo Dawg
BlindDucky (Raven) vs. EMPR|Murk (Nightwing) – 3-1

Exhibitions

EMPR|Saltface (Harley Quinn) vs. GGA|16 Bit (Catwoman) – 2-5 ●●○○○○○
Deg (Zatanna) vs. KTX|Digit (Shazam) – 5-4 ●○○●●○???
EMPR|Jupiter (Martian Manhunter) vs. CR|Whiteboi (Doomsday) – 3-5 ○●●○●○●
KiT|Forever King (Batman) vs. GGA|Max (Bane) -3-7 ●○○○●○○●○○

[hr]

umvc3-tournament-622

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

1. EG|JWong (Wolverine/Akuma/Storm)
2. KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante)
3. GB|NotEnoughDamage (Zero/Doctor Doom/Vergil)
4. iG|FullSchedule (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu)
5. TheSteamCo|IFC YipeS (Nova/Doctor Strange/Spencer)
5. Boost|Jan (Hulk/Shuma-Gorath/Haggar)
7. NB|ElitheCurry (Captain America/Nova/Strider Hiryu)
7. CTRL|Flux (Zero/Vergil/Dante)

9. SBK (Wolverine/Dante/Akuma)
9. JRosa (Morrigan/Doctor Doom/Strider Hiryu)
9. PAG|Crazy Joe (C.Viper/Dante/Strider Hiryu)
9. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel)
13. Remy Martin (Magneto/Doctor Doom/Vergil)
13. KoreanGuy (Nova/Doctor Doom/Vergil)
13. ranmasama (Haggar/Dormammu/Magneto)
13. HB|Kresent (Firebrand/Dormammu/Doctor Doom)

Match Log

Grand Final

KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) vs. EG|JWong (Wolverine/Akuma/Storm) – 2-3

Losers Final

KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) vs. GB|NotEnoughDamage (Zero/Doctor Doom/Vergil) – 3-1

Winners Final

EG|JWong (Wolverine/Storm/Akuma) vs. GB|NotEnoughDamage (Zero/Doctor Doom/Vergil) – 3-2

Losers Semi-final

KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) vs. iG|FullSchedule (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu) – 3-2

Top 8 Winners

TheSteamCo|IFC YipeS (Nova/Doctor Strange/Spencer) vs. GB|NotEnoughDamage (Zero/Doctor Doom/Vergil) – 1-3
KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) vs. EG|JWong (Wolverine/Akuma/Storm) – 2-3

Top 8 Losers

iG|FullSchedule (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu) vs. NB|ElitheCurry (Captain America/Nova/Strider Hiryu) – 3-0
Boost|Jan (Hulk/Shuma-Gorath/Haggar) vs. CTRL|Flux (Zero/Vergil/Dante) – 3-1

iG|FullSchedule (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu) vs. TheSteamCo|IFC YipeS (Nova/Doctor Strange/Spencer) – 3-1
Boost|Jan (Hulk/Shuma-Gorath/Haggar) vs. KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) – 2-3

Top 16 Winners

TheSteamCo|IFC YipeS (Nova/Doctor Strange/Spencer) vs. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel) – 3-1
GB|NotEnoughDamage (Zero/Doctor Doom/Vergil) vs. Boost|Jan (Hulk/Shuma-Gorath/Haggar) – 3-1
KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) vs. iG|FullSchedule (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu) – 3-1
EG|JWong (Wolverine/Doctor Doom/Akuma) vs. SBK (Wolverine/Dante/Akuma) 3-0

Top 16 Losers

NB|ElitheCurry vs. Remy Martin
JRosa vs. KoreanGuy
PAG|Crazy Joe vs. ranmasama
HB|Kresent vs. CTRL|Flux

NB|ElitheCurry (Captain America/Nova/Strider Hiryu) vs. SBK (Wolverine/Dante/Akuma) – 3-1
JRosa (Morrigan/Doctor Doom/Strider Hiryu) vs. iG|FullSchedule (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu) – 1-3
PAG|Crazy Joe (C.Viper/Dante/Strider Hiryu) vs. Boost|Jan (Hulk/Shuma-Gorath/Haggar) – 1-3
CTRL|Flux (Zero/Vergil/Dante) vs. CTRL|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel) – 3-2

Exhibitions

GOL|Ranmasama (Haggar/Dormammu/Magneto) vs. Serp (Thor/Dormammu/Doctor Doom) – 7-6 ○●●○●○●●●○○○○
PAG|Crazy Joe (C.Viper/Dante/Strider Hiryu) vs. KiT|Potato Salad (Spencer/Taskmaster/Super-Skrull) – 7-4 ○●●●○●○○○○○
EG|JWong (Wolverine/Storm/Akuma) vs. Boost|Jan (Hulk/Shuma-Gorath/Haggar) – 7-6 ○●○●○○●●○●●○○
KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante)vs. SBK (Wolverine/Dante/Akuma) – 10-8 ●○●●○○●○○○●●○●○●○○
KiT|Cloud805 (Zero/Vergil/Dante) vs. PAG|Crazy Joe (C.Viper/Dante/Strider Hiryu) – 7-2 ○○○○●●○○○

[hr]

ssb4-ssb-smash-wiiu-3ds-tournament-622

Super Smash Bros. for Wii U

1. EMP|Mew2King (Diddy Kong)
2. CT|ESAM (Pikachu)
3. STVG|StaticManny (Sonic)
4. TheReflexWonder (Wario)
5. KDG|stingers (Diddy Kong, Rosalina & Luma)
5. Jester Kirby (Rosalina & Luma)
7. STVG|Phuzix (Sheik)
7. Kman (Dr. Mario, Captain Falcon)

Match Log

Grand Final

CT|ESAM (Pikachu) vs. EMP|Mew2King (Diddy Kong) – 1-3 Reset
CT|ESAM (Pikachu) vs. EMP|Mew2King (Diddy Kong) – 0-3

Losers Final

STVG|StaticManny (Sonic) vs. EMP|Mew2King (Diddy Kong) – 2-3

Winners Final

CT|ESAM (Pikachu) vs. EMP|Mew2King (Diddy Kong) – 3-2

Losers Semi-final

STVG|StaticManny (Sonic) vs. TheReflexWonder (Wario) – 1-2

Top 8 Winners

EMP|Mew2King (Diddy Kong) vs. STVG|StaticManny (Sonic) – 2-1
TheReflexWonder (Wario) vs. CT|ESAM (Pikachu) – 1-2

Top 8 Losers

Jester Kirty (Rosalina & Luma) vs. STVG|Phuzix (Sheik) – 2-0
KDG|stingers (Diddy Kong) vs. Kman (Dr. Mario, Captain Falcon) – 2-0

STVG|StaticManny (Sonic) vs. Jester Kirby (Rosalina & Luma) – 2-0
KDG|stingers (Diddy Kong, Rosalina & Luma) vs. TheReflexWonder (Wario) – 0-2

[hr]

ssbm-melee-tournament

Super Smash Bros. Melee

1. EMP|Mew2King (Sheik, Fox, Marth, Pichu)
2. GK|Eikelmann (Ganondorf, Donkey Kong, Samus)
3. Iori (Captain Falcon, Peach)
4. CT|ESAM (Samus, Fox)
5. 2krunkvillain (Luigi, Mario)
5. KDG|stingers (Peach)
7. Spade (Samus)
7. SS|PB&J (Fox)

Match Log

Grand Final

EMP|Mew2King (Sheik, Marth) vs. GK|Eikelmann (Ganondorf) – 3-1

Losers Final

GK|Eikelmann (Ganondorf) vs. Iori (Peach, Captain Falcon) – 3-2

Winners Final

EMP|Mew2King (Sheik, Fox) vs. Iori (Peach) – 3-0

Losers Semi-final

GK|Eikelmann (Ganondorf) vs. CT|ESAM (Samus, Fox) – 3-2

Top 8 Winners

EMP|Mew2King (Sheik, Pichu) vs. GK|Eikelmann (Ganondorf, Donkey Kong) – 3-0
CT|ESAM (Samus) vs. Iori (Captain Falcon) – 1-3

Top 8 Losers

Spade (Samus) vs. 2krunkvillain (Luigi, Mario) – 1-3
SS|PB&J (Fox) vs. KDG|stingers (Peach) – 2-3

2krunkvillain (Luigi, Mario) vs. CT|ESAM (Samus) – 0-3
GK|Eikelmann (Samus, Ganondorf) vs. KDG|stingers (Peach) – 3-2

[hr]

ttt2-tournament-622

Tekken Tag Tournament 2

1. Inkognito (Bryan/Bob)
2. Kodee (Heihachi/Kazuya)
3. WayGamble (Lei/Leo, Unknown/Feng)
4. KiT|Lil Majin (Armor King/King)
5. B-Lo|Joey Fury (JACK-6/Marduk)
5. AL-Crishin (Devil Jin/Kazuya)
7. pokchop (Bryan/Bruce)
7. SwordOfDios (Lili/Anna)

Match Log

Grand Final

Kodee (Kazuya/Heihachi) vs. 4H|Inkognito (Bryan/Bob) – 1-3

Losers Final

Kodee (Heihachi/Kazuya) vs. WayGamble (Lei/Leo) – 3-0

Winners Final

Kodee (Heihachi/Kazuya) vs. 4H|Inkognito (Bryan/Bob) – 3-0

Losers Semi-final

KiT|Lil Majin (Armor King/King) vs. WayGamble (Lei/Leo) – 2-3

Top 8 Winners

WayGamble (Unknown/Feng, Lei/Leo) vs. 4H|Inkognito (Bryan/Bob) – 0-3
SwordOfDios (Lili/Anna) vs. Kodee (Heihachi/Kazuya) – 0-3

Top 8 Losers

pokchop (Bryan/Bruce) vs. B-Lo|Joey Fury (JACK-6/Marduk) – 3-0
KiT|Lil Majin (Armor King/King) vs. AL-Crishin (Devil Jin/Kazuya) – 3-0

pokchop (Bryan/Bruce) vs. WayGamble (Lei/Leo) – 1-3
SwordOfDios (Lili/Anna) vs. KiT|Lil Majin (Armor King/King) – 1-3

[hr]

ggxrd-guiltygear-tournament

Guilty Gear Xrd -SIGN-

1. FF|ElvenShadow (Faust)
2. blackSNAKE (Venom)
3. KiT|Lil Majin (Leo Whitefang, Chipp Zanuff)
4. Boost|Jan (Potemkin)
5. KrazyKorean (Millia Rage)
5. Doren2k (Elphelt Valentine)
7. kid viper (Elphelt Valentine)
7. zinac (Faust)

9. VR-Raiden (Sol Badguy)
9. Boom Cube (Sol Badguy)
9. Nope (Sol Badguy)
9. TS|Lord Knight (Millia Rage)
13. SKD (Elphelt Valentine)
13. Azure Phoenix (May)
13. 482 Rayjizzle (Slayer)
13. R0B0T (Sol Badguy)

Match Log

Grand Final

blackSNAKE (Venom) vs. FF|ElvenShadow (Faust) – 0-3

Losers Final

blackSNAKE (Venom) vs. KiT|Lil Majin (Leo Whitefang, Chipp Zanuff) – 3-0

Winners Final

FF|ElvenShadow (Faust) vs. KiT|Lil Majin (Leo Whitefang, Chipp Zanuff) – 3-0

Losers Semi-final

blackSNAKE (Venom) vs. Boost|Jan (Potemkin) – 2-0

Top 8 Winners

KiT|Lil Majin (Chipp Zanuff) vs. KrazyKorean456 (Millia Rage) – 2-0
FF|ElvenShadow (Faust) vs. Doren2k (Elphelt Valentine) – 2-1

Top 8 Losers

kid viper (Elphelt Valentine) vs. Boost|Jan (Potemkin) – 1-2
zinac (Faust) vs. blackSNAKE (Venom) – 0-2

KrazyKorean (Millia Rage) vs. Boost|Jan (Potemkin) – 0-2
Doren2k (Elphelt Valentine) vs. blackSNAKE (Venom) – 0-2

Top 16 Winners

KrazyKorean456 (Millia Rage) vs. blackSNAKE (Venom) – 2-1
zinac (Faust) vs. KiT|Lil Majin (Chipp Zanuff, Leo Whitefang) – 1-2
Boom Cube (Sol Badguy) vs. FF|ElvenShadow (Faust) – 0-2
Doren2k (Elphelt Valentine) vs. VR-Raiden (Sol Badguy) – 2-0

Top 16 Losers

Boost|Jan (Potemkin) vs. SKD (Elphelt Valentine) – 2-0
Azure Phoenix (May) vs. kid viper (Elphelt Valentine) – 0-2
482 Rayjizzle (Slayer) vs. Nope (Sol Badguy) – 1-2
TS|Lord Knight (Millia Rage) vs. R0B0T (Sol Badguy) – 2-1

Boost|Jan (Potemkin) vs. VR-Raiden (Sol Badguy) – 2-1
Boom Cube (Sol Badguy) vs. kid viper (Elphelt Valentine) – 0-2
zinac (Faust) vs. Nope (Sol Badguy) – 2-1
TS|Lord Knight (Millia Rage) vs. blackSNAKE (Venom) – 1-2

[hr]

project-m-tournament

Project M

1. EMP|Mew2King (Fox, Marth, Captain Falcon)
2. Iori (Captain Falcon, Zero Suit Samus)
3. ESAM (Samus)
4. KDG|stinger (Peach)
5. TheReflexWonder (Wario, Ivysaur)
5. Moist (Captain Falcon)
7. Kman (Captain Falcon)
7. Mr.Pickle (Wario)

Match Log

Grand Final

Iori (Captain Falcon, Zero Suit Samus) vs. EMP|Mew2King (Captain Falcon) – 0-3

Losers Final

Iori (Captain Falcon) vs. ESAM (Samus) – 3-1

Winners Final

ESAM (Samus, Pikachu) vs. EMP|Mew2King (Fox) – 0-3

Losers Semi-final

Iori (Captain Falcon) vs. KDG|stinger (Peach) – 3-2

Top 8 Winners

TheRelfexWonder (Wario, Ivysaur) vs. EMP|Mew2King (Fox, Marth) – 0-3
Moist vs. CT|ESAM

Top 8 Losers

Iori (Captain Falcon) vs. Kman (Captain Falcon) – 3-0
KDG|stinger (Peach) vs. Mr.Pickle (Wario) – 3-0

TheReflexWonder (Wario, Ivysaur) vs. Iori (Captain Falcon) – 1-3
Moist (Captain Falcon) vs. KDG|stinger (Peach) – 1-3

[hr]

doa5u-tournament-622

Dead or Alive 5 Ultimate

1. MC|Kwiggle (La Mariposa, Rachel, Kasumi, Christie)
2. Sweet Revenge (Gen Fu)
3. ElectrifiedMann (Kokoro, Helena, Christie)
4. SweetRevenge (Jann Lee, Rig)
5. Lopedo (Rachel, Jann Lee, Alpha-152)
5. SRM|Shin RyuJin (Jann Lee)
7. F-Fyre-T (Mila)
7. CrazySteady (Sarah, Helena)

Match Log

Grand Final

Sweet Revenge (Gen Fu) vs. MC|Kwiggle (Christie) - 1-3

Losers Final

Sweet Revenge (Gen Fu) vs. ElectrifiedMann (Christie, Kokoro) - 3-0

Winners Final

ElectrifiedMann (Kokoro, Helena) vs. MC|Kwiggle (Kasumi) - 0-3

Losers Semi-final

SRM|Hoodless Tk (Gen Fu) vs. SweetRevenge (Jann Lee, Rig) - 3-0

Top 8 Winners

ElectrifiedMann (Kokoro) vs. SweetRevenge (Gen Fu) - 3-0
MC|Kwiggle (La Mariposa, Rachel) vs. Lopedo (Rachel) - 3-1

Top 8 Losers

SRM|Hoodless Tk (Zack) vs. F-Fyre-T (Mila) - 3-1
CrazySteady (Sarah, Helena) vs. SRM|Shin RyuJin (Jann Lee) - 2-3

Lopedo (Jann Lee, Rachel, Alpha-152) vs. SRM|Hoodless Tk (Rig) - 2-3
SweetRevenge (Gen Fu) vs. SRM|Shin RyuJin (Jann Lee) - 3-2

[hr]

mk9-tournament-622

Mortal Kombat

1. Perfect Legend (Kung Lao, Kabal)
2. GGA|Dizzy (Johnny Cage)
3. KiT|Forever King (Kung Lao, Cyrax, Kenshi)
4. GGA|16 Bit (Kitana)
5. GGA|Waffles (Smoke)
5. G4S|Claude BS (Johnny Cage)
7. Syknis (Sonya Blade)
7. TheSteamCo|CDjr (Jax)

Match Log

Grand Final

Perfect Legend (Kabal) vs. GGA|Dizzy (Johnny Cage) – 3-0 Reset
Perfect Legend (Kabal) vs. GGA|Dizzy (Johnny Cage) – 3-0

Losers Final

Perfect Legend (Kung Lao, Kabal) vs. KiT|Forever King (Cyrax, Kung Lao) – 3-2

Winners Final

GGA|Dizzy (Johnny Cage) vs. Perfect Legend (Kabal, Kung Lao) – 3-2

Losers Semi-final

KiT|Forever King (Kenshi) vs. GGA|16 Bit (Kitana) – 3-2

Top 8 Winners

Perfect Legend (Kung Lao, Kabal) vs. KiT|Forever King (Kung Lao, Cyrax) – 3-1
GGA|Dizzy (Johnny Cage) vs. GGA|16 Bit (Kitana) – 3-2

Top 8 Losers

Syknis (Sonya Blade) vs. GGA|Waffles (Smoke) – 1-3
TheSteamCo|CDjr (Jax) vs. G4S|Claude BS (Johnny Cage) – 2-3

GGA|Waffles (Smoke) vs. GGA|16 Bit (Kitana) – 1-3
KiT|Forever King (Kung Lao) vs. G4S|Claude BS (Johnny Cage) – 3-0

[hr]

killerinstinct-tournament-622

Killer Instinct

1. TheSteamCo|CDjr (Maya)
2. Ricky Walker NS (Fulgore)
3. RM.KPB|Grief (Sadira, Sabrewulf, Spinal)
4. Anime Freak AJ (Sadira)
5. EMPR|Saltface (Orchid)
5. Bass NS (Spinal)
7. UCC|Mattikus (Jago)
7. GGA|Dizzy (TJ Combo)

Match Log

Grand Final

TheSteamCo|CDjr (Maya) vs. Ricky Walker NS (Fulgore) – 3-1

Losers Final

RM.KPB|Grief (Sadira) vs. Ricky Walker NS (Fulgore) – 2-3

Winners Final

TheSteamCo|CDjr (Maya) vs. Ricky Walker NS (Fulgore) – 3-1

Losers Semi-final

RM.KPB|Grief (Sadira) vs. Anime Freak AJ (Sadira) – 2-0

Top 8 Winners

Ricky Walker NS (Fulgore) vs. Bass NS (Spinal) – 2-1
TheSteamCo|CDjr (Maya) vs. RM.KPB|Grief (Sadira, Sabrewulf) – 2-0

Top 8 Losers

EMPR|Saltface (Orchid) vs. UCC|Mattikus (Jago) – 2-0
GGA|Dizzy (TJ Combo) vs. Anime Freak AJ (Sadira) – 1-2

EMPR|Saltface (Orchid) vs. RM.KPB|Grief (Spinal) – 0-2
Bass NS (Spinal) vs. Anime Freak AJ (Sadira) – 1-2

[hr]

bbcp-tournament-622

BlazBlue Chronophantasma

1. SKD (Ragna, Izayoi)
2. TS|Lord Knight (Kokonoe)
3. Team DAI|Urichinan (Litchi)
4. Eshi (Amane)
5. Dollar (Taokaka)
5. 482 Rayjizzle (Azrael)
7. Nobodyexe (Jin)
7. Jackie Chandler (Ragna)

Match Log

Grand Final

SKD (Ragna) vs. TS|Lord Knight (Kokonoe) – 3-2

Losers Final

Team DAI|Urichinan (Litchi) vs. TS|Lord Knight (Kokonoe) – 0-3

Winners Final

SKD (Izayoi) vs. TS|Lord Knight (Kokonoe) – 3-0

Losers Semi-final

Team DAI|Urichinan (Litchi) vs. Eshi (Amane) – 2-0

Top 8 Winners

TS|Lord Knight (Kokonoe) vs. Team DAI|Urichinan (Litchi) – 2-1
SKD (Ragna) vs. Dollar (Taokaka) – 2-1

Top 8 Losers

Eshi (Amane) vs. Nobodyexe (Jin) – 2-1
Jackie Chandler (Ragna) vs. 482 Rayjizzle (Azrael) – 1-2

Dollar (Taokaka) vs. Eshi (Amane) – 0-2
Team DAI|Urichinan (Litchi) vs. 482 Rayjizzle (Azrael) – 2-0

[hr]

uniel-tournament

Under Night In-Birth Exe:Late

1. TS|Sabin (Hilda)
2. CTRL|Flux (Vatista)
3. WA|Argenrost (Waldstein, Gordeau)
4. KiT|Shinblade (Gordeau)
5. Nalmat (Seth)
5. Yasha (Eltnum)
7. Team DAI|Urichinan (Byakuya)

Match Log

Grand Final

CTRL|Flux (Vatista) vs. TS|Sabin (Hilda) – 1-3

Losers Final

CTRL|Flux (Vatista) vs. WA|Argenrost (Waldstein) – 3-2

Winners Final

TS|Sabin (Hilda) vs. WA|Argenrost (Waldstein, Gordeau) – 3-0

Losers Semi-final

CTRL|Flux (Vatista) vs. KiT|Shinblade (Gordeau) – 2-0

Top 8 Winners

TS|Sabin (Hilda) vs. Yasha (Eltnum) – 2-0
WA|Argenrost (Waldstein) vs. KiT|Shinblade (Gordeau) – 2-0

Top 8 Losers

Nalmat vs. ?
CTRL|Flux (Vatista) vs. Team DAI|Urichinan (Byakuya) – 2-0

KiT|Shinblade (Gordeau) vs. Nalmat (Seth) – 2-0
CTRL|Flux (Vatista) vs. Yasha (Eltnum) – 2-0

[hr]

p4u2-p4au-tournament

Persona 4 Arena Ultimax

1. TS|Lord Knight (Margaret)
2. SKD (Yu Narukami)
3. IPG|Colpevole (Chie Satonaka)
4. 482 Rayjizzle (Akihiko Sanada)
5. DMac (Mitsuru Kirijo)
5. Dollar (Yosuke Hanamura)
7. Nobodyexe (Aegis)
7. Mo the Hawk (Chie Satonaka)

Match Log

Grand Final

SKD (Yu Narukami) vs. TS|Lord Knight (Margaret) – 0-3 Reset
SKD (Yu Narukami) vs. TS|Lord Knight (Margaret) – 0-3

Losers Final

IPG|Colpevole (Chie Satonaka, Tohru Adachi) vs. TS|Lord Knight (Margaret) – 0-2

Winners Final

SKD (Yu Narukami) vs. IPG|Colpevole (Chie Satonaka) – 3-1

Losers Semi-final

482 Rayjizzle (Akihiko Sanada) vs. TS|Lord Knight (Margaret) – 0-2

Top 8 Winners

482 Rayjizzle (Akihiko Sanada) vs. SKD (Yu Narukami) – 0-2
DMac (Mitsuru Kirijo) vs. IPG|Colpevole (Chie Satonaka) – 0-2

Top 8 Losers

Nobodyexe (Aigis) vs. TS|Lord Knight (Margaret) – 0-2
Mo the Hawk (Chie Satonaka) vs. Dollar (Yosuke Hanamura) – 1-2

DMac (Mitsuru Kirijo) vs. TS|Lord Knight (Margaret) – 0-2
482 Rayjizzle (Akihiko Sanada) vs. Dollar (Yosuke Hanamura) – 2-0

[hr]

scv-tournament-622

SoulCalibur V

1. Astasoth (Astaroth)
2. Hisoka (Leixia, Pyrrha)
3. SaltyFist (Z.W.E.I.)
4. MysticBill (Natsu)
5. SwordOfDios (Patroklos)
5. KiT|Lil Majin (Cervantes)
7. Unknown (Natsu)
7. F-Fyre-T (α Patroklos)

Match Log

Grand Final

Astasoth (Astaroth) vs. Hisoka (Leixia) – 3-2

Losers Final

SaltyFist (Z.W.E.I.) vs. Hisoka (Leixia) – 1-3

Winners Final

SaltyFist (Z.W.E.I.) vs. Astasoth (Astaroth) – 2-3

Losers Semi-final

MysticBill (Natsu) vs. Hisoka (Leixia) – 2-3

Top 8 Winners

Astasoth (Astaroth) vs. Hisoka (Leixia, Pyrrha) – 3-1
SaltyFist (Astaroth) vs. MysticBill (Natsu) – 3-1

Top 8 Losers

SwordOfDios (Patroklos) vs. Unknown (Natsu) – 3-1
KiT|Lil Majin (Cervantes) vs. F-Fyre-T (α Patroklos) – 3-1

Hisoka (Leixa) vs. SwordOfDios (Patroklos) – 3-1
MysticBill (Natsu) vs. KiT|Lil Majin (Cervantes) – 3-0

Sources: Test Your Might