East Coast Throwdown V Results East Coast Throwdown V Results
UPDATE – This tournament is in the books and as such, you can find full results down below. This Saturday and Sunday, John “SweetJohnnyCage”... East Coast Throwdown V Results

UPDATE – This tournament is in the books and as such, you can find full results down below.

This Saturday and Sunday, John “SweetJohnnyCage” Gallagher and Joe “iloveu” Ciaramelli will be presenting East Coast Throwdown V (ECT5). Last year’s event brought the hype with both great tournaments and exhibitions, and John and Joe will be looking to boost that excitement for 2013. This year’s ECT will again be held at the Hyatt Morristown Hotel in Morristown, New Jersey, bringing the battle to the Northeast!

Hyatt Morristown at Headquarters Plaza
3 Speedwell Ave
Morristown, NJ 07960

Tournament Line-up
  • BlazBlue Continuum Shift Extend (PS3)
  • Dead or Alive 5 (360)
  • Guilty Gear XX Accent Core Plus (PS3)
  • Injustice: Gods Among Us – $1000 bonus provided by One Frame Link
  • The King of Fighters XIII (PS3) – $500 bonus provided by ATLUS
  • Ultimate Mortal Kombat 3 (MAME)
  • Mortal Kombat (PS3)
  • Persona 4 Arena (PS3) – $500 bonus provided ATLUS
  • Skullgirls (PS3)
  • SoulCalibur V (PS3)
  • Street Fighter X Tekken Ver.2013 (360)
  • Super Street Fighter II Turbo (ARC)
  • Street Fighter III 3rd Strike Online Edition (PS3)
  • Super Street Fighter IV Arcade Edition Ver.2012 (360) – $2000 bonus provided by One Frame Link
  • Tekken Tag Tournament 2 (PS3)
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3 (360) – $2000 bonus provided by One Frame Link
  • Vampire Savior (PS3) – $200 bonus provided by PowerUp

One Frame Link will be providing another $1000 bonus to the next game with highest number of entries (excluding SSFIV AE, UMvC3 and Injustice)

Exhibitions

The first announced exhibition for ECT5 is a Ultimate Marvel vs. Capcom 3 match between Team Spooky’s Fooblat and the Chilean sensation Kane Blueriver. Who has the better Hulk and Haggar? Find out in this first-to-15 set this weekend!

More exhibitions for ECT5 will be announced in the coming days. Stay tuned!

Pools

Below is a listing of pools for multiple game that the event. Be aware that pools are still subject to change in the days leading up to the tournament.

SSFIV AE Pools
UMvC3 Pools
Injustice Pools
SFXTK Pools
SCV Pools
TTT2 Pools
P4A Pools
KOF XIII Pools
MK Entries

Players currently registered to attend ECT5 include JDCR, Kane Blueriver, RPD.MCZ|Weaksauc3, RPD.MCZ|Gridman, EG|Justin Wong, EG|PR Balrog, EG|Ricky Ortiz, EG|fLoE, AGE|NYChrisG, AGE|Snake Eyes, AGE|Vangief, AGE|Flash, AGE|Knives, AGE|Fab, AGE|Romance, MH|RayRay, MH|Flux, MH|AlukardNY, MH.IGT|Unkn0wn, BIFU|Winrich, BIFU|Spab Rog, VXG.EMP|Dieminion, VXG.EMP|IFC Yipes, VXG.EMP|Santhrax, VXG.EMP|Nuckledu, VXG.EMP|REO, VXG.EMP|The Game, FNEX.EMP.RG|KBrad, coL|Filipino Champ, TFA|OmGiTzAndre, AG.MCZ|LuckyD, TA|Moons, Crazy Dominican, CDjr, AquaSilk, Chris Hu Rico Suave, GU|Flocker, Thermidor, OmegaXCN, IPG|Colpevole and IPG|Grover .

East Coast Tekken Tag Tournament 2 Circuit

East Coast Throwdown V is part of the East Coast Tekken Tag Tournament 2 Circuit. As the winner of the FINAL ROUND XVI TTT2 tournament, JDCR will be in attendance at ECT5. The winner of the TTT2 tournament at ECT will win a trip to The Fall Classic 2013 in Raleigh, North Carolina this September.

Streams & Schedule

East Coast Throwdown V will have live stream coverage provided by Team Sp00ky (main stream), Deadly Bison Entertainment (secondary stream), Kombat Network (MK), and Bibiquadium (GGXX, BBEX, P4A to Top 4).

TeamSp00ky (Main)

Watch live video from teamsp00ky on www.twitch.tv

Deadly_Bison (Secondary)

Watch live video from Deadly Bison Entertainment on www.twitch.tv

Bibiquadium (BBEX, GGXX, P4A)

Watch live video from Bibi’s Shack on www.twitch.tv

KombatNetwork

Watch live video from kombatnetwork on www.twitch.tv

Below is a stream schedule for ECT5, in EDT (UTC -4). For a general tournament schedule, check here.

Saturday

Team Spooky
10am Casuals
11am Casuals
12am KOF
1pm KOF
2pm Tekken
3pm Tekken
4pm Injustice
5pm Injustice
6pm SSFIV
7pm SSFIV
8pm Exhibition 1
9pm Exhibition 2

Deadly Bison Entertainment
10am Casuals
11am Casuals
12am UMvC3
1pm UMvC3
2pm SFXTK
3pm SFXTK
4pm SCV
5pm SCV
6pm P4A
7pm P4A
8pm SSFIV Top 32
9pm SSFIV Top 32

Sunday

Team Spooky
12pm KOF Top 4
1pm KOF Top 4
2pm P4A Top 4
3pm P4A Top 4
4pm Tekken Top 4
5pm Tekken Top 4
6pm SSFIV
7pm SSFIV
8pm Injustice
9pm Injustice
10pm UMvC3
11pm UMvC3

Deadly Bison Entertainment
12pm Marvel Top 32
1pm Marvel Top 32
2pm Vampire Savior
3pm Vampire Savior
4pm Dead or Alive
5pm SFXTK Top 4
6pm Skullgirls
7pm Skullgirls
8pm 3rd Strike
9pm 3rd Strike
10pm
11pm

Sponsors & Partners

East Coast Throwdown V is brought to you by the following sponsors and partners:

  • One Frame Link
  • Mad Catz
  • Tritton
  • ATLUS
  • Video X Games
  • AVerMedia
  • Ultra Spec Cables
  • Team Spooky
  • Kombat Network
  • Deadly Bison Entertainment

For photos from ECT, check Robert Paul’s SmugMug account.

Results

Super Street Fighter IV Arcade Edition Ver.2012

1. EG|Justin Wong (Rufus)
2. RPD.MCZ|Gridman (C.Viper, T.Hawk)
3. EG|PR Balrog (Fei Long, Balrog)
4. AGE|NYChrisG (Sakura)
5. AGE|Wolfkrone (C.Viper)
5. RPD.MCZ|WeirdoNeo (Juri)
7. EG|Ricky Ortiz (Rufus)
7. TS|Sabin (Rose)

Grand Finals

EG|Justin Wong (Rufus) vs. RPD.MCZ|Gridman (C.Viper, T.Hawk) – 3-0

Losers Finals

EG|PR Balrog (Fei Long) vs. RPD.MCZ|Gridman (C.Viper) – 1-3

Winners Finals

EG|PR Balrog (Fei Long, Balrog) vs. EG|Justin Wong (Rufus) – 0-3

Losers Semi-finals

AGE|NYChrisG (Sakura) vs. RPD.MCZ|Gridman (C.Viper) – 0-2

Top 8 Winners

EG|PR Balrog (Fei Long) vs. RPD.MCZ|WeirdoNeo (Juri) – 2-0
EG|Justin Wong (Rufus) vs. RPD.MCZ|Gridman (C.Viper) – 2-1

Top 8 Losers

EG|Ricky Ortiz (Rufus) vs. AGE|Wolfkrone (C.Viper) – 1-2
TS|Sabin (Rose) vs. AGE|NYChrisG (Sakura) – 1-2

RPD.MCZ|Gridman (C.Viper) vs. AGE|Wolfkrone (C.Viper) – 2-0
AGE|NYChrisG (Sakura) vs. RPD.MCZ|WeirdoNeo (Juri) – 2-0

Winners Bracket Match Log

OmegaNitro (Ryu) vs. BIFU|Spab Rog (El Fuerte) – 1-2
FNEX.EMP|Madness (Adon) vs. JDragonX (Guy) – 1-2
RDP.MCZ|Gridman (C.Viper) vs. AG.MCZ|Glitch (Rufus) – 2-0
TS|Sabin (Dhalsim) vs. Diet Bob (E.Honda) – 2-0
TS|Sabin (Dhalsim) vs. AGE|Vangief (Zangief) – 0-2
VxG.EMP|Dieminion (Guile) vs. PIE|CitiofBrass (Makoto) – 2-0
JDragonX (Guy) vs. RPD.MCZ|Gridman (C.Viper) – 0-2
Liston (Sagat) vs. Julian Robinson (Rose) – 0-2
VxG.EMP|Zangiefmaster (M.Bison, Zangief) vs. RealLifeBonusStage (Guy) – 2-1

Losers Bracket Match Log

JDragonX (Guy) vs. AG.MCZ|Glitch (Rufus) – 1-2
Chris Hu (Oni) vs. TS|Sabin (Rose) – 0-2

 

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

1. GU|Flocker (Zero/Vergil/Hawkeye, Zero/Vergil/Strider Hiryu)
2. AGE|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil, Morrigan/Magneto/Doctor Doom)
3. EG|Justin Wong (Wolverine/Spencer/Frank West, Wolverine/Storm/Akuma)
4. coL|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix, Dormammu/Morrigan/Phoenix)
5. MH|Flux (Zero/Vergil/Dante)
5. EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil)
7. MH.IGT|Unkn0wn (Wesker/Sentinel/C.Viper, Wolverine/Sentinel/Wesker)
7. VxG.EMP|Dieminion (Viewtiful Joe/Doctor Strange/Morrigan, Viewtiful Joe/Doctor Strange/Doctor Doom)

9. UVG|Noel Brown (Wolverine/Frank West/Wesker, Wolverine/Doctor Doom/Phoenix)
9. AGE|Knives (Spencer/Sentinel/Akuma)
9. BIFU|Winrich (Vergil/Wesker/Strider Hiryu, Wolverine/Doctor Doom/Vergil)
9. CJ Showstopper (Magneto/Doctor Doom/Vergil, Wolverine/Doctor Doom/Vergil)
13. GoldenBoyNeo (Magneto/Doctor Doom/Phoenix)
13. RG|MastaCJ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom)
13. VxG.EMP|IFC Yipes (Dante/Vergil/Magneto)
13. KaneBlueriver (Hulk/Sentinel/Haggar)

17. MH|RayRay (Ryu/Magneto/Sentinel, Magneto/Doctor Doom/Sentinel)
17. TA|Moons (Nova/M.O.D.O.K.)
17. DJ Huoshen (Felicia/Vergil/Taskmaster)
17. TS|Fooblat (Hulk/Haggar/Doctor Doom)
17. Chris D (Chris/Spencer/Doctor Doom, Taskmaster/Vergil/Doctor Doom, Haggar/Taskmaster/Chris)
17. JRosa (Doctor Doom/Morrigan/Strider Hiryu)
17. VxG.EMP|KDZ
17. Omen

25. TA|Predator (Haggar/Chris/Wesker)
25. LTP (M.O.D.O.K./Doctor Strange/Doctor Doom)
25. AG.MCZ|Demon Hyo (Wolverine/Storm/Doctor Doom, Wolverine/Chun-Li/Magneto )
25. Mike Infinite
25. Sean Y
25. Destroyer
25. Vex
25. Rein

Grand Finals

GU|Flocker (Zero/Vergil/Strider Hiryu) vs. AGE|NYChrisG (Morrigan/Magneto/Doctor Doom) – 1-3 RESET
GU|Flocker (Zero/Vergil/Strider Hiryu) vs. AGE|NYChrisG (Morrigan/Magneto/Doctor Doom) – 3-1

Losers Finals

EG|Justin Wong (Wolverine/Storm/Akuma) vs. AGE|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 2-3

Winners Finals

GU|Flocker (Zero/Vergil/Hawkeye) vs. EG|Justin Wong (Wolverine/Spencer/Frank West) – 3-2

Losers Semi-finals

coL|Filipino Champ (Dormammu/Morrigan/Phoenix) vs. AGE|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 1-3

Top 8 Winners

GU|Flocker (Zero/Vergil/Strider Hiryu) vs. AGE|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 3-1
coL|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. EG|Justin Wong (Wolverine/Spencer/Frank West) – 0-3

Top 8 Losers

MH|Flux (Zero/Vergil/Dante) vs. MH.IGT|Unkn0wn (Wesker/Sentinel/C.Viper) – 3-2
EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) vs. VxG.EMP|Dieminion (Viewtiful Joe/Doctor Strange/Morrigan) – 3-1

MH|Flux (Zero/Vergil/Dante) vs. AGE|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 1-3
coL|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Vergil) vs. EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) – 3-2

Top 16 Winners

EG|Justin Wong (Wolverine/Spencer/Frank West) vs. MH|Flux (Zero/Vergil/Dante) – 3-1
CJ Showstopper (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) vs. coL|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix, Magneto/Doctor Doom/Vergil) – 0-3
GU|Flocker (Zero/Vergil/Hawkeye) vs. EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) – 3-0
VxG.EMP|Dieminion (Viewtiful Joe/Doctor Strange/Morrigan, Viewtiful Joe/Doctor Strange/Doctor Doom) vs. AGE|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Vergil) – 0-3

Top 16 Losers

GoldenBoyNeo (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. BIFU|Winrich (Vergil/Wesker/Strider Hiryu, Wolverine/Doctor Doom/Vergil) – 2-3
RG|MastaCJ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom) vs. MH.IGT|Unkn0wn (Wolverine/Sentinel/Wesker) – 0-3
VxG.EMP|IFC Yipes vs. UVG|Noel Brown – off-stream
AGE|Knives vs. KaneBlueriver – off-stream

VxG.EMP|Dieminion (Viewtiful Joe/Doctor Strange/Morrigan) vs. UVG|Noel Brown (Wolverine/Frank West/Wesker, Wolverine/Doctor Doom/Phoenix) – 3-1
MH.IGT|Unkn0wn vs. CJ Showstopper
BIFU|Winrich vs. MH|Flux – off-stream
EG|PR Balrog vs. AGE|Knives – off-stream

Top 32 Winners

EG|Justin Wong (Wolverine/Spencer/Frank West) vs. TA|Moons (Nova/M.O.D.O.K./Amaterasu) – 3-2
MH|Flux (Zero/Vergil/Dante) vs. DJ Huoshen (Felicia/Vergil/Taskmaster) – 3-2
UVG|Noel Brown (Wolverine/Frank West/Wesker) vs. coL|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) – 0-3
CJ Showstopper (Magneto/Doctor Doom/Vergil) vs. VxG.EMP|IFC Yipes (Dante/Vergil/Magneto) – 3-1
TS|Fooblat (Hulk/Haggar/Wesker) vs. EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) – 1-3
MH.IGT|Unkn0wn (C.Viper/Sentinel/Wesker) vs. VxG.EMP Dieminion (Viewtiful Joe/Doctor Strange/Morrigan) – 1-3
MH|RayRay vs. GU|Flockeroff-stream
AGE|NYChrisG vs. RG|MastaCJ – off-stream

Top 32 Losers

LTP (M.O.D.O.K./Doctor Strange/Doctor Doom) vs. AGE|Knives (Spencer/Sentinel/Akuma) – 0-3
GoldenBoyNeo (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. AG.MCZ|Demon Hyo (Wolverine/Storm/Doctor Doom, Wolverine/Chun-Li/Magneto) – 3-1
TA|Predator vs. JRosaoff-stream
Vex vs. ChrisD  – off-stream
BIFU|Winrich vs. Mike Infinite – off-stream
Sean Y vs. VxG.EMP|KDZoff-stream
Omen vs. Rein
KaneBlueriver vs. Destroyer – off-stream

GoldenBoyNeo (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. TS|Fooblat (Hulk/Haggar/Doctor Doom) – 3-0
RG|MastaCJ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom) vs. JRosa (Doctor Doom/Morrigan/Strider Hiryu) – 3-1
MH|RayRay vs. BIFU|Winrichoff-stream
VxG.EMP|KDZ vs. VxG.EMP|IFC Yipesoff-stream
KaneBlueriver vs. TA|Moons – off-stream
AGE|Knives vs. DJ Huoshen – off-stream
ChrisD vs. MH.IGT|Unkn0wn – off-stream
Omen vs. UVG|Noel Brown – off-stream

Winners Bracket Match Log

AGT.FGA|Mono (Vergil/Iron Man/Strider Hiryu) vs. Eddie Cloth (Spider-Man/Deadpool/Hawkeye) – 3-0
MH|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel) vs. Bonclyde (Zero/Ryu/Hawkeye) – 3-0
BIFU|Winrich (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) vs. JB3 (Dante/Vergil/Magneto) – 3-0
NVI|Artist Omega (Taskmaster/Sentinel/Vergil) vs. Odigz (Captain America/Nova/Hawkeye) – 0-3
GoldenBoyNeo (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. MH|AlukardNY (Wesker/Vergil/Iron Man, Magneto/Iron Man/Doctor Doom) – 3-0
MH|RayRay (Ryu/Magneto/Sentinel) vs. AGT.FGA|Mono (Vergil/Iron Man/Strider Hiryu) – 3-1
AG.MCZ|Felax (X-23/Dormammu/Wesker) vs. TA|Predator (Haggar/Chris/Wesker) – 0-3
Vex (Vergil/Wesker/Strider Hiryu) vs. MH|RayRay (Magneto/Doctor Doom/Sentinel, Ryu/Magneto/Sentinel) – 1-3
TA|Predator (Haggar/Chris/Wesker) vs. EG|Justin Wong (Wolverine/Spencer/Frank West) – 1-3
RG|MastaCJ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom) vs. TA|Marvisto (Chris/Arthur/Taskmaster) – 3-2
MH|Flux (Zero/Vergil/Dante) vs. Winterfell (Wesker/Taskmaster/Phoenix) – 3-0
MH|Smooth Viper (Magneto/Dormammu/Doctor Doom, Wesker/Haggar/Phoenix) vs. Jose Giefmaster (Wolverine/Rocket Raccoon/Wesker, Wesker/Haggar/Phoenix, Wesker/Hawkeye/Strider Hiryu) – 2-3
TFA.RZR|OmG iTz Andre (Wesker/Magneto/Vergil) vs. MH|Flux (Zero/Vergil/Dante) – 1-3
SBC|Nike Sir Dash (Wovlerine/Doctor Doom/Taskmaster) vs. JRosa (Morrigan/Doctor Doom/Strider Hiryu) – 0-3
EDC|Gambit (Wesker/Doctor Doom/Vergil) vs. T2A|Ballz (C.Viper/Doctor Doom/Vergil) – 0-3
TA|Moons (Nova/M.O.D.O.K./Amaterasu) vs. T2A|Ballz (C.Viper/Doctor Doom/Vergil) – 3-0
TA|Moons (Nova/M.O.D.O.K./Amaterasu) vs. XAN|Meep (Zero/Vergil/Dante) – 3-0
AG|Demon Hyo (Hawkeye/Storm/Doctor Doom) vs. MH|Flux (Zero/Vergil/Dante – 2-3
Chris D (Chris/Spencer/Doctor Doom, Taskmaster/Vergil/Doctor Doom) vs. Flocker (Zero/Vergil/Hawkeye) – 0-3

Losers Bracket Match Log

GoldenBoyNeo (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. TA|Marvisto (Firebrand/Doctor Doom/Taskmaster, Chris/Arthur/Taskmaster) – 3-0
TA|Predator (Haggar/Chris/Wesker) vs. OmniSScythe (Morrigan/Vergil/Doctor Doom, Magneto/Morrigan/Doctor Doom) – 3-2
Oreo (Rocket Raccoon/Dante/Vergil) vs. AGE|Knives (Spencer/Akuma/Sentinel) – 1-3
Winterfell (Wesker/Taskmaster/Phoenix) vs. The Cocoa Boss (Wesker/Dante/Vergil) – 3-0
TFA.RZR|OmG iTz Andre (Wesker/Magneto/Vergil) vs. Winterfell (Wesker/Taskmaster/Phoenix) – 3-2
TFA.RZR|OmG iTz Andre (Wesker/Magneto/Vergil) vs. Geobraun (Spider-Man/Doctor Doom/Hawkeye) – 3-1
Boog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) vs. Omeses (Wesker/Doctor Doom/Strider Hiryu) – 3-1
AG.MCZ|Demon Hyo (Wolverine/Chun-Li/Magneto) vs. TFA.RZR|OmG iTz Andre (Magneto/Wesker/Vergil) – 3-1
JRosa (Morrigan/Doctor Doom/Strider Hiryu) vs. DBE|Golba Loves (Hulk/Taskmaster/Trish) – 3-0
JRosa (Morrigan/Doctor Doom/Strider Hiryu) vs. Meep (Zero/Vergil/Dante) – 3-1
Boog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) vs. Chris D (Haggar/Taskmaster/Chris) – 1-3

Exhibition Matches

TS|Fooblat (Hulk/Haggar/Wesker, Hulk/Haggar/Doctor Doom) vs. KaneBlueriver (Haggar/Hulk/Sentinel) – 14-15 ●○○●○○○●●●●○○○●○●●○○●○○●●●○●●

EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) vs. MH.IGT|Unkn0wn (Wesker/Sentinel/C.Viper) – 10-4 ●○○○●●○○○○○○●○

 

Street Fighter X Tekken Ver.2013

1. TS|Sabin (Dhalsim/Alisa)
2. VxG.EMP|Nuckledu (Guile/Zangief)
3. EG|Justin Wong (Hwoarang/Chun-Li, Elena/Chun-Li)
4. VxG.EMP|DragonGod (Hwoarang/Law, Hwoarang/Alisa)
5. EG|Ricky Ortiz (Rufus/Chun-Li)
5. AB|Jan (Zangief/JACK-X)
7. EG|fLoE (Jin/Rufus)
7. EG|PR Balrog (Kazuya/Dudley, Dudley/Paul)

Grand Finals

VxG.EMP|Nuckledu (Guile/Zangief) vs. TS|Sabin (Dhalsim/Alisa) – 2-3 RESET
VxG.EMP|Nuckledu (Guile/Zangief) vs. TS|Sabin (Dhalsim/Alisa) – 1-3

Losers Finals

TS|Sabin (Dhalsim/Alisa) vs. EG|Justin Wong (Hwoarang/Chun-Li, Elena/Chun-Li) – 3-2

Winners Finals

VxG.EMP|Nuckledu (Guile/Zangief) vs. EG|Justin Wong (Hwoarang/Chun-Li) – 3-1

Losers Semi-finals

TS|Sabin (Dhalsim/Alisa) vs. VxG.EMP|DragonGod (Hwoarang/Alisa) – 2-0

Top 8 Winners

EG|Justin Wong (Hwoarang/Chun-Li) vs. VxG.EMP|DragonGod (Hwoarang/Law) – 2-0
VxG.EMP|Nuckledu vs. EG|Ricky Ortiz – off-stream

Top 8 Losers

EG|fLoE (Jin/Rufus) vs. AB|Jan (JACK-X/Zangief) – 1-2
EG|PR Balrog (Kazuya/Dudley, Dudley/Paul) vs. TS|Sabin (Dhalsim/Alisa) – 1-2

TS|Sabin (Alisa/Dhalsim) vs. EG|Ricky Ortiz (Rufus/Chun-Li) – 2-1
AB|Jan (Zangief/JACK-X) vs. VxG.EMP|DragonGod (Hwoarang/Law) – 1-2

Winners Bracket Match Log

EG|Justin Wong (Hwoarang/Chun-Li) vs. GroovyMango (Hwoarang/Lars) – 2-0
AGE|Wolfkrone (Law/Jin) vs. IU|Skisonic (Elena/Bob) – 2-1
AGE|Wolfkrone (Law/Jin) vs. VxG.EMP|The Game (Ken/Ryu) – 2-1
EG|Justin Wong (Hwoarang/Chun-Li) vs. Ludovic (Chun-Li/Asuka) – 2-0
BIFU|Insaynne (Marduk/Zangief) vs. TA|Marvisto (Ken/Paul) – 2-0
AGE|Wolfkrone (Law/Jin) vs. AB|Jan (Zangief/JACK-X) – 2-0
BIFU|Insaynne (Marduk/Zangief) vs. EG|Justin Wong (Hwoarang/Chun-Li) – 0-2

Losers Bracket Match Log

IU|Skisonic (Elena/Bob) vs. AGE|NYChrisG (Chun-Li/Hwoarang) – 2-1
IU|Skisonic (Elena/Bob) vs. RMB (Ibuki/Xiaoyu) – 2-0
BIFU|Insaynne (Marduk/Zangief) vs. Damdai (Law/Lei) – 2-1

 

Injustice: Gods Among Us

1. OBS.EMP|Tom Brady (Aquaman)
2. OBS.EMP|REO (Batman, Nightwing, Black Adam)
3. AGE|NYChrisG (Green Arrow, Black Adam, Batman)
4. VxG.EMP.RG|CDJr (Superman)
5. KH|Crazy Dominican (Doomsday)
5. VxG.EMP|DragonGod (Black Adam)
7. BIFU|Insaynne (Aquaman)
7. VSM|Jailhouse (Green Lantern, Cyborg)
9. Mike Infinite (Doomsday)
9. EG|fLoE (Superman, Green Lantern)
9. JRosa (Green Lantern, Batman)
9. Rico Suave (Black Adam)

Grand Finals

OBS.EMP|REO (Black Adam) vs. OBS.EMP|Tom Brady (Aquaman) – 3-2 RESET
OBS.EMP|REO (Black Adam) vs. OBS.EMP|Tom Brady (Aquaman) – 0-3

Losers Finals

OBS.EMP|REO (Batman) vs. AGE|NYChrisG (Green Arrow, Batman) – 3-0

Winners Finals

OBS.EMP|Tom Brady (Aquaman) vs. OBS.EMP|REO (Nightwing) – 3-2

Losers Semi-finals

VxG.EMP.RG|CDJr (Superman) vs. AGE|NYChrisG (Black Adam) – 1-2

Top 8 Winners

OBS.EMP|Tom Brady (Aquaman) vs. AGE|NYChrisG (Green Arrow) – 2-0
VxG.EMP.RG|CDJr (Superman) vs. OBS.EMP|REO (Batman) – 0-2

Top 8 Losers

BIFU|Insaynne (Aquaman) vs. VxG.EMP|DragonGod (Black Adam) – 0-2
KH|Crazy Dominican (Doomsday) vs. VSM|Jailhouse (Cyborg, Green Lantern) – 2-0

KH|Crazy Dominican (Doomsday) vs. AGE|NYChrisG (Green Arrow) – 0-2
OBS.EMP.RG|CDJr (Superman) vs. VxG.EMP|DragonGod (Black Adam) – 2-0

Top 16 Winners

OBS.EMP|Tom Brady (Aquaman) vs. EG|fLoE (Green Lantern) – 2-1
Mike Infinite (Doomsday) vs. OBS.EMP|REO (Batman) – 1-2
VxG.EMP|CDJr (Superman) vs. VxG.EMP|DragonGod (Black Adam) – 2-0
AGE|NYChrisG (Green Arrow) vs. Rico Suave (Black Adam) – 2-1

Top 16 Losers

Mike Infinite (Doomsday) vs. BIFU|Insaynne (Aquaman) – 0-2
EG|fLoE (Superman) vs. VSM|Jailhouse (Green Lantern) – 0-2
VxG.EMP|DragonGod (Black Adam) vs. JRosa (Batman) – 2-1
KH|Crazy Dominican (Doomsday) vs. Rico Suave (Black Adam) – 2-1

Top 32 Winners

OBS.EMP|Tom Brady (Aquaman) vs. Magneto Halfway (Cyborg) – 2-0
PH|Relaxed State (Cyborg) vs. Mike Infinite (Doomsday) – 0-2
OBS.EMP|REO (Batman, Nightwing) vs. STB|Reggin (Raven) – 2-1
VxG.EMP|DragonGod (Black Adam) vs. RESE|Killinator (Doomsday) – 2-0
JRosa (Green Lantern) vs. AGE|NYChrisG (Green Arrow) – 0-2

Top 32 Losers

KH|Crazy Dominican (Doomsday) vs. Blood Hawk (Harley Quinn) – 2-0

Winners Bracket Match Log

VSM|KT Smith (Green Lantern) vs. Ace of Spades (Superman) – 2-0
Monsoon (Cyborg) vs. PTH|Relaxed State (Shazam) – 2-0
VxG.EMP|Tom Brady (Aquaman) vs. VSM|KT Smith (Green Lantern) – 2-1
VxG.EMP|Tom Brady (Aquaman) vs. CPT|Xecution (Green Lantern) – 2-0
PTH|Relaxed State (Cyborg) vs. UVG|Noel Brown (Batman) – 2-0
EMP|Tom Brady (Aquaman) vs. EMP|KDZ (Superman) – 2-1
Phraudulence (Black Adam) vs. STB|Reggin (Raven) – 0-2
Mitchapalooza (Green Lantern) vs. Riyo (Aquaman) – 0-2
TA|Moons (Superman) vs. FireyIce (Green Lantern) – 2-0
KH|Mike Metroid (Solomon Grundy) vs. Haitian Sensation (Cyborg) – 2-0
PTH|Flipkey (Batman) vs. AGE|NYChrisG (Green Arrow) – 0-2
OBS.TL|Zaf (Raven) vs. PTH|Khaotik88 (Killer Frost) – 0-2
VxG.EMP|REO (Batman) vs. Mr. Kwiggle (Catwoman) – 2-0
RPD|Gridman (Killer Frost) vs. BIFU|Spab Rog (Shazam) – 2-0
RPD|Gridman (Killer Frost, Aquaman) vs. PTH|Astronaut (Black Adam) – 2-1
AmaziQQ (Batman) vs. JRosa (Green Lantern) – 2-0
ReSe|Sneak (Shazam) vs. EG|fLoE (Superman) – 0-2
Josh360 (Deathstroke) vs. AGE|NYC Fab (Lex Luthor) – 2-0
PTH|Astronaut (Aquaman) vs. JRosa (Batman, Green Lantern) – 1-2
Shin Paulo (Batman) vs. Magneto Halfway (Cyborg) – 0-2

Losers Bracket Match Log

VSM|KT Smith (Green Lantern) vs. Second State (Green Arrow) – 2-0
VSM|KT Smith (Green Lantern) vs. XYZ (The Flash) – 2-1
VSM|KT Smith (Green Lantern) vs. EMP|KDZ (Superman) – 2-0
UVG|Noel Brown (Batman) vs. More4YourBuck (Deathstroke) – 2-0
True Lionheart (Aquaman) vs. Harry (Green Arrow) – 2-1
True Lionheart (Aquaman) vs. KH|Crazy Dominican (Doomsday) – 0-2
ZeroLie (Hawkgirl) vs. KN|Crazy Dominican (Doomsday) – 0-2
Phraudulence (Black Adam) vs. KN|Crazy Dominican (Doomsday) – 1-2
RG|MastaCJ (Killer Frost) vs. VSM|Jailhouse (Cyborg, Green Lantern) – 1-2
Mr. Kwiggle (Catwoman) vs. VSM|Jailhouse (Green Lantern) – 0-2
Haitian Sensation vs. OBS.PTH|Lulzu (Nightwing) – 1-2
IPG|Max Out (Doomsday) vs. OBS.PTH|Lulzu (Nightwing) – 0-2
EMP.OBS|Maxter (Aquaman) vs. OBS.PTH|Lulzu (Nightwing) – 2-0
EMP.OBS|Maxter (Aquaman) vs. Mr. BrandonSpear (Batman) – 2-0
Earl (The Flash) vs. AmaziQQ (Green Lantern) – 0-2
PTH|Astronaut (Black Adam) vs. AmaziQQ (Green Lantern) – 1-2

 

Tekken Tag Tournament 2

1. JDCR (Heihachi/Armor King)
2. AGE|NYC Fab (Miguel/Bob)
3. MoneyINC|Fighting (Lee/Violet)
4. PI|Trungy (Steve/Lars)

Grand Finals

AGE|NYC Fab (Miguel/Bob) vs. JDCR (Heihachi/Armor King) – 1-3

Losers Finals

AGE|NYC Fab (Bob/Miguel) vs. MoneyINC|Fighting (Lee/Violet) – 3-2

Winners Finals

AGE|NYC Fab (Miguel/Bob) vs. JDCR (Heihachi/Armor King) – 0-3

Losers Semi-finals

MoneyINC|Fighting (Lee/Violet) vs. PI|Trungy (Steve/Lars) – 3-2

Winners Bracket Match Log

ZTS (Alex/Lee) vs. Slaybag (Baek/Ganryu) – 2-0
John the Don (Michelle/Marshall Law) vs. PI|Bloodhawk (Marduk/Leo) – 0-2
Kurai Ryu (Heihachi) vs. Pepper Beef 2 Spicy (Marshall Law/Lei) – 1-2
Renikon (Lars/Marshall Law) vs. Carmen (Christie/Hwoarang) – 2-0
KPB|Meanest Rage (Armor King/King) vs. Volzar21 (Kazuya/Devil Jin) – 0-2
MoneyInc|FightingGM (Lee/Violet) vs. Pepper Beef 2 Spicy (Marshall Law/Lei) – 2-0
Rampage (Bob/JACK-6) vs. JustKill (Devil Jin/Ancient Ogre) – 2-0
Ben1111 (Kazuya/Devil Jin) vs. Volzar21 (Kazuya/Devil/Jin) – 2-0
Renikon (Lars/Marshall Law) vs. Roach the Don (Devil Jin/Heihachi, Feng/Heihachi) – 2-1
ZTS (Alex/Lee) vs. PI|Bloodhawk (Marduk/Leo) – 2-1
Rampage (Bob/JACK-6) vs. Ben1111 (Kazuya/Devil Jin) – 2-0

 

The King of Fighters XIII

1. AGE|Romance (King/Benimaru/Yuri)
2. PachuKOF (Kim/Takuma/Shen)
3. KaneBlueriver (Raiden/Takuma/Vice)
4. MarcoPolo (Yuri/EX Kyo/Benimaru)

Grand Finals

AGE|Romance (King/Benimaru/Yuri) vs. PachuKOF (Kim/Takuma/Shen) – 3-0

Losers Finals

KaneBlueriver (Raiden/Takuma/Vice) vs.PachuKOF (Takuma/Kim/Shen)- 1-3

Winners Finals

AGE|Romance (Benimaru/King/Yuri) vs. KaneBlueriver (Raiden/Takuma/Vice) – 3-1

Losers Semi-finals

MarcoPolo (Yuri/EX Kyo/Benimaru) vs. PachuKOF (Shen/Takuma/Kim) – 1- 2

Winners Bracket Match Log

DJ Huoshen (EX Kyo/Kensou/Shen) vs. Wyseguy (K’/Iori/Vice) – 2-0
Malik (Billy/Mr. Karate/Kyo) vs. T2A|El Quattro Loco (Maxima/Clark/Raiden, Clark/Takuma/Raiden) – 2-0
Merkilo (Terry/Kyo/Mr. Karate) vs. DJ Huoshen (EX Kyo/Kensou/Shen, Kula/Terry/Shen) – 2-0
MurderKai (Joe/Iori/Shen) vs. AGT.FGA|Mono (King/Takuma/Kula) – 2-0
Asap (Daimon/Yuri/Kim) vs. Merkilo (Kim/Benimaru/Mr. Karate) – 0-2
PachuKOF (King/Kim/Takuma) vs. Makoto (Benimaru/Shen/Hwa) – 2-0
PachuKOF (Takuma/King/Kim) vs. MurderKai (Takuma/Joe/Shen) – 2-0
Fidoskin (EX Iori/Raiden/Takuma) vs. T2A|Rai (Mature/EX Kyo/Yuri) – 2-0
GU|Flocker (Mai/Athena/Yuri) vs. PachuKOF (King/Takuma/Shen) – 2-0

Losers Bracket Match Log

Malik (Billy/Shen/Kyo) vs. Merkilo (Kyo/Terry/Mr. Karate) – 2-0
Asap (Daimon/Yuri/Kim) vs. T2A|El Quattro Loco (Maxima/Clark/Raiden) – 1-2

 

Persona 4 Arena

1. IPG|Grover (Yu Narukami)
2. IPG|Colpevole (Chie Satonaka)
3. Rokunaya (Mitsuru Kirijo)
4. Danny Scheme (Shadow Labrys)
5. Mindgame (Aigis)
5. LPT (Yukiko Amagi)
7. Zealous5000 (Yukiko Amagi)
7. OmniSScythe (Chie Satonaka)

Grand Finals

IPG|Grover (Yu Narukami) vs. IPG|Colpevole (Chie Satonaka) – 3-1 RESET
IPG|Grover (Yu Narukami) vs. IPG|Colpevole (Chie Satonaka) -3-1

Losers Finals

IPG|Grover (Yu Narukami) vs. Rokunaya (Mitsuru Kirijo) – 3-0

Winners Finals

Rokunaya (Mitsuru Kirijo) vs. IPG|Colpevole (Chie Satonaka) – 0-3

Losers Semi-finals

IPG|Grover (Yu Narukami) vs. Danny Scheme (Shadow Labrys) – 2-0

Top 8 Winners

Danny Scheme (Shadow Labrys) vs. Rokunaya (Mitsuru Kirijo) – 0-2
Grover (Yu Narukami) vs. Colpevole (Chie Satonaka) – 0-2

Top 8 Losers

Zealous5000 (Yukiko Amagi) vs. LPT (Yukiko Amagi) – 0-2
OmniSScythe (Chie Satonaka) vs. Mindgame (Aigis)– 0-2

Danny Scheme (Shadow Labrys) vs. Mindgame (Aigis) – 2-0
Grover (Yu Narukami) vs. LPT (Yukiko Amagi) – 2-0

Winners Bracket Match Log

VR-Raiden (Yu Narukami) vs. CON (Teddie) – 2-0
Level5-chan (Labrys) vs. MastaCJ (Akihiko Sanada) – 2-0
Rokunaya (Mitsuru Kirijo) vs. JacopeX (Teddie) – 2-0
Zeal (Mitsuru Kirijo) vs. Danny Scheme (Shadow Labrys) – 1-2
LPT (Yukiko Amagi) vs. Row (Naoto Shirogane) – 2-0
Level5-chan (Labrys) vs. Rokunaya (Mitsuru Kirijo) – 0-2
VR-Raiden (Yu Narukami) vs. DerQ (Naoto Shirogane) – 2-0
Danny Scheme (Labrys) vs. LPT (Yukiko Amagi) – 2-0
Rokunaya (Mitsuru Kirijo)
vs. Zealous5000 (Yukiko Amagi) – 2-0
Danny Scheme (Labrys)
vs. VR-Raiden (Yu Narukami) – 2-0
IPG|Colpevole (Chie Satonaka)
vs. Aggrocraig (Naoto Shirogane) – 2-0
IPG|Colpevole (Chie Satonaka)
vs. OmniSScythe (Chie Satonaka) – 2-0
IPG|Colpevole (Chie Satonaka)
vs. MGV|Sic Goose (Mitsuru Kirijo) – 2-0
Bonkier (Chie Satonaka)
vs. Jarall (Mitsuru Kirijo) – 2-0
Garbage (Yukiko Amagi)
vs. Ewic (Yukiko Amagi) – 2-0
Garbage (Yukiko Amagi)
vs. Beastolee (Teddie) – 2-0
Garbage (Yukiko Amagi) vs. Mr. Biscuits (Teddie) – 0-2
IPG|Colpevole (Chie Satonaka) vs. Bonkier (Chie Satonaka) – 2-0
IPG|Grover (Yu Narukami) vs. Mindgame (Aigis) – 2-0
IPG|Grover (Yu Narukami) vs. Mr. Biscuits (Teddie) – 2-0

Losers Bracket Match Log

Zeal (Mitsuru Kirijo) vs. LPT (Yukiko Amagi) – 0-2
Zealous5000 (Yukiko Amagi) vs. Level5-chan (Labrys) – 2-1
VR-Raiden (Yu Narukami) vs. LPT (Yukiko Amagi) – 1-2
Lanbeth (Mitsuru Kirijo) vs. Aggrocraig (Kanji Tatsumi, Naoto Shirogane) – 2-0
OmniSScythe (Chie Satonaka) vs. Lanbeth (Mitsuru Kirijo) – 2-0
OmniSScythe (Chie Satonaka) vs. Bonkier (Chie Satonaka) – 2-0
DJ Huoshen (Yukiko Amagi) vs. Pochp (Mitsuru Kirijo) – 2-0
DJ Huoshen (Yukiko Amagi) vs. Mindgame (Aigis) – 0-2
Mr. Biscuits (Teddie) vs. Mindgame (Aigis) – 1-2

 

Guilty Gear XX Accent Core Plus

1. BT|MarlinPie (Ky, Baiken, Slayer, Potemkin)
2. RPD.MCZ|Alex Smith (May)
3. AGE|Flash (May, Jam)
4. Mulligan (Jam)
5. Alzarath (Testament)
5. VR-Raiden (Sol)
7. Mr. Biscuits (Eddie)
7. Remi (Eddie)

Grand Finals

RPD.MCZ|Alex Smith (May) vs. BT|MarlinPie (Potemkin, Ky) – 1-3

Losers Finals

AGE|Flash (Jam, May) vs. RPD.MCZ|Alex Smith (May) – 1-3

Winners Finals

BT|MarlinPie (Slayer) vs. AGE|Flash (May, Jam) – 3-0

Losers Semi-finals

Mulligan (Jam) vs. RPD.MCZ|Alex Smith (May) – 1-2

Top 8 Losers

Remi (Eddie) vs. Alzarath (Testament) – 0-2
Mulligan (Jam) vs. Mr. Biscuits (Eddie) – 2-0

Alzarath (Testament) vs. RPD.MCZ|Alex Smith (May) – 0-2
Mulligan (Jam) vs. VR-Raiden (Sol) – 2-0

Winners Bracket Match Log

Mulligan (Jam) vs. AGE|Flash (May) – 0-2
Alzarath (Testament) vs. BT|MarlinPie (Ky) – 0-2
Garbage (Order-Sol) vs. Pochp (May) – 0-2
Okizeme (Robo-Ky) vs. Super Jay (Slayer) – 2-0
AB|Jan (Potemkin) vs. Okizeme (Robo-Ky, Testament) – 2-0
Watte (Millia) vs. RPD.MCZ|Alex Smith (May) – 0-2
RPD.MCZ|Alex Smith (May) vs. Mojo (Potemkin) – 2-0
RPD.MCZ|Alex Smith (May) vs. AB|Jan (Potemkin) – 2-0
Mr. Biscuits (Eddie) vs. BT|MarlinPie (Baiken) – 0-2
RPD.MCZ|Alex Smith (May) vs. BT|MarlinPie (Ky) – 0-2
Mindgame (Slayer) vs. AGE|Flash (May) – 0-2
VR-Raiden (Sol) vs. AGE|Flash (May) – 0-2

Losers Bracket Match Log

Okizeme (Robo-Ky) vs. Aggrocraig (Faust) – 2-0
Mulligan (Jam) vs. AB|Jan (Potemkin) – 2-1
Mr. Biscuits (Eddie) vs. RIL (Millia) – 2-1

 

BlazBlue Continuum Shift Extend

1. HhH|Tsuuna (Bang)
2. Level5-chan (Tsubaki)
3. Scott Kincard (Jin)
4. Pochp (μ-12-)

Grand Finals

Level5-chan (Tsubaki) vs. HhH|Tsuuna (Bang) – 1-2

Losers Finals

Level5-chan (Tsubaki) vs. Scott Kincard (Jin) – 2-0

Winners Finals

Scott Kincard (Jin) vs. HhH|Tsuuna (Bang) – 0-2

Losers Semi-finals

Level5-chan (Tsubaki) vs. Pochp (μ-12-) -2-1

Early Round Match Log

Mr. Biscuits (Arakune) vs. JoeBoy (Tager) – 1-2
Danny Scheme (Valkenhayn) vs. HhH|Tsuuna (Bang) – 0-2
Scott Kincard (Jin) vs. Dospel (Tager) – 2-1

 

SoulCalibur V

1. Woahhzz (α Patroklos)
2. The Jimbonator (Ezio Auditore)
3. I Rock the Maxi (Maxi)
4. ZeroEffect (Leixia)
5. Thermidor (Nightmare)
5. Boom Souljah (Yoshimitsu)
7. JustKill (Ivy, Yoshimitsu)
7. Ninja Guy (Viola)

Grand Finals

Woahhzz (α Patroklos) vs. The Jimbonator (Ezio Auditore) – 3-1

Losers Finals

IRM (Maxi) vs. The Jimbonator (Ezio Auditore) – 2-3

Winners Finals

IRM (Maxi) vs. Woahhzz (α Patroklos) – 2-3

Losers Semi-finals

ZeroEffect (Leixia) vs. The Jimbonator (Ezio Auditore) – 1-3

Top 8 Winners

Thermidor (Nightmare) vs. Woahhzz (α Patroklos) – 2-3
ZeroEffect (Leixia) vs. IRM (Maxi) – 0-3

Top 8 Losers

Boom Souljah (Yoshimitsu) vs. JustKill (Ivy, Yoshimitsu) – 3-0
The Jimbonator vs. Ninja Guy – off-stream

Thermidor (Nightmare) vs. The Jimbonator (Ezio Auditore) – 1-3
ZeroEffect vs. Boom Souljah – off-stream

Winners Bracket Match Log

IRM (Maxi) vs. NinjaGuy (Viola) – 3-1

 

Dead or Alive 5

1. Mr. Kwiggle (Christie)
2. XCaLibur BladeZ (Helena, Alpha-152, Gen Fu, Helena)
3. Sawnik Fawx (Christie, Alpha-152)
4. Blackula (Leifang)

Grand Finals

XCaLibur BladeZ (Alpha-152, Gen Fu, Helena) vs. Mr. Kwiggle (Christie) – 3-2 RESET
XCaLibur BladeZ (Helena, Alpha-152) vs. Mr. Kwiggle (Christie) – 0-3

Losers Finals

XCaLibur BladeZ (Alpha-152) vs. Sawnik Fawx (Christie, Alpha-152) – 3-0

Winners Finals

Mr. Kwiggle (Christie) vs. Sawnik Fawx (Christie) – 3-2

Losers Semi-finals

Blackula (Leifang) vs. XCaLibur BladeZ (Helena) – 0-2

 

Skullgirls

1. CFAS|Keninblack (Peacock/Parasoul/Double, Parasoul/Double)
2. Peanuts (Peacock/Filia/Double)
3. Sawnik Fawx (Filia/Cerebella, Filia/Parasoul)
4. OmniSScythe (Valentine/Double, Valentine/Ms. Fortune/Double)

Grand Finals

Peanuts (Peacock/Filia/Double) vs. CFAS|Keninblack (Double/Parasoul) – 1-3

Losers Finals

Peanuts (Peacock/Filia/Double) vs. Sawnik Fawx (Filia/Cerebella, Filia/Parasoul) – 3-1

Winners Finals

CFAS|Keninblack (Peacock/Parasoul/Double) vs. Sawnik Fawx (Filia/Cerebella) – 3-0

Losers Semi-finals

Zidane (Cerebella) vs. Peanuts (Peacock/Filia/Double) – 1-2

Top 8 Winners

CFAS|Keninblack (Parasoul/Double) vs. Alzarath (Painwheel/Parasoul) – 2-0
OmniSScythe (Valentine/Double) vs. Sawnik Fawx (Filia/Cerebella) – 1-2

Winners Bracket Match Log

2nd State (Ms. Fortune/Valentine) vs. Sic Goose (Parasoul) – 0-2
CFAS|Keninblack (Parasoul/Double) vs. Sic Goose (Parasoul) – 2-0
Peanuts (Peacock/Filia/Double) vs. Dante Strange (Ms. Fortune) – 2-0
OmniSScythe (Valentine/Ms. Fortune/Double) vs. mylifeisanrpg (Valentine/Cerebella/Filia) – 2-0
Silversnow (Cerebella) vs. BroseidonRex (Cerebella) – 2-0
Sawnik Fawx (Filia/Cerebella) vs. Winnie (Filia/Double, Peacock/Filia/Cerebella) – 2-0
RG|MastaCJ (Valentine/Double) vs. Alzarath (Painwheel/Parasoul) – 1-2
CFAS|Keninblack (Parasoul/Double) vs. Zidane (Cerebella) – 2-1

Losers Bracket Match Log

MGV (Painwheel) vs. 2nd State (Ms. Fortune/Valentine) – 2-0
RG|MastaCJ (Valentine/Double) vs. MGV (Painwheel, Filia) – 2-0
OmniSScythe (Valentine/Double) vs. Zidane (Cerebella) – 0-2

 

Vampire Savior

1. Baco (Bulleta)
2. MGV Apollo (Zabel)
3. More4YourBuck (Q-Bee)
4. EG|fLoE (Sasquatch, Victor)
5. Bonclyde (Demitri)
5. Hard Bread (Gallon)
7. Filthy Casual (Zabel)
7. Sketch (Q-Bee)

Grand Finals

Baco (Bulleta) vs. MGV Apollo (Zabel) – 3-2

Losers Finals

More4YourBuck (Q-Bee) vs. MGV Apollo (Zabel) – 0-3

Winners Finals

Baco (Bulleta) vs. More4YourBuck (Q-Bee) – 3-0

Losers Semi-finals

MGV Apollo (Zabel) vs. EG|fLoE (Sasquatch, Victor) – 2-1

Top 8 Winners

More4YourBuck (Q-Bee) vs. Hard Bread (Gallon) – 2-1
Baco (Bulleta) vs. Bonclyde (Demitri) – 2-1

Top 8 Losers

EG|fLoE (Sasquatch) vs. Filthy Casual (Zabel) – 2-0
Sketch (Q-Bee) vs. MGV Apollo (Zabel) – 0-2

Bonclyde (Demitri) vs. EG|fLoE (Sasquatch) – 0-2
MGV Apollo (Zabel) vs. Hard Bread (Gallon) – 2-1

Winners Bracket Match Log

Oreo (Gallon) vs. More4YourBuck (Q-Bee) – 0-2
Baco (Bulleta) vs. Undersea Magic (Zabel) – 2-0
Mojo (Victor) vs. Vic Viper (Zabel) – 0-2
EG|fLoE (Sasquatch) vs. More4YourBuck (Q-Bee) – 1-2
Esteban (Gallon) vs. Ghost Cobra (Lilith) – 2-1
B-Money (Jedah) vs. Bonclyde (Demitri) – 0-2
Hard Bread (Gallon) vs. Vic Viper (Zabel) – 2-1
Risky Goose (Bulleta) vs. Filthy Casual (Victor) – 0-2
Gbursine (Anakaris, Aulbath) vs. Filthy Casual (Gallon) – 0-2
Kevin V (Q-Bee) vs. MGV Apollo (Zabel) – 0-2
MGV Apollo (Zabel) vs. Sketch (Q-Bee) – 2-0
DaianOh (Aulbath) vs. Esteban (Gallon) – 2-0
DaianOh (Aulbath) vs. Baco (Bulleta) – 0-2
MGV Apollo (Zabel) vs. Bonclyde (Demitri) – 0-2
Harlem Hero (Aulbath) vs. Hard Bread (Gallon) – 0-2

Losers Bracket Match Log

Ghost Cobra (Lilith) vs. Sketch (Q-Bee) – 0-2
B-Money (Jedah) vs. Sketch (Q-Bee) – 0-2
DaianOh (Aulbath) vs. Sketch (Q-Bee) – 1-2
MGV Apollo (Zabel) vs. Esteban (Gallon) – 2-0

 

Street Fighter III 3rd Strike Online Edition

1. Nica K.O (Yang)
2. Darren (Akuma)
3. Haitian Sensation (Elena)
4. SweetJohnnyCage (Ken)

Grand Finals

Darren (Akuma) vs. Nica K.O (Yang) – 1-3

Losers Finals

Haitian Sensation (Elena) vs. Darren (Akuma) – 0-2

Winners Finals

Nica K.O vs. Haitian Sensation – off-stream

Losers Semi-finals

SweetJohnnyCage (Ken) vs. Darren (Akuma) – 0-2

 

Marvel vs. Capcom 2

1. GoldenBoyNeo – 3-0, +3
2. VxG.EMP|Santhrax – 2-1, +5
3. EG|Justin Wong – 1-2, +2
4. Josh360 – 0-3, -9

4-Player Round-Robin Exhibition

VxG.EMP|Santhrax (Storm/Sentinel/Captain America) vs. GoldenBoyNeo (Sentinel/Storm/Captain Commando) – 3-4 ●○○○●●●
Josh360 (Magneto/Iron Man/Sentinel) vs. EG|Justin Wong (Storm/Sentinel/Cyclops) – 0-4 ●●●●
Josh360 (Magneto/Iron Man/Sentinel) vs. GoldenBoyNeo (Sentinel/Storm/Captain Commando) – 3-4 ●○●●○○●
VxG.EMP|Santhrax (Storm/Sentinel/Captain Commando) vs. EG|Justin Wong (Storm/Sentinel/Cyclops) – 4-3 ●○●○○●○
VxG.EMP|Santhrax (Storm/Sentinel/Captain Commando) vs. Josh360 (Magneto/Iron Man/Sentinel) – 4-0 ○○○○
GoldenBoyNeo (Storm/Sentinel/Captain Commando) vs. EG|Justin Wong (Storm/Sentinel/Cyclops) – 4-3 ●○○●●○○

 

Sources: East Coast ThrowdownTeam Sp00ky, Deadly Bison Entertainment, Kombat Network, Bibiquadium, D’Nyc3, Empire Arcadia, Malice, nycfurby, Test Your Might