Mix Up Night #13 Results Mix Up Night #13 Results
It’s time for this month’s Mix Up Night tournament! Osaka, Japan, Maid Café CCOcha is the site of the event, as usual. This time... Mix Up Night #13 Results

mun-mixupnight-banner

It’s time for this month’s Mix Up Night tournament! Osaka, Japan, Maid Café CCOcha is the site of the event, as usual. This time around, the tournament games will be Super Street Fighter IV Arcade Edition Ver.2012, Ultimate Marvel vs. Capcom 3, and The King of Fighters XIII. Some of the best players of Kansai, including TEAM HORI’s sako, Haitani, Uryo, Dogura, Sabohani and Uu will be participating, so expect some great matches!

Mix Up Night #13 will be streamed on the Mix Up Night Ustream channel.

Free desktop streaming application by Ustream

Entry List

Check here for original list.

Super Street Fighter IV Arcade Edition Ver.2012

Challonge Bracket

TEAM HORI sako
Taitsu
Kikaiji
Uuu
Kunste
Kiyomatsu
Haitani
Aragosta
Chan C
Shiba
Lonely
PacP
Shiranui
Hirou
Harideshi
AMA
ug
Uryo
Dogura
Esuta
KoujiKOG
Sabohani
Yunachin
SAJ
Kusuo
Mima
Sange Tenchou
Dea Gostini
Danjiri Dhalsim
Rokkun
My
Ke-chan
Kiiro
dath
Shiba
Ryosef
Ibunshi
Kereberos
Amiyu
NOKO

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Challonge Bracket

Taitsu
Kikaiji
Uu
Manjuu
Chan C
Gure
PacP
Gachi
Harideshi
Bonchuu
Kusuo
Dea Gostini
ASMO
My
Shingo
Kyamei
Hosshii
Hathia

The King of Fighters XIII

Challonge Bracket

Kikaiji
Uu
Manjuu
Tomoyuki
Taki Kazuya
Kiyomatsu
Haitani
Hitoshi Bomberman
Hamatai@Hamutai
Chan C
PacP
Sabohani
Kusuo
iNidan
Saru
Sange Tenchou
Gussan
Saitou
Ryuu
dath
Irodori
Umezono
Kyamei

 

Results

ae2012-tournamentbanner

Super Street Fighter IV Arcade Edition Ver.2012

1. TEAM HORI sako (Evil Ryu, Gen, Cammy)
2. Uryo (C.Viper, Sakura, Rose)
3. Amiyu (Gen)
4. Noriyasu (Dhalsim)
5. Harideshi (M.Bison)
5. Haitani (Rufus)
7. KoujiKOG (T.Hawk)
7. Rokkun

Grand Finals

TEAM HORI sako (Evil Ryu, Cammy) vs. Uryo (C.Viper) – 3-2

Losers Finals

Amiyu (Gen) vs. Uryo (C.Viper, Rose) – 1-2

Winners Finals

Amiyu (Gen) vs. TEAM HORI sako (Evil Ryu) – 0-2

Losers Semi-finals

Noriyasu (Dhalsim) vs. Uryo (C.Viper) – 0-2

Top 8 Winners

Haitani (Rufus) vs. TEAM HORI sako (Evil Ryu) – 1-2
Harideshi (M.Bison) vs. Amiyu (Gen) – 0-2

Top 8 Losers

Noriyasu vs. KoujiKOG
Rokkun vs. Uryo

Noriyasu (Dhalsim) vs. Harideshi (M.Bison) – 2-0
Haitani (Rufus) vs. Uryo (Sakura) – 0-2

Winners Bracket Match Log

Haitani (Rufus) vs. Taitsu (Cammy) – 2-0
SAJ (Vega) vs. Kiiro (Guy) – 2-0
Ibunshi (Ryu) vs. TEAM HORI sako (Evil Ryu) – 1-2
KoujiKOG (T.Hawk) vs. Shiranui (Oni) – 2-0
Danjiri Dhalsim (Seth) vs. Amiyu (Gen) – 0-2
Sabohani (C.Viper) vs. Harideshi (M.Bison) – 1-2
Dogura (M.Bison) vs. Chan C (Blanka) – 2-0
Haitani (Rufus) vs. SAJ (Vega) – 2-0
KoujiKOG (T.Hawk) vs. TEAM HORI sako (Gen) – 0-2
Dogura (M.Bison) vs. Amiyu (Gen) – 1-2

 

kofxiii-tournamentbanner

The King of Fighters XIII

1. Sange Tenchou (Mr. Karate/Leona/Kim)
2. Uu (Ryo/Kim/Mai, Terry/Athena/Maxima, Takuma/Kim/Mai)
3. Tomoyuki (Mr. Karate/Kim/Elisabeth)
4. Ryuu (Kensou/Mr. Karate/EX Kyo)
5. Irodori (EX Iori/Joe/Mature)
5. Sabohani
7. Gussan (Yuri/K’/Chin)
7. Umezono

Grand Finals

Uu (Ryo/Kim/Mai, Takuma/Kim/Mai) vs. Sange Tenchou (Mr. Karate/Leona/Kim) – 0-2

Losers Finals

Uu (Ryo/Kim/Mai) vs. Tomoyuki (Mr. Karate/Kim/Elisabeth) – 2-0

Winners Finals

Tomoyuki (Mr. Karate/Kim/Elisabeth) vs. Sange Tenchou (Mr. Karate/Leona/Kim) – 1-2

Losers Semi-finals

Uu (Ryo/Kim/Mai) vs. Ryuu (Kensou/Mr. Karate/EX Kyo) – 2-0

Top 8 Winners

Tomoyuki (Kim/Mr. Karate/Elisabeth) vs. Irodori (EX Iori/Joe/Mature) – 2-0
Sabohani (Benimaru/EX Iori/Kyo) vs. Sange Tenchou (Mr. Karate/Leona/Kim) – 0-2

Top 8 Losers

Ryuu vs. Umezono
Gussan vs. Uu

Sabohani vs. Ryuu
Irodori vs. Uu

Top 8 Winners

Irodori vs. Tomoyuki
Sange Tenchou vs. Sabohani

Top 8 Losers

Ryuu vs. Umezono
Gussan vs. Uu

Early Round Match Log

Sange Tenchou (Mr. Karate/Leona/Kim) vs. Saitou (Mr. Karate/Hwa/Kyo) – 2-0
Uu (Terry/Athena/Maxima, Ryo/Kim/Mai) vs. Haitani (Ryu/Shen/Mr. Karate) – 1-2
Hamatai@Hamutai (EX Iori/K’/Vice) vs. Tomoyuki (Kim/Mr. Karate/Elisabeth) – 0-2
Gussan (Yuri/K’/Chin) vs. Kusuo (Elisabeth/Kula/Yuri) – 2-0
Taki Kazuya (Mr. Karate/EX Kyo/Iori) vs. Manjuu (K’/Terry/King) – 2-0
Irodori (EX Iori/Joe/Mature) vs. Ryuu (Kensou/EX Iori/EX Kyo) – 2-1
Tomoyuki (Mr. Karate/Kim/Elisabeth) vs. Taki Kazuya (EX Kyo/Mr. Karate/Iori) – 2-1
Uu (Ryo/Kim/Mai) vs. Hamatai@Hamutai (EX Iori/K’/Vice) – 2-0
Sange Tenchou (Mr. Karate/Leona/Kim) vs. Gussan (Yuri/K’/Chin) – 2-0

 

umvc3-tournamentbanner

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

1. Kyamei (Nova/Doctor Doom/Vergil, Naruhodo-kun/Doctor Doom/Vergil, Nova/Naruhodo-kun/Doctor Doom)
2. Chan C (Zero/Doctor Doom/Hawkeye)
3. PacP (Nova/Doctor Doom/Vergil)
4. Bonchuu (Shuma-Gorath/Nova/Iron Man)
5. Uu (Wolverine/Ryu/Gouki)
5. Gachi
7. Hathia
7. Ryosef

Grand Finals

Chan C (Zero/Doctor Doom/Hawkeye) vs. Kyamei (Nova/Doctor Doom/Vergil) – 0-3 Reset
Chan C (Zero/Doctor Doom/Hawkeye) vs. Kyamei (Nova/Doctor Doom/Vergil) – 2-3

Losers Finals

PacP (Nova/Doctor Doom/Vergil) vs. Kyamei (Nova/Doctor Doom/Vergil) – 1-3

Winners Finals

Chan C (Zero/Doctor Doom/Hawkeye) vs. Kyamei (Naruhodo-kun/Doctor Doom/Vergil, Nova/Naruhodo-kun/Doctor Doom) – 3-0

Losers Semi-finals

PacP (Nova/Doctor Doom/Vergil) vs. Bonchuu (Shuma-Gorath/Nova/Iron Man) – 3-2

Top 8 Winners

Kyamei (Naruhodo-kun/Doctor Doom/Vergil) vs. Uu (Wolverine/Ryu/Gouki) – 3-0
Chan C (Zero/Doctor Doom/Hawkeye) vs. Gachi (Hawkeye/Sentinel/Haggar) – 3-2

Top 8 Losers

PacP vs. Hathia
Ryosef vs. Bonchuu

Gachi vs. PacP
Uu (Wolverine/Ryu/Gouki) vs. Bonchuu (Shuma-Gorath/Nova/Iron Man) – 0-3

Sources: Mix Up Night, MUN Ustream