Mix Up Night #09 Persona 4 Arena and King of Fighters XIII Tournament Results Mix Up Night #09 Persona 4 Arena and King of Fighters XIII Tournament Results
Another month, another Mix Up Night tournament! As the name implies, the MUN series has mixture of tournament games. Changing the pace from last... Mix Up Night #09 Persona 4 Arena and King of Fighters XIII Tournament Results

Another month, another Mix Up Night tournament! As the name implies, the MUN series has mixture of tournament games. Changing the pace from last month’s tournament, which featured SSFIV AE and UMvC3, this month’s event is for Persona 4 The Ultimate in Mayonaka Arena and The King of Fighters XIII. And as usual, today’s tournament is streamed to you live from the Maid Café CCOcha in Osaka, Japan!

KOF XIII Challonge bracket (JP)
P4U Challonge bracket (JP)

Entry List

Persona 4 The Ultimate in Mayonaka Arena

Remichuwan
Tadano Hitoshi
Kazumanda
Hirakata
Shokushu
Hima
Orecom
Gurupo
Ellemoi
Ji
Tsundere 16g
Dogura
Yamashita
Kiyo
Kyamei
dath

The King of Fighters XIII

Tadano Hitoshi
Tomo@KP
Shima
Uu
Sange Tenchou
Kaoru
Haitani
F2
Ryuu
Saitou
Hamatai@Hamutai
Umezono
3.2 Nipponbashi Taikai Shousai ha web e
P
Shachiku
MAX
Nori@11-Zei
Gussan

Watch live video from Mix Up Night on www.twitch.tv

 

Results


The King of Fighters XIII

1. Uu (Ryo/Takuma/Kim, Ryo/Kim/Mai, Takuma/Athena/Mai)
2. Kaoru (Takuma/Maxima/Daimon, Raiden/Daimon/Maxima)
3. Tomo@KP (Kim/Takuma/Elisabeth, Kim/Shen/Elisabeth)
4. Sange Tenchou (Ryo/Leona/Kim, Mr. Karate/Leona/Kim)
5. Hamatai (Benimaru/K’/Iori, Saiki/K’/Iori)
5. Shima (Ryo/Kim/Mr. Karate)
7. Umezono (Ryo/Mai/Mr.Karate)
7. Gussan (Chin/K’/Yuri)

Grand Finals

Uu (Ryo/Kim/Mai) vs. Kaoru (Raiden/Daimon/Maxima) – 2-1 Uu resets
Uu (Ryo/Kim/Mai) vs. Kaoru (Raiden/Daimon/Maxima) – 2-0

Losers Finals

Uu (Ryo/Takuma/Kim) vs. Tomo@KP (Kim/Shen/Elisabeth) – 2-0

Winners Finals

Kaoru (Raiden/Daimon/Maxima) vs. Uu (Ryo/Kim/Mai) – 2-0

Losers Semi-finals

Sange Tenchou (Ryo/Leona/Kim) vs. Tomo@KP (Kim/Takuma/Elisabeth) – 1-2

Top 8 Winners

Hamatai (Benimaru/K’/Iori) vs. Kaoru (Raiden/Takuma/Daimon) – 0-2
Uu (Takuma/Athena/Mai) vs. Shima (Ryo/Kim/Mr. Karate) – 2-0

Top 8 Losers

Sange Tenchou vs. Umezono – off-stream
Tomo@KP vs. Gussan – off-stream

Tomo@KP (Kim/Takuma/Elisabeth) vs. Hamatai (Benimaru/K’/Iori, Saiki/K’/Iori) – 2-0
 Sange Tenchou (Ryo/Leona/Kim) vs. Shima (Ryo/Kim/Mr. Karate) – 2-0

Top 16 Winners

Kaoru (Takuma/Maxima/Daimon) vs. Sange Tenchou (Mr. Karate/Leona/Kim)
Uu (Ryo/Takuma/Kim) vs. Tomo@KP (Kim/Takuma/Elisabeth)
Shima (Ryo/Kim/Mr. Karate) vs. Gussan (Chin/K’/Yuri)
Hamatai (Benimaru/K’/Iori) vs. Umezono (Ryo/Mai/Mr.Karate)

Winners Bracket Match Log

Kaoru (Takuma/Maxima/Daimon) vs. Tadano Hitoshi (Ryo/Benimaru/Mr. Karate)
Sange Tenchou (Ryo/Leona/Kim) vs. Ryuu (EX Iori/Yuri/EX Kyo)
Kaoru (Takuma/Maxima/Daimon) vs. F2 (Ryo/Kim/Daimon)

Losers Bracket Match Log

Tomo@KP (Kim/Takuma/Elisabeth) vs. Ryuu (Kensou/EX Iori/EX Kyo)
P (Ryo/EX Kyo/Benimaru) vs. Sange Tenchou (Ryo/Leona/Kim)
Haitani (Mr. Karate/Daimon/Shen) vs. Gussan (Chin/K’/Yuri)

 

Persona 4 The Ultimate in Mayonaka Arena

1. Orecom (Chie Satonaka)
2. Yamashita (Kanji Tatsumi)
3. Kyamei (Mitsuru Kirijo)
4. Gurupo (Aegis)
5. Ellemoi (Yukiko Amagi)
5. Dogura (Chie Satonaka)
7. Shokushu (Yosuke Hanamura)
7. Hirakata (Yukiko Amagi)

Grand Finals

Orecom (Chie Satonaka) vs. Yamashita (Kanji Tatsumi) – 0-2 Yamashita resets
Orecom (Chie Satonaka) vs. Yamashita (Kanji Tatsumi) – 2-1

Losers Finals

Kyamei (Mitsuru Kirijo) vs. Yamashita (Kanji Tatsumi) – 0-2

Winners Finals

Yamashita (Kanji Tatsumi) vs. Orecom (Chie Satonaka) – 1-2

Losers Semi-finals

Kyamei (Mitsuru Kirijo) vs. Gurupo (Aegis) – 2-0

Top 8 Winners

Gurupo (Aegis) vs. Yamashita (Kanji Tatsumi) – 1-2
Ellemoi (Yukiko Amagi) vs. Orecom (Chie Satonaka) – 1-2

Top 8 Losers

Kyamei vs. Shokushu – off-stream
Dogura vs. Hirakata – off-stream

Ellemoi vs. Kyameioff-stream
Dogura (Chie Satonaka) vs. Gurupo (Aegis) – 0-2

Top 16 Winners

Kyamei (Mitsuru Kirijo) vs. Gurupo (Aegis)
Shokushu (Yosuke Hanamura) vs. Yamashita (Kanji Tatsumi)
Kiyo (Mitsuru Kirijo) vs. Orecom (Chie Satonaka)
Dogura (Chie Satonaka) vs. Ellemoi (Yukiko Amagi)

Winners Bracket Match Log

Hirakata (Yukiko Amagi) vs. Yamashita (Kanji Tatsumi) 2
Ji (Chie Satonaka) vs. Orecom (Chie Satonaka) 2
Dogura (Chie Satonaka) vs. Tadano Hitoshi (Yu Narukami) 1

Losers Bracket Match Log

Dogura (Chie Satonaka) vs. dath (Akihiko Sanada)

Source: Mix Up Night