APEX 2013 Results

By on January 13, 2013 at 5:40 pm
apex2013-150x

The APEX series, the largest Super Smash Bros. tournament in the world, returns again in 2013 to kick off the new year. APEX 2013 will take place at the Rutgers Student Center in New Brunswick, New Jersey. For a second year, fighting game titles are a part of the tournament line-up for APEX:

  • Super Smash Bros. Melee – $1500 bonus
  • Super Smash Bros. Brawl – $1500 bonus + Video X Games Stipend
  • The King of Fighters XIII – $250 bonus
  • Persona 4 Arena – $250 bonus
  • SoulCalibur V – $250 bonus
  • Super Street Fighter IV Arcade Edition Ver.2012 – $1000 bonus + Video X Games Stipend
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3 – $1000 bonus + Video X Games Stipend
  • Tekken Tag Tournament 2 – $500 bonus

The winners of the Brawl (singles), SSFIV AE and UMvC3 tournaments will win a trip to the 2013 Video X Games, hotel ad flight expenses paid. In addition to the singles and doubles tournaments for Melee and Brawl, there will be USA VS The World Exhibitions for both games, with the Brawl exhibition taking place on Friday and the Melee exhibition taking place on Saturday.

Stream & Schedule

APEX 2013 will be streamed by 8WAYRUN (main stream for all games), bifuteki (dedicated fighting game stream) and CLASHTournaments (dedicated Super Smash Bros. stream). Finals for all games will be streamed by 8WayRun.

Below is the schedule for the tournament, in Eastern Standard Time (UTC -5).

FRIDAY

10:00am – Check-in + Free Play
12:00pm – Melee Doubles Bracket (complete)
2:00pm – Brawl Doubles Bracket (complete)
2:00pm – SoulCalibur V (to top 8 )
3:00pm – Smash Bros 64 (to top 4)
4:00pm – King of Fighters XIII (to top 8 )
5:00pm – Pokemon Black/White 2 (complete)
6:00pm – SSFIV Arcade Edition 2012 (to top 8 )
10:00pm – Brawl USA VS The World Exhibition (on 8WAYRUN)
All streams doing selected matches all day

SATURDAY

8:00am – Check-in + Free Play
10:00am – Brawl/Melee Singles Pools 1-8
11:00am – Smash Bros 64 Top 4 (on 8WAYRUN)
12:00pm – Persona 4 Arena (to top 8 )
1:00pm – Brawl/Melee Singles Pools 9-16
1:30pm – SoulCalibur V Top 8 (on 8WAYRUN)
2:00pm – Tekken Tag Tournament 2 (to top 8 )
4:00pm – Brawl/Melee Singles Pools 17-24
4:00pm – King of Fighters XIII Top 8 (on 8WAYRUN)
5:00pm – Ultimate Marvel vs. Capcom 3 (to top 8 )
6:30pm – Persona 4 Arena Top 8 (on 8WAYRUN)
7:00pm – Brawl/Melee Singles Pools 25-32
10:00pm – Melee USA VS The World Exhibition (on 8WAYRUN)
8WayRun – other content in addition to the scheduled matches
bifuteki – selected FGC matches all day
CLASHTournaments – selected SMASH matches all day

SUNDAY

8:00am – Check-in + Free Play
10:00am – Melee Singles Top 128 (to top 8 ) (on bifuteki)
10:00am – Brawl Singles Top 128 (to top 8 ) (on CLASHTournaments)
10:00am – Tekken Tag Tournament 2 Top 8 (on 8WAYRUN)
12:00pm – SSFIV Arcade Edition 2012 Top 8 (on 8WAYRUN)
2:30pm – Ultimate Marvel VS Capcom 3 Top 8 (on 8WAYRUN)
5:00pm – Melee Singles Top 8 (on 8WAYRUN)
7:00pm – Brawl Singles Top 8 (on 8WAYRUN)
10:00pm – Closing Ceremonies

8WAYRUN (Main Stream)

Watch live video from 8WAYRUN.COM on www.twitch.tv

bifuteki (Fighting Games)

Watch live video from bifutekiTV on www.twitch.tv

CLASHTournaments (Super Smash Bros.)

Watch live video from CLASH Stream on www.twitch.tv

 

Results

Super Smash Bros. Brawl

Singles

1. Salem (Zero Suit Samus)
2. CT.EMP|Mew2King (Meta Knight)
3. Otori (Meta Knight)
4. Nairo (Meta Knight)
5. Anti (Meta Knight)
5. MikeNeko (Marth)
7. Mr-R (Marth)
7. Dabuz (Olimar)

Grand Finals

CT.EMP|Mew2King (Meta Knight) vs. Salem (Zero Suit Samus) – 2-3

Losers Finals

CT.EMP|Mew2King (Meta Knight) vs. Otori (Meta Knight) – 3-2

Winners Finals

Salem (Zero Suit Samus) vs. CT.MP|Mew2King (Meta Knight) – 3-1

Losers Semi-finals

Nairo (Meta Knight) vs. Otori (Meta Knight) – 2-3

Top 8 Winners

Salem (Zero Suit Samus) vs. MikeNeko (Marth) – 3-2
Anti (Meta Knight) vs. CT.EMP|Mew2King (Meta Knight) – 2-3

Top 8 Losers

Mr R (Marth) vs. Nairo (Meta Knight) – 1-2
Dabuz (Olimar) vs. Otori (Meta Knight) – 1-2

Anti (Meta Knight) vs. Nairo (Meta Knight) – 0-2
MikeNeko (Marth) vs. Otori (Meta Knight) – 0-2

Doubles

1. Nairo (Meta Knight), ADHD (Diddy Kong)
2. CT.EMP|Mew2King (Meta Knight), Ally (Snake, Wario)
3. FOW (Meta Knight), MJG (Toon Link)
4. Rich Brown (Olimar), Tyrant (Meta Knight)

Grand Finals

Nairo (Meta Knight) +ADHD (Diddy Kong) vs. CT.EMP|Mew2King (Meta Knight) + Ally (Wario, Snake) – 3-1

Losers Finals

FOW (Meta Knight) + MJG (Toon Link) vs. CT.EMP|Mew2King (Meta Knight) + Ally (Snake, Wario) – 2-3

Winners Finals

Nairo (Meta Knight) +ADHD (Diddy Kong) vs. CT.EMP|Mew2King (Meta Knight) + Ally (Snake) – 3-2

Losers Semi-finals

Rich Brown (Olimar)+ Tyrant (Meta Knight) vs. FOW (Meta Knight) + MJG (Toon Link) – 2-3

Top 8 Winners

Nairo (Meta Knight) +ADHD (Diddy Kong) vs. Otori (Meta Knight) vs. Adabango (Wario) – 3-0
CT.EMP|Mew2King (Meta Knight) + Ally (Snake) vs. Rich Brown (Olimar)+ Tyrant (Meta Knight) – 3-1

 

Super Smash Bros. Melee

Singles

1. Armada (Peach, Young Link)
2. Dr.PP (Falco, Marth)
3. CT.EMP|Mew2King (Shiek, Marth, Fox)
4. Mango (Fox, Falco)
5. Hungrybox (Jigglypuff, Ness)
5. Shroomed (Dr. Mario)
7. KirbyKaze (Shiek)
7. Hax (Captain Falcon)

Grand Finals

Dr.PP (Marth) vs. Armada (Peach) – 3-2 Dr.PP resets
Dr.PP (Marth) vs. Armada (Peach) – 1-3

Losers Finals

Dr.PP (Falco) vs. CT.EMP|Mew2King (Shiek, Marth) – 3-2

Winners Finals

Dr.PP (Falco) vs. Armada (Peach) – 0-3

Losers Semi-finals

Mango (Fox, Falco) vs. CT.EMP|Mew2King (Shiek, Marth) – 1-3

Top 8 Winners

Armada (Young Link) vs. Hungrybox (Ness, Jigglypuff) – 3-1
Dr.PP (Falco) vs. CT.EMP|Mew2King (Shiek, Marth, Fox) – 3-1

Top 8 Losers

Shroomed (Dr. Mario) vs. KirbyKaze (Shiek) – 2-0
Mango (Fox) vs. Hax (Captain Falcon) – 2-0

Mango (Fox) vs. Hungrybox (Jigglypuff) – 3-1
Shroomed (Dr. Mario) vs. CT.EMP|Mew2King (Shiek) – 0-3

Doubles

1. CT.EMP|Mew2King (Fox, Shiek), Armada (Peach)
2. Hungrybox (Jigglypuff), Plup (Samus)
3. Shroomed (Dr. Mario), PewPewU (Marth)
4. DoH (Peach), Mango (Fox, Captain Falcon, Jigglypuff)
5. Leffen (Fox), Ice (Shiek)
5. MacD (Peach), Vanz (Peach)
7. Lozr (Fox), Dr.PP (Falco)
7. Aza (Shiek), Javi (Shiek, Fox)

Grand Finals

CT.EMP|Mew2King (Fox) + Armada (Peach) vs. Hungrybox (Jigglypuff) + Plup (Samus) – 3-1

Losers Finals

Shroomed (Dr. Mario) + PewPewU (Marth) vs. Hungrybox (Jigglypuff) + Plup (Samus) – 0-3

Winners Finals

CT.EMP|Mew2King (Shiek) + Armada (Peach) vs. Shroomed (Dr. Mario) + PewPewU (Marth) – 3-0

Losers Semi-finals

DoH (Peach) + Mango (Fox, Jigglypuff) vs. Hungrybox (Jigglypuff) + Plup (Samus) – 1-3

Top 8 Winners

Shroomed (Dr. Mario) + PewPewU (Marth) vs. DoH (Peach) + Mango (Fox, Captain Falcon) – 3-2
CT.EMP|Mew2King (Fox) + Armada (Peach) vs. Hungrybox (Jigglypuff) + Plup (Samus) – 3-1

Top 8 Losers

Leffen (Fox) + Ice (Shiek) vs. Lozr (Fox) + Dr.PP (Falco) – 2-0
MacD (Peach) + Vanz (Peach) vs. Aza (Shiek) + Javi (Shiek, Fox) – 2-1

Leffen (Fox) + Ice (Shiek) vs. Hungrybox (Jigglypuff) + Plup (Samus) – 0-2
MacD + Vanz vs. DoH + Mangooff-stream

 

Super Smash Bros.

1. Kikoushi (Kirby)
2. Isai (Mario)
3. SuPeRbOoMfAn (Captain Falcon, Pikachu)
4. Ruoka Danchon (Captain Falcon)

Grand Finals

Kikoushi (Kirby) vs. Isai (Mario) – 0-3 Isai Resets
Kikoushi (Kirby) vs. Isai (Mario) – 3-1

Losers Finals

SuPeRbOoMfAn (Captain Falcon, Pikachu) vs. Isai (Mario) – 1-3

Winners Finals

Isai (Mario) vs. Kikoushi (Kirby) – 0-3

Losers Semi-finals

SuPeRbOoMfAn (Captain Falcon) vs. Ruoka Danchon (Captain Falcon) – 3-0

Super Street Fighter IV Arcade Edition Ver.2012

1. FNEX|KBrad (Cammy)
2. AG|DemonHyo (Seth)
3. DMG.VXG|LionHeart (Sagat, Fei Long)
4. AGE|NYChrisG (Sakura, Guile)
5. TS|Sabin (Rose, Dhalsim)
5. EMP.VXG|Hiro (M.Bison)
7. RPD|BlueNine (Juri, Abel)
7. Meteo2 (Vega)

Grand Finals

AG|DemonHyo (Seth) vs. FNEX|KBrad (Cammy) – 0-3 KBrad resets
AG|DemonHyo (Seth) vs. FNEX|KBrad (Cammy) – 1-3

Losers Finals

DMG.VXG|LionHeart (Sagat, Fei Long) vs. FNEX|KBrad (Cammy) – 1-3

Winners Finals

DMG.VXG|LionHeart (Sagat) vs. AG|DemonHyo (Seth) – 1-3

Losers Semi-finals

AGE|NYChrisG (Sakura) vs. FNEX|KBrad (Cammy) – 0-2

Top 8 Winners

AG|DemonHyo (Seth) vs. FNEX|KBrad (Cammy) – 2-0
DMG.VXG|LionHeart (Sagat) vs. EMP.VXG|Hiro (M.Bison) – 2-0

Top 8 Losers

AGE|NYChrisG (Sakura) vs. RPD|BlueNine (Abel) – 2-0
TS|Sabin (Rose) vs. Meteo2 (Vega) – 2-0

TS|Sabin (Dhalsim) vs. FNEX|KBrad (Cammy) – 0-2
AGE|NYChrisG (Guile) vs. EMP.VXG|Hiro (M.Bison) – 2-0

 

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

1. AGE|NYChrisG (Morrigan/Vergil/Doctor Doom)
2. coL.Filipino Champ (Dormammu/Doctor Doom/Phoenix, Magneto/Doctor Doom/Phoenix, Magneto/Dormammu/Doctor Doom)
3. JRosa (Morrigan/Doctor Doom/Strider Hiryu, Wesker/Doctor Doom/Strider Hiryu)
4. BT|IFC YipeS (Wesker/Dante/Magneto)
5. BT|Dieminion (Viewtiful Joe/Doctor Strange/Morrigan)
5. BT|MarlinPie (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu)
7. OmGiTzAndre (Vergil/Magneto/Wesker)
7. IGT|Unkn0wn (Wesker/Sentinel/C.Viper, Wolverine/Sentinel/Wesker)
9. MH|RayRay (Ryu/Magneto/Sentinel)
9. TS|Fooblat (Hulk/Haggar/Doctor Doom, Hulk/Haggar/Wesker)
9. ERGZ|David F (Vergil/Dante/Magneto)
9. DRS.MCZ|MastaCJ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom)
13. MH|Flux (Zero/Dante/Vergil)
13. Pika Pika! (Hulk/Sentinel/Wesker)
13. FNEX|KBrad (Trish/Dante/Vergil)
13. MH|AlukardNY

Grand Finals

coL.Filipino Champ (Dormammu/Doctor Doom/Phoenix) vs. AGE|NYChrisG (Morrigan/Vergil/Doctor Doom) – 2-3

Losers Finals

coL.Filipino Champ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom, Dormammu/Doctor Doom/Phoenix) vs. JRosa (Wesker/Doctor Doom/Strider Hiryu, Morrigan/Doctor Doom/Strider Hiryu) – 3-2

Winners Finals

AGE|NYChrisG (Morrigan/Vergil/Doctor Doom) vs. JRosa (Doctor Doom/Morrigan/Strider Hiryu) – 3-0

Losers Semi-finals

BT|IFC YipeS (Wesker/Dante/Magneto) vs. coL|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) – 1-3

 Top 8 Winners

JRosa (Morrigan/Doctor Doom/Strider Hiryu) vs. BT|Dieminion (Viewtiful Joe/Doctor Strange/Morrigan) – 3-1
AGE|NYChrisG (Morrigan/Vergil/Doctor Doom) vs. BT|MarlinPie (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu) – 3-1

Top 8 Losers

OmGiTzAndre (Wesker/Magneto/Vergil) vs. coL|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) – 0-3
IGT|Unkn0wn (Wolverine/Sentinel/Wesker) vs. BT|IFC YipeS (Wesker/Dante/Magneto) – 2-3

BT|Dieminion (Viewtiful Joe/Doctor Strange/Morrigan) vs. coL|Filipino Champ (Dormammu/Doctor Doom/Phoenix) – 1-3
BT|IFC YipeS (Wesker/Dante/Magneto) vs. BT|MarlinPie (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu) – 3-0

Top 16 Winners

IGT|Unkn0wn (Wesker/Sentinel/C.Viper) vs. BT|Dieminion (Viewtiful Joe/Doctor Strange/Morrigan) – 0-3
JRosa (Morrigan/Doctor Doom/Strider Hiryu) vs. BT|IFC YipeS (Wesker/Dante/Magneto) 3-1
OmGiTzAndre (Vergil/Magneto/Wesker) vs. BT|MarlinPie (C.Viper/Doctor Doom/Amaterasu) – 2-3
AGE|NYChrisG vs. Fooblat – off-stream

Top 16 Losers

coL|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix, Dormammu/Doctor Doom/Phoenix) vs. MH|Flux (Zero/Dante/Vergil) – 3-2
DRS.MCZ|MastaCJ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom) vs. Pika Pika! (Hulk/Sentinel/Wesker) – 3-1
MH|AlukardNY vs. ERGZ|David F – off-stream
MH|RayRay vs. FNEX|KBrad – off-stream

BT|IFC YipeS (Wesker/Dante/Magneto) vs. MH|RayRay (Ryu/Magneto/Sentinel) – 3-2
coL|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. TS|Fooblat (Hulk/Haggar/Doctor Doom, Hulk/Haggar/Wesker) – 3-0
ERGZ|David F vs. OmGiTzAndre – off-stream
DRS.MCZ|MastaCJ vs. IGT|Unkn0wn – off-stream

 

Tekken Tag Tournament 2

1. DMG|KOR (Slim Bob/Bob)
2. EMP|The Game (Marshall Law/Miguel, Heihachi/Marshall Law)
3. Rampage (Bob/JACK-6, Bruce/JACK-6, JACK-6/P.JACK)
4. AGE|NYC Fab (Bob/Miguel)
5. ZTS (Armor King/Lee, Kuma/Lee)
5. DarkPaladin (Anna/Nina)
7. PolishMafia (Nina/Bruce)
7. Naclam (Roger Jr./Alex)

Grand Finals

EMP|The Game (Marshall Law/Miguel, Heihachi/Marshall Law) vs. DMG|KOR (Bob/Slim Bob) – 0-3 KOR resets
EMP|The Game (Heihachi/Marshall Law) vs. DMG|KOR (Bob/Slim Bob) – 0-3

Losers Finals

Rampage (Bruce/JACK-6, JACK-6/P.JACK) vs. DMG|KOR (Slim Bob/Bob) – 0-3

Winners Finals

Rampage (Bruce/JACK-6, JACK-6/P.JACK) vs. EMP|The Game (Heihachi/Marshall Law, Heihachi/Devil Jin) – 2-3

Losers Semi-finals

AGE|NYC Fab (Bob/Miguel) vs. DMG|KOR (Bob/Slim Bob) – 0-2

Top 8 Winners

Rampage (Bob/JACK-6) vs. AGE|NYC Fab(Bob/Miguel) – 2-1
EMP|The Game (Marshall Law/Miguel) vs. DMG|KOR (Slim Bob/Bob) – 2-1

Top 8 Losers

DarkPaladin (Anna/Nina) vs. PolishMafia (Nina/Bruce) – 2-0
ZTS (Armor King/Lee) vs. Naclam (Roger Jr./Alex) – 2-0

ZTS (Kuma/Lee, Armor King/Lee) vs. AGE|NYC Fab (Bob/Miguel) – 0-2
DarkPaladin (Anna/Nina) vs. DMG|Kor (Slim Bob/Bob) – 1-2

 

The King of Fighters XIII

1. MarcoPolo (Yuri/Benimaru/Duo Lon, Athena/Benimaru/Yuri, Benimaru/Iori/Yuri)
2. AGE|NYChrisG (Mature/King/Benimaru)
3. PachuKOF (EX Iori/Kim/Shen, Shen/Takuma/Kim, Shen/EX Iori/Takuma)
4. Malik (Mr. Karate/Kyo/Shen, Billy/Shen/Kyo)
5. TSB.ZD|The Prince (Mr. Karate/Billy/Hwa)
5. CP (EX Kyo/Terry/Mr. Karate)
7. FRO (Terry/Kim/Iori)
7. KPB|Meanest Rage (Kensou/Andy/Iori)

Grand Finals

MarcoPolo (Benimaru/Athena/Yuri, Benimaru/Iori/Yuri) vs. AGE|NYChrisG (Mature/King/Benimaru) – 1-3 NYChrisG resets
MarcoPolo (Benimaru/Iori/Yuri) vs. AGE|NYChrisG (King/Mature/Benimaru) – 3-2

Losers Finals

PachuKOF (Shen/EX Iori/Takuma) vs. AGE|NYChrisG (Mature/King/Benimaru) – 1-2

Winners Finals

MarcoPolo (Athena/Benimaru/Yuri) vs. PachuKOF (Shen/Takuma/Kim) – 2-1

Losers Semi-finals

Malik (Billy/Kyo/Shen) vs. AGE|NYChrisG (Mature/King/Benimaru) – 0-2

Top 8 Winners

TSB.ZD|The Prince (Mr. Karate/Billy/Hwa) vs. PachuKOF (EX Iori/Kim/Shen) – 0-2
MarcoPolo (Yuri/Benimaru/Duo Lon) vs. CP (EX Kyo/Terry/Mr. Karate) – 2-0

Top 8 Losers

FRO (Terry/Kim/Iori) vs. AGE|NYChrisG (Mature/King/Benimaru) – 1-2
KPB|Meanest Rage (Kensou/Andy/Iori) vs. Malik (Mr. Karate/Kyo/Shen) – 0-2

TSB.ZD|The Prince (Mr. Karate/Billy/Hwa) vs. AGE|NYChrisG (Mature/King/Benimaru) – 0-2
Malik (Billy/Shen/Kyo) vs. CP (EX Kyo/Terry/Mr. Karate) – 2-0

 

Persona 4 Arena

1. SuperKawaiiDesu (as Jourdal) (Yu Narukami)
2. LordKnight (Mitsuru Kirijo)
3. Colpevole (Chie Satonaka)
4. Grover (Yu Narukami)
5. DC (Mitsuru Kirijo)
5. 9B (Mitsuru Kirijo)
7. MFGA|DustyFeets (Kanji Tatsumi)
7. BT|MarlinPie (Chie Satonaka)

Grand Finals

LordKnight (Mitsuru Kirijo) vs. SuperKawaiiDesu (Yu Narukami) – 0-3 SuperKawaiiDesu resets
LordKnight (Mitsuru Kirijo) vs. SuperKawaiiDesu (Yu Narukami) – 2-3

Losers Finals

Colpevole (Chie Satonaka) vs. SuperKawaiiDesu (Yu Narukami) – 0-3

Winners Finals

LordKnight (Mitsuru Kirijo) vs. SuperKawaiiDesu (Yu Narukami) – 3-2

Losers Semi-finals

Colpevole (Chie Satonaka) vs. Grover (Yu Narukami) – 2-1

Top 8 Winners

SuperKawaiiDesu (Yu Narukami) vs. DC (Mitsuru Kirijo) – 2-0
LordKnight (Mitsuru Kirijo) vs. 9B (Mitsuru Kirijo) – 2-0

Top 8 Losers

MFGA|DustyFeets (Kanji Tatsumi) vs. Grover (Yu Narukami) – 0-2
BT|MarlinPie (Chie Satonaka) vs. Colpevole (Chie Satonaka) – 1-2

Grover (Yu Narukami) vs. DC (Mitsuru Kirijo) – 2-0
Colpevole (Chie Satonaka) vs. 9B (Mitsuru Kirijo) – 2-1

 

SoulCalibur V

1. Woahhzz (α Patroklos)
2. RamonTSF (Pyrrha)
3. Jimbonator (Ezio Auditore)
4. Thermidor (Nightmare)
5. OmegaXCN (Natsu)
5. iRockTheMaxi (Maxi)
7. Bibulus (Pyrrha)
7. Sandman (Siegfried)

Grand Finals

Woahhzz (α Patroklos) vs. RamonTSF (Pyrrha) – 3-0

Losers Finals

Jimbonator (Ezio Auditore) vs. RamonTSF (Pyrrha) – 1-3

Winners Finals

Woahhzz (α Patroklos) vs. RamonTSF (Pyrrha) – 3-0

Losers Semi-finals

Jimbonator (Ezio Auditore) vs. Thermidor (Nightmare) – 3-1

Top 8 Winners

Woahhzz (α Patroklos) vs. Thermidor (Nightmare) – 3-0
Jimbonator (Ezio Auditore) vs. RamonTSF (Pyrrha) – 0-3

Top 8 Losers

Bibulus (Pyrrha) vs. OmegaXCN (Natsu) – 0-3
Sandman (Siegfried) vs. iRockTheMaxi (Maxi) – 1-3

Thermidor (Nightmare) vs. OmegaXCN (Natsu) – 3-1
Jimbonator (Ezio Auditore) vs. iRockTheMaxi (Maxi) – 3-0

 

Sources: APEX, 8WayRun, bifuteki, CLASHTournaments