Season’s Beatings: Ascension Tournament Results

By on October 1, 2012 at 2:30 pm
seasonsbeatings-sb-150x

Chris “Ghaleon” Hatala and Harmon “nomrah” Tam of Godlike Entertainment are bringing you the seventh Season’s Beating tournament with Season’s Beatings: Ascension (SBa). Over the years, SB has made a name for itself as one of the largest and most hype annual tournaments, particularly for the MvC series. With the August closing of Momo2, the historic venue for SB, this year’s tournament will be taking a new location, the Holiday Inn Cleveland-S Independence in Ohio. SBa will have competitions for most of the latest fighters, including Dead or Alive 5 just 3 days after its release.

  • Dead or Alive 5 – $500 bonus
  • The King of Fighters XIII
  • Mortal Kombat
  • Persona 4 Arena
  • Skullgirls – $250 bonus
  • SoulCalibur V
  • Street Fighter X Tekken
  • Super Street Fighter II Turbo
  • Super Street Fighter IV: Arcade Edition Ver.2012 – $5000 bonus
  • Tekken Tag Tournament 2 – $1000 bonus
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3 – $5000 bonus
  • Capcom vs. SNK 2 – side tournament
  • Guilty Gear XX Accent Core – side tournament
  • Marvel vs. Capcom 2 – side tournament
  • Street Fighter III: 3rd Strike – side tournament

International attendees for SBa included Korea’s Laugh, EVO 2012 SFXTK champion, along with his partner Infiltration, also the SSFIV AE champion, both of Western Wolves; MadKOF, EVO 2012 KOF XIII champion; FINALROUNBAT’s Mamespider of Japan, who put on a dazzling performance on-stage in UMvC3; KaneBlueRiver of Chile and TA|Frutsy of Mexico, members of The World team for the US vs. The World exhibition. These players will be joined by players from across the US, including Alex Valle, coL.CC|Filipino Champ, BT|IFC Yipes, EG|Justin Wong, IGL|B.A.L.A. and many more. The schedule as well as pool assignments for certain titles can be found here:

Season’s Beatings: Ascension Schedule and Pool Assignments

Exhibitions have been one of the major attractions for the Season’s Beating series. The headline exhibition will be the US vs. The World 5v5 in UMvC3. While the full teams for either side are yet to be announced, EVO 2012 champion Filipino Champ will be the captain of the US team. Confirmed members of Team World are Mamespider, Frutsy and KaneBlueRiver. Other planned exhibitions include a UMvC3 FT10 between FC|NYChrisG and TA|Frutsy.

Team Sp00ky was scheduled to stream this year’s Season’s Beatings, but due to unfortunate circumstances is unable to attend. The main stream for SBa will be provided by Console Combat with the secondary stream by addMitt.

Main Stream

Watch live video from ConsoleCombat.net on www.twitch.tv

Secondary Stream (KOF XIII, MK, P4A, SCV)

Watch live video from addmitt on www.twitch.tv

MK Stream

Watch live video from gallopingghostarcade on www.twitch.tv

Results

Super Street Fighter IV Arcade Edition Ver.2012

1. FNEX|KBrad (Cammy)
2. WW.MCZ|Infiltration (Akuma, Gouken, Ryu)
3. WW.MCZ|Laugh (Ryu, Akuma)
4. LU|Alex Valle (Ryu)
5. AGE|Vangief (Zangief)
5. EG|Ricky Ortiz (Rufus)
7. EG|Justin Wong (Rufus)
7. EG|PR Balrog (Balrog, T.Hawk)

Grand Finals

WW.MCZ|Infiltration (Akuma) vs. FNEX|KBrad (Cammy) – 3-1 (Infiltration resets)
WW.MCZ|Infiltration (Akuma) vs. FNEX|KBrad (Cammy) – 1-3

Losers Finals

WW.MCZ|Infiltration (Akuma) vs. WW.MCZ|Laugh (Ryu) – 3-0

Winners Finals

FNEX|KBrad (Cammy) vs. WW.MCZ|Laugh (Ryu, Akuma) – 3-0

Losers Semi-finals

LU|Alex Valle (Ryu)  vs. WW.MCZ|Infiltration (Akuma) – 0-2

Top 8 Winners

FNEX|KBrad (Cammy) vs. WW.MCZ|Infiltration (Akuma) – 2-0
AGE|Vangief (Zangief) vs. WW.MCZ|Laugh (Ryu) – 0-2

Top 8 Losers

LU|Alex Valle (Ryu) vs. EG|Justin Wong (Rufus) – 2-1
EG|Ricky Ortiz (Rufus) vs. EG|PR Balrog (Balrog) – 2-0

LU|Alex Valle (Ryu) vs. AGE|Vangief (Zangief) – 2-0
WW.MCZ|Infiltration (Ryu) vs. EG|Ricky Ortiz (Rufus) – 2-0

Top 16 Winners

WW.MCZ|Infiltration (Akuma) vs. LU|Alex Valle (Ryu) – 2-0
FNEX|KBrad (Cammy) vs. EG|Justin Wong (Rufus) – 2-0
AGE|Vangief (Zangief) vs. EG|PR Balrog (T.Hawk) – 2-1
WW.MCZ|Laugh (Ryu) vs.  EG|Ricky Ortiz (Rufus) – 2-1

 

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

1. FC|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Akuma)
2. GU|Flocker (Zero/Vergil/Hawkeye, Zero/Dante/Vergil, Zero/Morrigan/Doctor Doom, Zero/Doctor Doom/Amaterasu)
3. EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil)
4. coL.CC|Filipino Champ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom, Magneto/Doctor Doom/Phoenix, Doctor Doom/Dormammu/Sentinel)
5. TA|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Taskmaster)
5. BT|IFC Yipes (Spencer/Vergil/Hawkeye, Dante/Vergil/Magneto)
7. EG|Ricky Ortiz (Wolverine/Wesker/Akuma)
7. GU|Marvelo (Nova/Dante/Strider Hiryu)
9. U.Syn|Neo (Wesker/Magneto/Phoenix)
9. UVG|Noel Brown (Wolverine/Frank West/Wesker)
9. MH|RayRay (Ryu/Magneto/Sentinel)
9. TA|Moons (Nova/Taskmaster/Amaterasu)
13. GU|Tayson (Zero/Ryu/Nova)
13. FGC|Infrit (Spencer/Nova/Sentinel)
13. BT|Viscant (Wesker/Haggar/Phoenix, Zero/Doctor Doom/Phoenix)
13. EM|Taekua (Dante/Trish/Vergil)

Grand Finals

FC|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Akuma) vs. GU|Flocker (Zero/Morrigan/Doctor Doom, Zero/Doctor Doom/Amaterasu, Zero/Vergil/Hawkeye) – 3-0

Losers Finals

EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) vs. GU|Flocker (Zero/Vergil/Hawkeye) – 1-3

Winners Finals

FC|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Akuma) vs. GU|Flocker (Zero/Vergil/Hawkeye, Zero/Dante/Vergil) – 3-1

Losers Semi-finals

coL.CC|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) – 0-3

Top 8 Winners

FC|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Akuma) vs. TA|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Taskmaster) – 3-0
GU|Flocker (Zero/Vergil/Hawkeye) vs. BT|IFC Yipes (Spencer/Vergil/Hawkeye) – 3-1

Top 8 Losers

EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) vs. EG|Ricky Ortiz (Wolverine/Wesker/Akuma) – 3-0
GU|Marvelo (Nova/Dante/Strider Hiryu) vs. coL.CC|Filipino Champ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom) – 1-3

EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil) vs. TA|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Taskmaster) – 3-0
coL.CC|Filipino Champ (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) vs. BT|IFC Yipes (Dante/Vergil/Magneto) – 3-0

Top 16 Winners

FC|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Akuma) vs. GU|Marvelo (Nova/Dante/Strider Hiryu) – 3-0
UVG|Noel Brown (Wolverine/Frank West/Wesker) vs. TA|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Taskmaster) – 1-3
MH|RayRay (Ryu/Magneto/Sentinel) vs.  GU|Flocker (Zero/Vergil/Hawkeye) – 1-3
TA|Moons (Nova/Taskmaster/Amaterasu) vs. BT|IFC Yipes (Spencer/Vergil/Hawkeye) – 1-3

Top 16 Losers

GU|Tayson (Zero/Ryu/Nova) vs. coL.CC|Filipino Champ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom, Doctor Doom/Dormammu/Sentinel) – 2-3
FCG|Infrit (Spencer/Nova/Sentinel) vs. EG|Ricky Ortiz (W0lverine/Wesker/Akuma) – 1-3
BT|Viscant (Wesker/Haggar/Phoenix) vs. U.Syn|Neo (Wesker/Magneto/Phoenix) – 1-3
EG|PR Balrog vs. EM|Taekua – off-stream

GU|Marvelo (Nova/Dante/Strider Hiryu) vs. U.Syn|Neo (Magneto/Doctor Doom/Phoenix) – 3-1
EG|PR Balrog (Wolverine/Doctor Doom/Vergil)
vs. MH|RayRay (Ryu/Magneto/Sentinel) – 3-1
UVG|Noel Brown vs. coL.CC|Filipino Champ – off-stream
TA|Moons vs. EG|PR Balrog – off-stream

USA vs. The World 5 on 5 Exhibition

USA vs. The World – 14-11

EM|Takeua (Vergil/Taskmaster/Nova) – 0-5

vs. FGC|Infrit (Nova/Spencer/Sentinel) – 0-2
vs. BT|IFC Yipes (Spencer/Vergil/Hawkeye) – 0-2
vs. EG|Justin Wong (Spider-Man/Felicia/Iron Fist) – 0-2
vs. coL.CC|Filipino Champ (Ghost Rider/Dormammu/Doctor Doom) – 0-2
vs. FC|NYChrisG (Doctor Strange/Captain America/Haggar) – 1-2

GU|Tayson (Zero/Ryu/Nova) – 1-4

vs. FGC|Infrit (Nova/Spencer/Sentinel) – 2-1
vs. BT|IFC Yipes (Spencer/Vergil/Hawkeye) – 0-2
vs. EG|Justin Wong (Spider-Man/Felicia/Iron Fist) – 1-2
vs. coL.CC|Filipino Champ (Ghost Rider/Dormammu/Doctor Doom) – 2-1
vs. FC|NYChrisG (Amaterasu/Morrigan/Phoenix) – 0-2

VxG|KaneBlueRiver (Haggar/Hulk/Sentinel) – 3-2

vs. FGC|Infrit (Nova/Spencer/Sentinel) – 2-1
vs. BT|IFC Yipes (Spencer/Vergil/Hawkeye) – 0-2
vs. EG|Justin Wong (Spider-Man/Felicia/Iron Fist) – 2-0
vs. coL.CC|Filipino Champ (Ghost Rider/Dormammu/Doctor Doom) – 0-2
vs. FC|NYChrisG (X-23/Hsien-Ko/Chun-Li, Morrigan/Doctor Doom/Akuma) – 2-1

TA|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Taskmaster) – 4-1

vs. FGC|Infrit (Nova/Spencer/Sentinel) – 2-0
vs. BT|IFC Yipes (Spencer/Vergil/Hawkeye) – 0-2
vs. EG|Justin Wong (Spider-Man/Felicia/Iron Fist) – 2-0
vs. coL.CC|Filipino Champ (Dormammu/Ghost Rider/Doctor Doom, Magneto/Dormammu/Doctor Doom) – 2-0
vs. FC|NYChrisG (Wesker/Ryu/Hawkeye) – 2-1

FRB|Mamespider (Spider-Man/Doctor Doom/Vergil) – 3-2

vs. FGC|Infrit (Nova/Spencer/Sentinel) – 2-1
vs. BT|IFC Yipes (Spencer/Vergil/Hawkeye) – 0-2
vs. EG|Justin Wong (Spider-Man/Felicia/Iron Fist) – 2-1
vs. coL.CC|Filipino Champ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom) – 1-2
vs. FC|NYChrisG (Chun-Li/Morrigan/Viewtiful Joe, Hulk/Amaterasu/Rocket Raccoon) – 2-0

FC|NYChris G vs. coL.CC|Filipino Champ First to Fifteen Exhibition

FC|NYChrisG (Morrigan/Doctor Doom/Hawkeye) vs. coL.CC|Filipino Champ (Magneto/Dormammu/Doctor Doom)

15-10 ●○○○●●●○●○○○○●○●●●○○○●○○○

FC|NYChris G vs. TA|Frutsy First to Ten Exhibition

FC|NYChrisG (Spencer/Doctor Doom/Wesker, Morrigan/Doctor Doom/Akuma) vs. TA|Frutsy (M.O.D.O.K./Captain America/Taskmaster)

10-6 ○○○○○○●●○●●○○●●○

CoCo.SnS|OMG Itz Andre vs. CVPR|CJ Showstopper First to Ten Exhibition

○CoCo.SnS|OMG Itz Andre (Vergil/Magneto/Wesker) vs. ●CVPR|CJ Showstopper (Wesker/Vergil/Magneto)

5-10 ○●○●○●●●●●○●●○●

 

Tekken Tag Tournament 2

1. Slips (Eddy/Tiger)
2. Fab (Miguel/Bob, Steve/Bob)
3. Antonio Carmona (Devil Jin/Kazuya)
4. I Eat Bamboo (Panda/Kuma)
5. Sluch (Zafina/Christie)
5. Trungy (Steve/Lars)
7. CoCo|Master D (Armor King/Steve)
7. 50 Yen (Devil Jin/Heihachi)

Grand Finals

Fab (Miguel/Bob, Steve/Bob) vs. Slips (Eddy/Tiger) – 3-1 (Fab resets)
Slips (Eddy/Tiger) vs. Fab (Steve/Bob, Miguel/Bob) – 3-1

Losers Finals

Fab (Miguel/Bob) vs. Antonio Carmona (Devil Jin/Kazuya) – 3-1

Winners Finals

Slips (Eddy/Tiger) vs. Fab (Bob/Miguel) – 3-0

Losers Semi-finals

I Eat Bamboo (Panda/Kuma) vs. Antonio Carmona (Devil Jin/Kazuya) – 0-2

Top 8 Winners

Slips (Eddy/Tiger) vs. Sluch (Zafina/Christie) – 2-0
Trungy (Steve/Lars) vs. Fab (Bob/Miguel) – 0-2

Top 8 Losers

Antonio Carmona (Devil Jin/Kazuya) vs. CoCo|Master D (Armor King/Steve) – 2-0
I Eat Bamboo (Panda/Kuma) vs. 50 Yen (Devil Jin/Heihachi) – 2-1

I Eat Bamboo (Panda/Kuma) vs. Sluch (Zafina/Christie) – 2-1
Trungy (Steve/Lars) vs. Antonio Carmona (Devil Jin/Kazuya) – 1-2

 

The King of Fighters XIII

1. Cafeid|MadKOF (Kula/Chin/Kim, Raiden/Chin/Kim, Mature/Terry/Kim, Mature/Chin/Kim)
2. Cafeid|Lacid (Kim/Kyo/Ash, Daimon/Ash/Kim)
3. IGL.CoCo|BALA (EX Iori/Chin/Takuma, Billy/EX Iori/Takuma, Kyo/Kim/Takuma, others)
4. AGE|Romance (King/Yuri/Benimaru)
5. DMG.MCZ|Juicebox (King/Leona/Kyo, King/Andy/Kyo)
5. EG|Justin Wong (Mr. Karate/Athena/King, Mr. Karate/Kim/Iori)
7. FC|NYChrisG (Mature/King/Benimaru)
7. IGL.CoCo|TheAnswer (Ex Kyo/Elisabeth/Yuri, Billy/Elisabeth/Yuri)

Grand Finals

Cafeid|MadKOF (Kula/Chin/Kim) vs. Cafeid|Lacid (Kyo/Ash/Kim) – 3-1

Losers Finals

Cafeid|Lacid (Daimon/Ash/Kim, Kim/Kyo/Ash) vs. IGL.CoCo|BALA (Billy/EX Iori/Takuma, EX Iori/Takuma/Shen) – 3-1

Winners Finals

Cafeid|MadKOF (Kula/Chin/Kim) vs. Cafeid|Lacid (Kim/Kyo/Ash, Daimon/Ash/Kim) – 3-0

Losers Semi-finals

AGE|Romance (King/Yuri/Benimaru) vs. IGL.CoCo|BALA (EX Iori/Chin/Takuma) – 0-2

Top 8 Winners

AGE|Romance (King/Yuri/Benimaru) vs. Cafeid|MadKOF (Mature/Chin/Kim) – 0-2
IGL.CoCo|BALA (Duo Lon/Takuma/Shen, EX Iori/Billy/Takuma) vs. Cafeid|Lacid (Kim/Kyo/Ash) – 1-2

Top 8 Losers

DMG.MCZ|Juicebox(King/Leona/Kyo) vs. FC|NYChrisG (Mature/King/Benimaru) – 2-1
EG|Justin Wong vs. IGL.CoCo|TheAnswer – Win by DQ

IGL.CoCo|BALA (EX Iori/Chin/Takuma) vs. DMG.MCZ|Juicebox(King/Leona/Kyo) – 2-0
AGE|Romance (King/Yuri/Benimaru) vs. EG|Justin Wong (Mr. Karate/Athena/King) – 2-0

 

Persona 4 Arena

1. LordKnight (Mitsuru Kirijo)
2. AGE|Duckator (Labrys)
3. MarlinPie (Chie Satonaka)
4. Emba (Elizabeth)
5. IFD DJ Huoshen (Yukiko Amagi)
5. JetM (Akihiko Sanada)
7. Heroic Legacy (Akihiko Sanada)
7. LU|Alex Valle (Akihiko Sanada)

Grands Finals

LordKnight (Mitsuru Kirijo) vs. AGE|Duckator (Labrys) – 3-1

Losers Finals

MarlinPie (Chie Satonaka) vs. AGE|Duckator (Labrys) – 0-3

Winners Finals

LordKnight (Mitsuru Kirijo) vs. MarlinPie (Chie Satonaka) – 3-0

Losers Semi-finals

Emba (Elizabeth) vs. AGE|Duckator (Labrys) – 0-2

Top 8 Winners

IFD DJ Huoshen (Yukiko Amagi) vs. MarlinPie (Chie Satonaka) – 1-2
LordKnight (Mitsuru Kirijo) vs. AGE|Duckator (Labrys) – 2-0

Top 8 Losers

Emba (Elizabeth) vs. Heroic Legacy (Akihiko Sanada) – 2-0
LU|Alex Valle (Akihiko Sanada) vs. JetM (Akihiko Sanada) – 0-2

IFD DJ Huoshen (Yukiko Amagi) vs. Emba (Elizabeth) – 1-2
JetM (Akihiko Sanada) vs. AGE|Duckator (Labrys) – 1-2

Mortal Kombat

1. GGA|Dizzy (Johnny Cage)
2. Perfect Legend (Kung Lao, Kabal)
3. GGA|Wafflez (Smoke, Sonya Blade)
4. DMG.MCZ|CDjr (Jax, Kung Lao, Kabal)
5. CoCo|M2Dave (Freddy Krueger, Jax)
5. BS.VSM|W1nter Warz (Cyrax)
7. Slips (Scorpion)
7. GGA|Han (Cyrax, Reptile)

Grand Finals

GGA|Dizzy (Johnny Cage) vs. Perfect Legend (Kung Lao) – 1-3 (Perfect Legend resets)
GGA|Dizzy (Johnny Cage) vs. Perfect Legend (Kung Lao) – 3-0

Losers Finals

Perfect Legend (Kung Lao) vs. GGA|Wafflez (Sonya Blade) – 3-0

Winners Finals

GGA|Dizzy (Johnny Cage) vs. Perfect Legend (Kung Lao) – 3-2

Losers Semi-finals

GGA|Wafflez (Smoke) vs. DMG.MCZ|CDjr (Jax) – 3-0

Top 8 Winners

Perfect Legend (Kung Lao) vs. GGA|Wafflez (Smoke) – 3-0
GGA|Dizzy (Johnny Cage) vs. BA.VSM|W1nter Warz (Cyrax) – 3-2

Top 8 Losers

Slips (Scorpion) vs. DMG.MCZ|CDjr (Jax) – 0-3
GGA|Han (Reptile, Cyrax) vs. CoCo|M2Dave (Freddy Krueger) – 0-3

BS.VSM|W1nter Warz (Cyrax) vs. DMG.MCZ|CDjr (Jax) - 2-3
GGA|Wafflez (Smoke) vs. CoCo|M2Dave (Jax, Freddy Krueger) – 3-1

 

Dead or Alive 5

1. Perfect Legend (Hayate, Ayane, Gen Fu, Jann lee)
2. X|Shin Ryujin (Janne Lee)
3. NinjaCW (Tina, Ayane)
4. Sloppy 50 5000 (Bass)

Grand Finals

Perfect Legend (Hayate, Jann Lee) vs. X|Shin Ryujin (Jann Lee) – 3-1

Losers Finals

NinjaCW (Tina) vs. X|Shin Ryujin (Jann Lee) – 1-3

Winners Finals

Perfect Legend (Gen Fu, Ayane) vs. X|Shin Ryujin (Jann Lee) – 3-1

Losers Semi-finals

Sloppy 50 5000 (Bass) vs. NinjaCW (Tina) – 1-3

 

Soul Calibur V

1. Sluch (Viola)
2. Spid3r (Nightmare)
3. CORN|Mr. All Caps (Voldo)
4. X|Shin Ryujin (Xiba, Pyrrha)
5. Dr. Mario Kart (Pyrrha)
5. CoCo|Jansauer (Astaroth)
7. Bibulus (Pyrrha, Siegfried)
7. Harmonic Tunes (Astaroth)

Grand Finals

Spid3r (Nightmare) vs. Sluch (Viola) – 1-3 (Sluch resets)
Spid3r (Nightmare) vs. Sluch (Viola) – 1-3

Losers Finals

CORN|Mr. All Caps (Voldo) vs. Sluch (Viola) – 0-3

Winners Finals

CORN|Mr. All Caps (Voldo) vs. Spid3r (Nightmare) – 0-3

Losers Top 8 Match Log

Harmonic Tunes (Astaroth) vs. CoCo|Jansauer (Aeon) – 0-3
Bibulus (Pyrrha, Siegfried) vs. X|Shin Ryujin (Xiba, Pyrrha) – 2-3

CoCo|Jansauer (Astaroth) vs. Sluch (Viola) – 0-3
X|Shin Ryujin (Xiba)
vs. Dr. Mario Kart (Pyrrha) – 3-1

X|Shin Ryujin (Pyrrha) vs. Sluch (Viola) – 0-3

 

Skullgirls

1. Sloah Noal (Painwheel/Parasoul)
2. Ocean (Peacock/Double)
3. FC|NYChrisG (Ms. Fortune/Parasoul)
4. AGE|Duckator (Valentine/Filia/Double, Filia/Double)

Grand Finals

Slow Noah (Painwheel/Parasoul) vs. Ocean (Peacock/Double) – 3-2

Losers Finals

FC|NYChrisG (Ms. Fortune/Parasoul) vs. Ocean (Peacock/Double) – 0-3

Winners Finals

Ocean (Peacock/Double) vs. Slow Noah (Painwheel/Parasoul) – 1-3

Losers Semi-Finals

FC|NYChrisG (Ms. Fortune/Parasoul) vs. AGE|Duckator (Valentine/Filia/Double) – 2-1

 

Super Street Fighter II Turbo

1. Damdai (O.Ryu)
2. Immortal (Vega)
3. LU|Alex Valle (Ryu)
4. EG|Justin Wong

Grand Finals

Imorrtal (Vega) vs. Damdai (O.Ryu) – 1-4

Losers Finals

Immortal (Vega) vs. LU|Alex Valle (Ryu) – 3-2

Winners Finals

Immortal (Vega) vs. Damdai (O.Ryu) – 1-3

Losers Semi-finals

LU|Alex Valle vs. EG|Justin Wong – off-stream

 

Sources: Console Combat, Addmitt, GGA, Skisonic, pool result contributions via Console Combat